AltcoinRipple’da (XRP) 1 Dolar Mücadelesi! – XRP Fiyat Analizi

Ripple’da (XRP) 1 Dolar Mücadelesi! – XRP Fiyat Analizi

Ayılar ve boğalar Ripple (XRP) için önemli seviye olan 1 dolarda savaşıyor.

Takip et blank

Elon Musk ve Vitalik Buterin arasındaki savaşla birlikte düşüşe başlayan Bictoin’in (BTC) etkilediği majör altcoinlerden biri olan Ripple (XRP), bu düşüş sürecinden zirve seviyesinden %67’ye yakın bir düşüş gördü.

19 Mayıs günü yaşadığı %48’lik düşüşle yatırımcıları şoka uğratan XRP, devam eden günlerde bu düşü daha da derinleştirerek 200 günlük hareketli ortalama olan 0.65 dolara kadar geriledi. 23 Mayıs itibariyle bu dip seviyesini gören XRP, son 24 saatte %30’un üzerinde değer kazanarak yayın saati itibariyle 0.974 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Kritik Seviye 1 Dolar!

Günlük grafikte daha önce XRP fiyatının hızlı yükselişine destek olan ve XRP’nin altına inmesiyle düşüşün derinleştiği 1 dolar, boğalar tarafından yeniden kazanılmaya çalışılıyor.

Satış baskısının oldukça fazla olduğu 1 dolar seviyesi dün de zorlanmış olsa da henüz kırılabilmiş değil. Ayrıca grafikte bu seviyenin geçilmesiyle düşüş trendini gösteren kırmızı trend çizgisi XRP için önemli bir direnç görevi görüyor.

blank
Ripple (XRP) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

MA200 (0.65 Dolar) seviyesinden destek alan ve MA100 seviyesi olan 0.93 doları destek edinen XRP’nin 1 dolar seviyesini hacimli bir şekilde geçmesi, 1.16 dolardaki dirence doğru hızlı bir atak getirebilir. Yatırımcılar şu anda direnci zorlayan XRP’de alım yapmak için 0.9 – 0.93 dolar aralığına bir düşüşün gelmesini veya 1 dolar üzerinde mum kapanışını bekleyebilirler.

0.9 dolara altındaki mum kapanışları fiyatın yeniden şu anda 0.66 dolardan geçen MA200 seviyesine inmesine neden olabilir. Bu yüzden 0.9 dolar altı kapanışlarda stop olmak doğru bir strateji olabilir.

4 Saatlik Görünüm

XRP grafiğine 4 saatlik zaman diliminde bakıldığında uygulanan fibonacci düzeltmesine göre fiyat için önemli destek alanı olan 1.23 – 1.26 kaybedildiği ve ardından bu seviyeye retest’in gerçekleştiği görülüyor.

blank
Ripple (XRP) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu retest ile onaylandığı görülen düşüşün ardından XRP, psikolojik bir direnç olan 1 dolar seviyesinde satış baskısıyla karşılaşıyor. Burada yatırımcılar için 0.871 dolara denk gelen MA20 seviyesinin alım yeri ve altındaki kapanışlarda da stop bölgesi olduğu söylenebilir. Yükseliş yönlü hareketin devam etmesi halindeyse 1 dolardan sonraki ilk direnç olarak MA50 seviyesine denk gelen 1.12 dolar ortaya çıkıyor.

Saatlikte Yükselen Kanal Görünümü

Kısa vadede 0.65 dolarlık dip seviyesini gören ve şimdilerle 1 doları zorlayan XRP, saatlik grafikte yükselen kanal görünümü içinde bulunuyor.

blank
Ripple (XRP) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu dar kanal içerisinde yükselişini sürdüren XRP’nin diğer zaman dilimlerinde de bahsettiğimiz 1 dolar seviyesine takıldığı görülüyor. Bu seviyenin aşılmasıyla birlikte giderek kanalın üst bandına yaklaşan ve MA200 seviyesi olan 1.12 dolar seviyesine doğru bir atak gelebilir. Kanalın aşağı yönlü kırılmasıyla MA20 (0.949 Dolar) , MA100 (0.908 Dolar) ve MA50 (0.848 Dolar) seviyeleri takip edilebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

1 Dolar Hedefi Yarıda Kalan Dogecoin’in (DOGE) Düşüşü Nereye Kadar Sürecek? – DOGE Teknik...

Kripto para piyasasında birçok yeni yatırımcı tarafından Elon Musk’ın tokenı olarak nitelendirilen ve gerçekten de Musk’ın tweet destekleriyle ayaklanan Dogecoin (DOGE), piyasada BTC düşüşünden...

SON DAKİKA: Elon Musk’tan Yeni “Bitcoin Madencileri” Açıklaması!

Kripto para sektöründeki son düşüşün arkasındaki isim olarak görülen Elon Musk, Bitcoin'in (BTC) enerji tüketimi hakkında yaptığı açıklamalardan sonra şimdi gelecek vaat eden bir...

Ripple ve Bittrex’ten, Yatırımcıları Harekete Geçiren Yüklü XRP Transferleri!

Bitcoin'in (BTC) yaşadığı düşüş, altcoinleri çok daha derinden etkiledi ve XRP uzun süre sonra yeniden 1 dolar altına geriledi. Bitcoin'in piyasa hakimiyetinin %47 seviyesinin...

Çin Merkezli Lider Bitcoin (BTC) Madencilik Şirketinin CEO’sundan, Yeni Açıklama!

Çin'in Bitcoin (BTC) madenciliğini ve BTC alım satımını yasaklayacağı düşüncesi, kripto para sektöründe büyük bir depreme yol açtı ve herkes bu depremden sert etkilendi. "Çin'deki...

Piyasadaki Alım Gücü Zirveye Çıktı! – Yatırımcıları Hızlı Yükselişler Mi Bekliyor?

14 Nisan’daki 64.854 dolarlık ATH’den bu yana yaklaşık 1.5 aydır bir düşüş trendinde olan Bitcoin (BTC), dünden bu yana %27’nin üzerinde yükseliş yaşayarak yayın...

Kripto Para Piyasası Yeniden Yeşillendi: Yükselişin Sebebi Ne?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saat içerisinde %8 yükseldi ve aslında kırdığı düşüş ile beraber yatırımcılara umut verdi. Kripto para piyasasının...