Altcoin BitTorrent (BTT) Yeniden Yükselişe Geçecek Mi? – Teknikte Göstergeler Ne Diyor? –...

BitTorrent (BTT) Yeniden Yükselişe Geçecek Mi? – Teknikte Göstergeler Ne Diyor? – BTT Detaylı Fiyat Analizi!

BitTorrent (BTT) fiyat değerlendirmesi ve teknik anlamda gösterge sinyalleri…

Takip et blank

Hafta sonu sürprizi yapan lider kripto para Bitcoin’in (BTC) 61.500 dolara olan hızlı yükselişiyle birlikte diğer altcoinlerin yanında BitTorrent’in de (BTT) düşüş yaşadığı görülüyor. Her zamanki gibi BTC’nin ani hareketlerinde ezilen altcoinlerin tarafında olan BTT, yayın saati itibariyle 0.0085 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Bir önceki analizimizde çok fazla yükseldiğini ve bir düzeltme yaşayabileceğini bu yüzden de riskli olduğunu belirttiğimiz BTT, ATH yaptığı günün devamında %30’un üzerinde, üç gün süren bir düşüş yaşadı. Bu düşüşte stop olmayıp büyük zararlara giren yatırımcılar BTT’nin yeniden yükselip yükselmeyeceğini merak ediyor ve yükseleceğine inananlar da o günü dört gözle bekliyor.

İlgili İçerik  Son Günlerin Vazgeçilmezi BitTorrent’de (BTT) Son Durum Ne? – Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler?

Şunu belirtmeliyiz ki herhangi bir coinin direkt olarak yükseleceğini ya da düşeceğini söylemek ne kadar teknik olarak bakılsa da imkansızdır ve ihtimallere bağlıdır. Analiz bir tahmin işidir. Bir dönem yükselişi ya da düşüşü bildi diye kimseye bağlı kalınmamalı. Bizzat yatırımlarımızı, kendimizin araştırarak alım ve satım hedeflerimizi belirlemek adına gayret göstermeliyiz. Uyarımızı da yaptıktan sonra BTT’nin teknik görünümünü yorumlamaya başlayabiliriz.

Günlükte Yükseliş Yönlü İşaretler!

Geçtiğimiz günlerde 0.00747 dolara kadar düşen ve ardından 0.00986 dolara kadar da yükseliş gösteren son derece volatil (hareketli) bir coin olan BTT, bugün güne başladığı seviyeden aşağıya %10 düşüşle devam ediyor.

Günlük grafikte yükselişin başladığı yakın vadeden çekilen fibonacci düzeltmesine göre BTT fiyatının 0.0076 dolar altında mum kapanışı yapmasıyla alttaki golden pocket alanındaki 20 günlük hareketli ortalama olan MA20’ye (0.00607 Dolar) kadar düşmesi beklenebilir. Ancak bu düşüş senaryosundan önce grafikte RSI göstergesi tarafında gizli boğa uyuşmazlığı geliyor.

blank
BitTorrent (BTT) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Fiyatlanmanın yaptığı yükselen dip noktalarına karşın RSI’ın oluşturduğu alçalan dipler sonucu oluşan bu formasyonda fiyatın yükselmesi beklenebilir. Ayrıca StochRSI göstergesinin de aşırı satış bölgesindeki kesişime doğru gitmesi bir AL sinyali olarak tanımlanabilir.

Tabii fiyatın yükselmesi hiçbir zaman bir faktöre bağlı değildir. Teknik anlamda yükseliş görünse de piyasanın lideri BTC’nin bir hareketiyle bütün planlar suya düşebilir. Bu yüzden stop koymak çoğu zaman portföyünüzü korur.

Günlükte son olarak fiyatla birlikte alçalan hacim mumları da aslında BTT üzerinde bir tehlike yaratıyor denilebilir. Bu nedenle 0.0076 dolar altındaki mum kapanışında riske karşı stop olmak tercih edilebilir.

BTT 4 Saatlikte Düşeni Kırdı Ama…

Günlük grafik yorumumuzun sonunda da bahsettiğimiz üzere 4 saatlikte de giderek azaldığı görülen hacim fiyat üzerinde tehlike arz ediyor.

blank
BitTorrent (BTT) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Nitekim azalan bu hacim yüzünden 8 Nisan 07:00’da kırmızı düşüş trendini yukarı yönlü kıran BTT, yukarı doğru beklenen hızlı yükseliş hareketini yapamamış görünüyor. %18’lik bir yükselişle 0.00963 – 0.00983 dolar aralığındaki dirence takılan BTT, bir başka düşüş trendi olarak çizilen sarı trend çizgisi altına doğru düşüyor.

Bu bağlamda alttaki 0.00727 – 0.00784 dolar aralığına denk gelen yeşil bölge hem alım bölgesi hem de altında stop olunabilecek bölge olarak fiyatı karşılıyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

XRP İçin Her Şey Tersine Döndü: Bir Borsa Daha Listeledi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple'a açılan menkul kıymet davası, Ripple ve XRP lehine devam ediyor. Phemex, XRP'yi Yeniden Listeledi XRP'ye yönelik açılan...

Ripple’da (XRP) Yükseliş Beklentisi Arttı! – XRP Fiyat Analizi

Kripto para piyasasının yatırımcılarını süründüren coinleri arasında bulunan ve coinmarketcapte 62 milyar dolar piyasa değeriyle 4. sırada yer alan Ripple (XRP), yayın saati itibariyle...

Ripple (XRP) İçin Dava Sonrasındaki Süreç Belli Oldu: Ünlü CEO Açıkladı

ABD merkezli blockchain devi Ripple'ın şu an yaşadığı en büyük sıkıntı, ABD'de kendisine karşı açılan dava olarak biliniyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu...

Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin’den (BTC) Sonra Topladıkları Kripto Para Belli Oldu

Kurumların yüklü şekilde Bitcoin (BTC) alımı, lider kripto para biriminin 1 senede 3.700 dolardan 65.000 dolara kadar yükselmesini sağladı. MicroStrategy ile başlayan sürece Tesla...

Yüz Milyonlarca XRP’lik Transferler Dikkat Çekti!

XRP fiyatı son 24 saat içerisinde %14'e yakın yükseliş elde etti ve bunun aslında 30 Nisan gecesindeki dava öncesi normal olduğu söylenebilir. Davada Ripple'ı...

Düşüşe Geçen Dogecoin’e (DOGE) Elon Musk Müdahalesi!

Halkın kripto para birimi olarak da öne çıkan Dogecoin (DOGE), son 10 günlük sürede 0,45 dolardan 0,20 dolara kadar gerileyerek %50'dan fazla düşüş yaşadı....