AltcoinRipple’da (XRP) İşin Rengi Değişiyor! – XRP Fiyat Analizi

Ripple’da (XRP) İşin Rengi Değişiyor! – XRP Fiyat Analizi

Ripple (XRP) yükselen üçgeni kaybederken dikkat edilmesi gereken seviyeler…

Takip et blank

Kripto para piyasasının olaylı coinlerinden biri olan ve yaşadığı dava süreçleriyle tarihe geçen Ripple (XRP), kritik seviye olan 1 dolar altında fiyatlanmaya devam ediyor.

Son analizimizden bu yana yaşadığı düşüşle piyasa değeri 43.29 milyar dolara gerileyen ve Dogecoin’in (DOGE) gerisine düştüğü görülen XRP, yayın saati itibariyle 0.93 dolar üzerinden alıcı buluyor.

İlgili İçerik  Dogecoin’i (DOGE) Geçen Ripple’da (XRP) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Yükselen Üçgen Kaybediliyor!

Bahsi geçen analizde belirtilen yükselen üçgenin üst bandında bulunan kırmızı düşüş trendinden ciddi bir satış baskısı yiyen XRP, ilk etapta formasyonun alt bandında destek almışa benziyor.

Bu desteğin ardından yeniden yükselişe geçen XRP’nin bu düşüş sırasında kırdığı MA20 seviyesini retest ettiği düşünülüyor.

Nitekim tam olarak 1 dolar civarına kadar yükselen XRP’nin yeniden sert bir satış baskısıyla karşılaştığı görülüyor.

blank
Ripple (XRP) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu satış baskısı maalesef XRP’nin formasyon dışına çıkmasına neden oldu. Formasyonun destek seviyesi olan yeşil trend çizgisi altındaki 4 saatlik kapanışlarına devam eden XRP’nin bu trendi de yeniden test etmek için yükseliş yapması bekleniyor.

Eğer XRP, bu yükseliş sırasında üçgen içerisine girmeyi başarırsa yükseliş umutları yeniden yeşerebilir. Ancak her zaman olduğu gibi birden fazla senaryoya bağlı olarak birden fazla plan yapmak gerekiyor.

Bu bağlamda düşüşü göz önünde bulundurarak 0.797 – 0.81 dolara aralığına kadar olan gerilemelerde 0.91 ve 0.86 dolar ara desteklerinde alım yapılabilir. Stratejiye göre de bu bölge altındaki kapanışlarda stop olunabilir.

Hacim Ve Momentum Giderek Düşüyor!

Günlük zaman diliminde XRP’yi değerlendirdiğimizde fiyatın bariz bir şekilde trend açısından önemli olan MA20 seviyesinde sürekli olarak satış baskısıyla karşılaştığı ortaya çıkıyor.

blank
Ripple (XRP) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Gün geçtikçe hacmin azaldığı ve MACD tarafındaki momentumunda azaldığı görülen XRP için yeşil trend çizgisinin önemli bir destek olduğu düşünülüyor. Ayrıca güncel olarak 1.03 dolara denk gelen MA20’nin baskısıyla MA100 seviyesi olan 0.98 dolar altına da gerileyen XRP’nin şimdilik işinin zor olduğu görülüyor.

Son olarak şayet piyasa tekrar yükselişe geçer ve XRP için de pozitif bir haber gelirse, XRP’nin 0.978 – 1 dolar aralığının kuvvetli bir şekilde kırdığını görebiliriz.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Elon Musk’ın Yeni Tweeti Bitcoin’den (BTC) Yana Oldu!

4 Haziran 2021 tarihli paylaşımıyla Bitcoin’in (BTC) düşüş yaşamasına ve birçok yatırımcı tarafından yeniden merkeziyetsizlik tartışmasını gündeme gelmesine neden olan Elon Musk, bugün yeni...

Popülerliği Azalan Ancak Birçok Yatırımcıyı İçeride Bırakan Shiba Inu’da (SHIB) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Piyasadaki açgözlülük seviyesinin zirvelere çıktığı ve her yeni çıkan coinin ne olduğuna bakılmaksızın alındığı bir dönemde ünlenen Shiba Inu (SHIB), ilk başta yükseliş gösterse...

Dogecoin (DOGE) Değil, Bitcoin (BTC) Gerçek Anlamda Ay’a Gidiyor!

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk'ın şaka olarak piyasaya sürülen kripto para birimi Dogecoin'e (DOGE) olan ilgisini bilmeyen neredeyse yok. Elon Musk bu bağlamda...

Ünlü Analist Bitcoin’de (BTC) Son Bir Düşüş Dalgası Daha Beklediğini Açıkladı!

Boston merkezli Amerikan finansal hizmetler şirketi olan Fidelity’nin genel makro direktörü Jirruen Timmer, Bitcoin (BTC) fiyatındaki düşüşün yeterli olmadığını ve 23.000 dolar civarına son...

Bitcoin (BTC) Ve Ethereum (ETH) Günün Kazançlarını Geri Aldı – İşte Nedeni!

Kripto para yatırımcıların Çin tarafından gelecek yeni haberler için gözü kulağı olan Çinli gazeteci Colin Wu, Çin’in kripto paralar ile ilgili yeni kısıtlamalar getirdiğini...

Piyasadaki Gelişmeler Bitcoin’de Yeni Bir Düşüş Dalgasını Mı Tetikleyecek? – Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi!

Yatırımcılarda merkeziyetsizlik bunun neresinde gibi soruların oluşmasına neden olan başta Elon Musk olmak üzere yapılan paylaşımlarla etkilenen Bitcoin (BTC), son Weibo haberiyle yaşadığı gerilemeden...