blank
AnalizTüm Detaylarıyla Bitcoin (BTC) Teknik Analizi!

Tüm Detaylarıyla Bitcoin (BTC) Teknik Analizi!

Kripto Piyasası ailesi olarak yaptığımız tutarlı BTC analizimiz sizlerle..

Takip et blank

Günlerdir konuştuğumuz kırılım nihayet 23 Aralık akşamı gerçekleşti. Dünyadaki ülkeler enflasyon ile boğuşurken, Bitcoin gibi kripto varlıkların ayı moduna girmesi ve düşüş yaşamaları, BTC’nin doğasına aykırıydı.

ABD’de oluk oluk para basıldı ancak enflasyon oranı %6’lara ulaşmıştı. Türkiye’de dövizin sert yükselişi ardından, örtülü faiz ve nokta atışlarıyla dolar düşürülmeye çalışırken, kripto varlıkların değer kaybetmesi çok olası değildi.

4 gün önce yaptığımız analizle fiyatın 45.000 dolar seviyelerini dip olarak tanımlayıp, grafiğimizdeki ok işaretleriyle fiyatın yönünü tayin ederek sizleri bilgilendirmiştik. Dileyen okurlarımız tekrar göz gezdirebilirler.

İlgili İçerik  Bitcoin Patlamaya Hazırlanıyor! Tüm Detaylarıyla BTC Teknik Analizi

Bitcoin’in yaşadığı bu yükselişin devamı gelip, ralli devam edecek mi? gelin birlikte göz atalım:

Bitcoin 4 Saatlik Grafikte Görünümü!

Alçalan takoz formasyonunu, grafiğimizde de belirttiğimiz gibi bir çift dip yaparak kırılımın ardından kendini 48.000 dolar seviyelerinin üzerine atmıştı. BTC, bu seviye üzerinde flat kanal olarak belirttiğimiz bir kanal oluşturdu.

Bu kanalın alt bandı ile üst bandı arasında gidip gelen Bitcoin, alt bant olarak 48.000 dolar seviyelerinden tekrardan sert yükselişe başladı. Üst banda ulaşmasının ardından üst bant ile yatay direncin kesişim noktası 49.400 dolar seviyesinin kırılması, yükselişi sertleştirdi.

Yayın saati itibariyle ise tekrardan bir boğa bayrağı formasyonu oluşturan BTC, 51.500 dolar direncinin ve bayrak formasyonun üst kanalını kırması halinde bayrak direği kadar bir yükseliş yaşamasını bekliyoruz.

Böyle bir yükseliş halinde 53.570 dolar seviyelerine kadar yükselecek olan BTC, bu seviyelerden sert satışlar yiyebilir. Bu seviyenin kırılması 2022 yılında bir ralli yaşanması anlamını taşırken, BTC’nin 50.500 dolar seviyesinin altına sarkmaması da kritik önem taşıyor.

blank

Bitcoin Haftalık Grafikte Görünümü!

Bitcoin ve kripto paraları uzun vade yatırımı olarak düşünen okurlarımızın, yakından takip ettiği haftalık grafik ve formasyonlarımızda hali hazırda büyük bir değişiklik bulunmuyor.

Haftalık grafikte çizdiğimiz ve mart ayından bu yana süre gelen trend çizgimizden geçtiğimiz günlerde de belirttiğimiz gibi güzel bir tepki alan BTC yoluna devam ediyor.

60.000 dolar seviyesinin kritik bir direnç olduğunu ve yükselen üçgen formasyonunun bu seviyede kırılması durumunda, formasyon hedefi olarak 100.000 dolar seviyelerine kadar yükselmeye devam edebiliriz.

Uzun vade yatırım yapan okurlarımızı aşağıdaki grafiğe göz atarak yükselen trend çizgisini takip etmeye devam edebilirler.

blank

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin (BTC) Yeniden “Gözünü Kararttı”: İşte Kritik Veriler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 43.000 dolar denemesinden sonra yeniden tam anlamıyla gözünü kararttı. 41.725 dolara hızlı bir iniş gerçekleştiren BTC, son bir...

Uzman Analist Poppe, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) Ve 2 Altcoini Yorumladı!

Popüler kripto para analisti Michael Van de Poppe, kripto para piyasası toparlanırken, Bitcoin, Ethereum, Ripple ve 2 altcoin hakkında tahminlerini takipçileri ile paylaştı. Son zamanlardaki...

XRP İçin Karar Anı Geldi: Fiyat Hangi Yöne Gidecek?

Kripto para sektörü son günlerde yeniden bir umut ışığı gördü ve Bitcoin (BTC) kısa süre önce 44.500 dolara kadar iğne attı. BTC'nin bu yükselişine...

Milyarder Jeff Gundlach, Bitcoin (BTC) Almak İçin 25.000 Doları İşaret Etti!

DubleLine Capital'in kurucusu milyarder Jeff Gundlach, Bitcoin'in fiyatının aşırı yüksek olduğunu söyleyerek kripto varlık hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. ''Bond King'' olarak da tanınan Gundlach,...

El Salvador’dan Sonra Bir Ülke Daha Bitcoin (BTC) Aldı!

El Salvador, lider kripto para birimi Bitcoin'i (BTC) ülkede meşru para birimi ilan ederek kesinlikle büyük bir yeniliğe imza attı. BTC'nin artık dolaşımdaki paralardan...

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) Yatırımcılarına Müjdeyi Verdi!

Elon Musk'ın CEO'su olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla, web sitesinin kaynak koduna göre Dogecoin'i (DOGE) bir ödeme yöntemi olarak test ediyor. Twitter'da ''Tree of...