AltcoinRipple’da (XRP) 1 Dolar Mücadelesi! – XRP Fiyat Analizi

Ripple’da (XRP) 1 Dolar Mücadelesi! – XRP Fiyat Analizi

Ayılar ve boğalar Ripple (XRP) için önemli seviye olan 1 dolarda savaşıyor.

Takip et blank

Elon Musk ve Vitalik Buterin arasındaki savaşla birlikte düşüşe başlayan Bictoin’in (BTC) etkilediği majör altcoinlerden biri olan Ripple (XRP), bu düşüş sürecinden zirve seviyesinden %67’ye yakın bir düşüş gördü.

blank

19 Mayıs günü yaşadığı %48’lik düşüşle yatırımcıları şoka uğratan XRP, devam eden günlerde bu düşü daha da derinleştirerek 200 günlük hareketli ortalama olan 0.65 dolara kadar geriledi. 23 Mayıs itibariyle bu dip seviyesini gören XRP, son 24 saatte %30’un üzerinde değer kazanarak yayın saati itibariyle 0.974 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Kritik Seviye 1 Dolar!

Günlük grafikte daha önce XRP fiyatının hızlı yükselişine destek olan ve XRP’nin altına inmesiyle düşüşün derinleştiği 1 dolar, boğalar tarafından yeniden kazanılmaya çalışılıyor.

Satış baskısının oldukça fazla olduğu 1 dolar seviyesi dün de zorlanmış olsa da henüz kırılabilmiş değil. Ayrıca grafikte bu seviyenin geçilmesiyle düşüş trendini gösteren kırmızı trend çizgisi XRP için önemli bir direnç görevi görüyor.

blank
Ripple (XRP) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

MA200 (0.65 Dolar) seviyesinden destek alan ve MA100 seviyesi olan 0.93 doları destek edinen XRP’nin 1 dolar seviyesini hacimli bir şekilde geçmesi, 1.16 dolardaki dirence doğru hızlı bir atak getirebilir. Yatırımcılar şu anda direnci zorlayan XRP’de alım yapmak için 0.9 – 0.93 dolar aralığına bir düşüşün gelmesini veya 1 dolar üzerinde mum kapanışını bekleyebilirler.

0.9 dolara altındaki mum kapanışları fiyatın yeniden şu anda 0.66 dolardan geçen MA200 seviyesine inmesine neden olabilir. Bu yüzden 0.9 dolar altı kapanışlarda stop olmak doğru bir strateji olabilir.

4 Saatlik Görünüm

XRP grafiğine 4 saatlik zaman diliminde bakıldığında uygulanan fibonacci düzeltmesine göre fiyat için önemli destek alanı olan 1.23 – 1.26 kaybedildiği ve ardından bu seviyeye retest’in gerçekleştiği görülüyor.

blank
Ripple (XRP) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu retest ile onaylandığı görülen düşüşün ardından XRP, psikolojik bir direnç olan 1 dolar seviyesinde satış baskısıyla karşılaşıyor. Burada yatırımcılar için 0.871 dolara denk gelen MA20 seviyesinin alım yeri ve altındaki kapanışlarda da stop bölgesi olduğu söylenebilir. Yükseliş yönlü hareketin devam etmesi halindeyse 1 dolardan sonraki ilk direnç olarak MA50 seviyesine denk gelen 1.12 dolar ortaya çıkıyor.

Saatlikte Yükselen Kanal Görünümü

Kısa vadede 0.65 dolarlık dip seviyesini gören ve şimdilerle 1 doları zorlayan XRP, saatlik grafikte yükselen kanal görünümü içinde bulunuyor.

blank
Ripple (XRP) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu dar kanal içerisinde yükselişini sürdüren XRP’nin diğer zaman dilimlerinde de bahsettiğimiz 1 dolar seviyesine takıldığı görülüyor. Bu seviyenin aşılmasıyla birlikte giderek kanalın üst bandına yaklaşan ve MA200 seviyesi olan 1.12 dolar seviyesine doğru bir atak gelebilir. Kanalın aşağı yönlü kırılmasıyla MA20 (0.949 Dolar) , MA100 (0.908 Dolar) ve MA50 (0.848 Dolar) seviyeleri takip edilebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ünlü Analistten Dogecoin (DOGE) Hakkında Kritik Açıklama

Kripto para piyasası şu an için çok sert bir düşüş yaşıyor gibi gözükmekte ve Bitcoin'in %8 gerilediği anlarda birçok altcoin bunun çok daha üstünde...

Ripple’a (XRP) Bir Darbe Daha: SEC, İstediğini Vermiyor!

Ripple davasına bakan Bölge Hakimi Sarah Netburn, davayı etkileyecek çok önemli kararlardan birisine imza attı. Netburn, Ripple'ın özellikle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu...

Bu Altcoin, Bütün Düşüşe Rağmen Patlayabilir!

Kripto para piyasası, Bitcoin'in 40.200 dolara kadar gerilemesi ile beraber büyük bir kaos yaşıyor ve altcoinler bundan çok kötü etkilenmekte. Birçok altcoin dip noktaya...

Ünlü Analist Pizzino Açıkladı: Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX) ve Diğer İki Altcoin Boğa Koşusuna...

Kripto yatırımcısı ve trader Jason Pizzino, altkoin piyasası hareketlenmeye devam ederken DOT, AVAX, ATOM ve SUSHİ’yi yakın takibine aldığını belirtti. Youtube platformunda 210.000 aktif aboneye...

Ethereum (ETH) Teknik Analizi Tehlike Uyarısı Veriyor!

Kripto para piyasasının günlerdir yaşadığı düşüşten en çok altcoinler ve spesifik olarak da Ethereum (ETH) etkilendi. Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto...

Balinalar Bitcoin (BTC) Satmaya Başladı mı?

Kripto para sektöründe devam eden deprem özellikle Bitcoin'in 40.000 dolar altını geçici bir süreliğine ziyaret etmesi ile derinleşse de yavaş yavaş toparlanıyor. Bitcoin fiyatı...