AltcoinCoinbase Pro Haberi Dogecoin’e (DOGE) Can Suyu Oldu! – DOGE Teknik Analizi

Coinbase Pro Haberi Dogecoin’e (DOGE) Can Suyu Oldu! – DOGE Teknik Analizi

Dogecoin’de (DOGE) dikkat edilmesi gereken seviyeler…

Takip et blank

Piyasadaki düşüşlerin ardından toparlanma hareketleri gösteren altcoinlerden biri olan ancak hacim bulamayan Dogecoin (DOGE), geçtiğimiz günlerdeki Coinbase Pro listeleme söylentilerinin yerini gerçeğe bırakmasıyla yükselişe geçti.

İlgili İçerik  Dogecoin'e (DOGE) 2 Büyük Haber: Müzik Festivali mi Geliyor?

DOGE ile ilgili son analizimizde bahsettiğimiz günlük kırılımın ardından hacim bulamayan ve destekleyici bir haber bekleyen DOGE, dünden bugüne %25’lik bir yükseliş yaşayarak yayın saati itibariyle 0.393 dolar üzerinden alıcı buluyor.

İlgili İçerik  Dogecoin (DOGE) Direnci Kırdı Ama Güç Bulamadı - Elon Musk'ın Desteğine İhtiyacı Var!

Önemli Destek Seviyesi

4 saatlik grafikte büyük bir simetrik üçgen formasyonu oluşturduğu görülen DOGE, bu formasyonu kırsa da MA50 seviyesi olan 0.33 dolar civarında bir dirençle karşılaşıyor.

Dün gelen haberler birlikte geri çekildiği beyaz destek çizgisinden hızla yükselişe geçen DOGE, fibonacci düzeltmesindeki önemli 0.363 – 0.369 dolara aralığı üzerine çıkmış bulunuyor. Bu alan üzerinde iki mum kapanışı yaptığı görülen DOGE için burası artık önemli bir destek seviyesi olarak nitelendirilebilir. Ayrıca MA100’e denk gelen 0.36 doların da bu bölgeyi desteklediği görülüyor.

blank
Dogecoin (DOGE) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

DOGE’un bu şekilde fiyatlanmaya devam etmesi halinde hedefinin psikolojik bir seviye olan 0.5 dolar olduğu belirtiliyor. Ancak bu hedeften önce DOGE’u, 0.395 – 0.43 (MA200) ve 0.48 dolar dirençleri bekliyor.

DOGE’daki bu fiyatlanmayla birlikte overbought yani aşırı alım bölgesine kadar geldiği görülen RSI göstergesi, fiyatta kısmi gerilemelerin olabileceğinin işaretini veriyor.

Alım yapmak isteyen yatırımcılar, 0.36 dolara doğru olan gerilemelerde harekete geçebilir. Ancak bu durumda 0.36 dolar altındaki mum kapanışlarında stop olma stratejisi de göz önünde bulundurulmalıdır.

%8’lik Can Suyu’nun FOMO Etkisi!

DOGE’a saatlik grafikte baktığımızda dün Coinbase Pro’nun 22:00 sularında attığı tweetin ardından bir saat içinde %8’lik bir yükseliş yaşadığı görülüyor.

Adeta DOGE’a bir can suyu olan bu %8’lik yükseliş, giderek bir FOMO yani fırsatı kaybetme korkusuna dönüşerek %25’i aşan bir yükselişi tetikledi. Saatlik grafikte bir süredir yükseliş kanalı içerisinde olan DOGE, bu etkiyle birlikte kanal formasyonunu kırarak 0.412 dolar direncine doğru yükseliyor.

blank
Dogecoin (DOGE) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu yükselişte şimdilik ara direnç seviyesi olan 0.394 dolara takıldığı görülen DOGE’un RSI göstergesinde küçük bir negatif uyuşmazlık oluşturduğu görülüyor. Nitekim bu durum DOGE’da kısa süreli düşüşü getirebilir. Ancak 0.394 dolar üzerindeki mum kapanışı bu ihtimali bozarak yükselişin şiddetlenmesini sağlayabilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Dogecoin’i (DOGE) Geçen Ripple’da (XRP) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Ripple (XRP), kripto para piyasasındaki büyük düşüş öncesinde Elon Musk’ın tweetleriyle hızla yükselen ve piyasa değeri açısından coinmarketcapte dördüncü sıraya kadar gelen Dogecoin’i (DOGE)...

Beklenen Liste Yayımlandı: İşte “En Aktif” 10 Kripto Para Projesi!

Kripto para sektörü şu sıralar genel bir düşüş yaşıyor olsa da gelecek vaat eden projeleri bulmak için oldukça yaygın olan bir yöntem kullanılabilir. Bir...

Dogecoin (DOGE) Çılgınlığı Dindi: Sırada Hangi Kripto Paralar Var?

Dogecoin (DOGE), şaka amaçlı bir kripto para birimi olmasına rağmen elde ettiği popülerlik sayesinde tüm zamanların rekorunu günlük olarak kırmayı başardı. 90 milyar dolarlık...

Robert Kiyosaki, Bitcoin (BTC) Alımı İçin Doğru Seviyeyi Açıkladı

İlk yayımlandığı 1997 yılından beri, finansal okuryazarlık adına başvurulan öncü kitaplardan biri olan Zengin Baba Yoksul Baba'nın yazarı olan Robert Kiyosaki, yeni Bitcoin (BTC)...

MATIC’de Çin, ADA’da Staking Esintisi! ADA – MATIC – IOTA Analizi

Kripto para piyasasında yaşanan satış baskısıyla kırmızıya boyanan altcoinler, düşüşün izlerini silmeye çalışıyor. Hacmen zayıf olan kripto para birimlerinin kripto para piyasasındaki hakimiyeti %17’lerden...

Ünlü Analist Plan B, BTC’nin Aylık Kapanışı Sonrası 2013 Boğası Benzerliğini Vurguluyor!

Stock to Flow (S2F) modelini tasarlayan ve bu modeli Bitcoin’e (BTC) uyarlayan ünlü analist Plan B, BTC’de dün itibariyle gerçekleşen aylık kapanışla ilgili twitter...