AltcoinDogecoin (DOGE) Direnci Kırdı Ama Güç Bulamadı - Elon Musk'ın Desteğine İhtiyacı...

Dogecoin (DOGE) Direnci Kırdı Ama Güç Bulamadı – Elon Musk’ın Desteğine İhtiyacı Var!

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi…

Takip et blank

Bitcoin’deki yükselişle hızla toparlanmaya başlayan altcoinlerden biri olan ve yatırımcılarının 1 dolar hedefiyle yola çıktığı Dogecoin (DOGE), yayın saati itibariyle 0.335 dolar üzerinden alıcı buluyor.

DOGE’a Musk Desteği Gerekiyor

Son DOGE analizimizde günlük grafikte düşüş kanalının orta bandından destek alan ve kanalın üst bandına doğru yaklaşan DOGE, dün itibariyle bu trendi kırdı. Ancak kırılan direnç sonrası yeterli hacmi bulamayan DOGE, 0.358 dolar direncine takılarak gerilemeye devam ediyor.

İlgili İçerik  1 Dolar Hedefi Yarıda Kalan Dogecoin’in (DOGE) Düşüşü Nereye Kadar Sürecek? – DOGE Teknik Analizi!

Genelde teknik anlamda kırılımın geldiği noktalarda hızlı yükselişler gelirken DOGE’da bu etki görülmedi. Bu durumda temel anlamda bir haber ya da klasikleşmiş Elon Musk tweet’inin gelmesi bekleniyor. Ancak son zamanlarda Musk’ın DOGE lehine bir duruş sergilemediği görülüyor.

4 Saatlikte 0.3297 Dolar Desteği!

Günlük grafiğinde durumu stabil olup 0.358 dolar direncine takılan DOGE, 4 saatlik grafikte 0.3297 dolar desteği üzerinde fiyatlanıyor.

Grafikte görülen beyaz düşüş trendini kırdıktan sonra retestini de yapan DOGE, ikinci düşüş trendini gösteren mavi çizgiyi de sakince kırmışa benziyor. Bu kırılımlara rağmen bahsettiğimiz gibi hacim bulamayan DOGE, yatay bir konsolidasyon sürecinde bulunuyor.

blank
Dogecoin (DOGE) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu süreçte DOGE için daha önce retest yaptığı yata destek seviyeyi olan 0.3297 dolar seviyesi önemini koruyor. Bunun dışında DOGE, simetrik üçgen formasyonunun üst kanadını gösteren kırmızı trend çizgisi ve alt bandını gösteren yeşil trend çizgisi arasında ilerliyor.

Bu seviyelerden alım yapan yatırımcılar 0.3297 dolar seviyesi altındaki kapanışlarda stop olmayı tercih edebilir. Ayrıca DOGE’a hacmin gelmesi durumunda 0.4175 dolar seviyesi, ilk direnç olarak ortaya çıkıyor. Sonrasında ise 0.473 – 0.486 dolar aralığının önemli bir direnç alanı olduğu belirtiliyor.

Saatlikte MA50 Direnci

Yatay konsolidasyonun daha net bir şekilde görüldüğü kısa vadeli olarak bakılan saatlik grafikte DOGE, MA50 direnci ile karşılaşıyor.

blank
Dogecoin (DOGE) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Yakın vadede MA50 seviyelerinde sürekli olarak satış baskısıyla karşılaşan DOGE, MA100 seviyelerinde de destek bulunuyor. Şimdi de MA100 seviyesi olan 0.336 dolarda destek bulmaya çalışan DOGE, bu seviyeyi kaybederse 0.314 – 0.298 ve 0.279 dolar desteklerine doğru düşüş yaşayabilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Yüzbinlere Seslenen Analist, Haziran Ayında Rekor Kıracak Altcoinleri Açıkladı

YouTube'un kripto paralar konusunda en çok izlenen kanallarından birisi olan Altcoin Daily'nin sunucusu Aaron Arnold, önümüzdeki ay piyasanın düzelmesini beklediğini belirtti. Arnold, Bitcoin'in (BTC)...

Tron (TRX) İlk Dirence Yaklaşıyor! – İşte Önemli Seviyeler

Yıla güzel bir başlangıç yapan kripto para piyasasında yükselişe katılan altcoinlerden biri olan ve yen yılda %578’lik bir yükselişle 0.18 doları gören Tron (TRX),...

Reef Finance (REEF) Mainnet Tarihi Verdi – REEF fiyatı Yükselişe Geçti!

Merkeziyetsiz Finans’ın (DeFi) bir ürünü olan ve kendi blockchain’ini inşa etmeye çalışan Reef Finance (REEF), Reef Chain’in Mainnet’i için önemli bir aşama olan “Canary”...

Milyarder Carl Icahn, Bitcoin (BTC) Yerine Hangi Kripto Parayı Tercih Ettiğini Açıkladı

Dünyanın en zengin insanlarından olan Icahn Enterprises'ın kurucusu Carl Icahn, kripto para sektörüne yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Icahn, lider kripto para birimi Bitcoin'e (BTC)...

Bitcoin’in (BTC) Son Düşüşü, “Ayı Tuzağı” Mıydı? Uzmanı Yorumladı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 64.800 dolardan 30.000 dolara kadar acılı bir düşüş yaşadı. Özellikle geçtiğimiz hafta yaşanan ve bir anda 30.000 dolara...

Ethereum 2.0 İçin Kilitlenen Miktarda Yeni Rekor: “ETH Kazanı” Kaynıyor!

Ethereum (ETH), kripto para sektörünün yaşadığı sert düşüş ile yeniden 2.000 dolar altına çekilse de bu seviye aslında büyük bir fırsat olabilir. Yaz dönemi...