AltcoinDogecoin’i (DOGE) Geçen Ripple’da (XRP) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Dogecoin’i (DOGE) Geçen Ripple’da (XRP) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Ripple (XRP) fiyat analizi…

Takip et blank

Ripple (XRP), kripto para piyasasındaki büyük düşüş öncesinde Elon Musk’ın tweetleriyle hızla yükselen ve piyasa değeri açısından coinmarketcapte dördüncü sıraya kadar gelen Dogecoin’i (DOGE) geride bıraktı.

1 Dolar Mücadelesi Devam Ediyor!

Son analizimizde günlük zaman diliminde belirttiğimiz kırmızı düşüş trendini yukarı yönlü hacimli bir şekilde kırmayı başaran XRP, kırılım sonrası ilk mumunu 1 dolar üzerinde kapatsa da bu seviyede tutunmaya çalışıyor.

İlgili İçerik  Ripple’da (XRP) 1 Dolar Mücadelesi! – XRP Fiyat Analizi

Güzel bir kırılım gerçekleştiren ve bu kırılımın retestini yaptığı düşünülen XRP’nin sıradaki mum kapanışını da 1 dolar üzerinde yapmasıyla sıradaki direnç seviyesi olan 1.16 doları hedeflemesi bekleniyor.

1 dolar seviyesinde alım yapan yatırımcılar, XRP’nin bu seviye altındaki iki mum kapanışında 0.9 dolara doğru gerileme ihtimaliyle stop olma yoluna gidebilirler. Ancak BTC tarafında sert bir hareket görülmezse fiyatta yükseliş yönlü hareketin gelmesi muhtemel görünüyor.

Yükselen Üçgen Formasyonu!

Düşüşüne 0.65 dolarlık dip seviyesiyle şimdilik son veren XRP, 1.05 dolara yaptığı denemeler ve yaşadığı satış baskısıyla bir yükselen üçgen formasyonu oluşturuyor.

Bu formasyon içerisinde 20 Mayıs 15:00 mumundan gelen düşüş trendini hacimli bir şekilde kıran ve alıcıların rüzgarını arkasına alan XRP, direnç seviyesine gelmesiyle birlikte bu momentumu yavaş yitiriyor. Momentumun azalmasıyla birlikte yavaş yavaş gerilediği görülen XRP, 1 dolar civarında fiyatlanmaya devam ediyor.

blank
Ripple (XRP) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu grafiğe göre alım yapmak isteyen yatırımcıların üçgenin alt bandına doğru olabilecek bir gerilemeyi bekleyebilir ve 0.944 dolarlık ara destek seviyesini kademeli bir şekilde değerlendirebilir. Ayrıca bu seviye dışında şu anda bulunduğu 1 dolar seviyesinde de alım yapılabilir. Ancak bu seviye XRP açısından oldukça önemli olduğu için altındaki kapanışlar fiyatı formasyonun alt bandına götürebileceği için 1 dolar altı kapanışlarda stop olmak doğru bir strateji olabilir.

Son olarak formasyonun yukarı yönlü kırıldığı senaryoda 1.07 dolar üzerindeki kapanışların fiyatı önemli bir direnç bölgesi olan 1.226 – 1.240 dolar aralığına kadar taşıması beklenebilir. Bu hareket sırasında ara direnç seviyeleri de 1.092 ve 1.154 dolar olarak görülecektir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Raoul Pal, Ethereum’un (ETH) Yükselişini Geride Bırakacak Altcoini Açıkladı

Makro ekonomist ve ünlü analist Raoul Pal, Bitcoin'in (BTC) yakın zamanda yaşadığı düşüşe rağmen kripto para sektörüne yönelik umutlarının bitmediğini ifade etti. Pal, kripto...

Beklenen Liste Yayımlandı: İşte “En Aktif” 10 Kripto Para Projesi!

Kripto para sektörü şu sıralar genel bir düşüş yaşıyor olsa da gelecek vaat eden projeleri bulmak için oldukça yaygın olan bir yöntem kullanılabilir. Bir...

Robert Kiyosaki, Bitcoin (BTC) Alımı İçin Doğru Seviyeyi Açıkladı

İlk yayımlandığı 1997 yılından beri, finansal okuryazarlık adına başvurulan öncü kitaplardan biri olan Zengin Baba Yoksul Baba'nın yazarı olan Robert Kiyosaki, yeni Bitcoin (BTC)...

Ünlü Analist Plan B, BTC’nin Aylık Kapanışı Sonrası 2013 Boğası Benzerliğini Vurguluyor!

Stock to Flow (S2F) modelini tasarlayan ve bu modeli Bitcoin’e (BTC) uyarlayan ünlü analist Plan B, BTC’de dün itibariyle gerçekleşen aylık kapanışla ilgili twitter...

EOS, Balinaların Akümülasyon Bölgesinde! – İşte Önemli Seviyeler

Piyasadaki büyük düşüş öncesi Block.one ekibinin açıklamalarıyla 14.9 dolarlık zirveye kadar tırmanan EOS, günlük grafikte derin kırmızı mumlarla ağır darbe aldı. 11 Mayıs’ta EOS’un geliştirici...

Stellar (XLM) Kritik Trend Desteğinde! – İşte Önemli Seviyeler

Yılın en yüksek seviyesi olan 0.7985 dolardan düşüş trendinde 0.273 dolara %65’lik bir gerileme yaşayan ve bu dip seviyesinden %36 yükseliş yaşayan Stellar (XLM),...