Altcoin Son Günlerin Vazgeçilmezi BitTorrent’de (BTT) Son Durum Ne? – Dikkat Edilmesi Gereken...

Son Günlerin Vazgeçilmezi BitTorrent’de (BTT) Son Durum Ne? – Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler?

BitTorrent (BTT) teknik analiz ve değerlendirme…

Takip et blank

Kripto para piyasasında tekniği alt üst eden coinlerden birisi olan ve eşler arası (peer to peer) protokolünün sürekli geliştirilmesinden sorumlu şirket BitTorrent’in yerel tokeni BTT, yayın saati itibariyle 0.0119 dolar üzerinden işlem görüyor.

Dediğimiz gibi oldukça fazla ve dik bir yükseliş yaşayan BTT’nin teknik tarafında göstergeler fiyatın fazlasıyla şiştiğini gösteriyor. Böyle bir ortamda tecrübeli ya da daha önce bu tarz yükselen coinlere girip büyük zararlar eden yatırımcıların uzak durduğu BTT, twitter Türkiye gündeminde TT oldu.

Temel olarak BTT üzerinde büyük bir FOMO (fırsatı kaybetme korkusu) oluşurken fiyatın düzeltme yapması ihtimalini veya neden yükseldiğini çoğu yeni yatırımcı düşünmüyor.

BTT Neden Yükseldi?

Yeni yıl itibariyle yaptıkları AMA etkinlikleri ve komünite yükseltmeleriyle BTT’nin yatırımcı sayısını arttıran BitTorrent ekibi, bu başarılı adımlarıyla bu yıla damgasını vurmayı başardı.

blank

Bu başarılı etkinliklerin ardından artan yatırımcı sayısı ve yükselen fiyatla coinmarketcapte 12.2 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan ve 11. sıraya yerleşen BTT, günlük grafikte önemli bir direnç alanıyla mücadele ediyor.

Henüz tam olarak yerine oturmayan günlük grafikte uygulanan fibonacci düzeltmesine göre 0.0114 – 0.0116 aralığına denk gelen bu direnç alanının fiyat üzerinde etkili olduğu görülüyor.

blank
BitTorrent (BTT) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Günlük grafikte göstergeler tarafında RSI ve StochRSI göstergelerinin aşırı alım bölgesinde olduğuna dikkat çekerek fiyatın aşırı şiştiği belirtiliyor.

“Bu seviyelerden alınır mı?” sorusuna “aşırı riskli” olduğu cevabı verilirken yine de alım yapacak olanların alım yerlerinden %10 – %15 altına kendi risk oranlarına göre stop koymaları doğru olabilir.

4 Saatlik Görünüm

BTT fiyatı tüm zamanların ve bugünün en yüksek seviyesi olan 0.01357 dolardan %15 aşağıda seyrediyor. 4 saatlik grafikte tepe noktasından gerilemeye başlayan BTT’nin düşüşünün nereye kadar olabileceğini tahmin etmek için grafikte fibonacci düzeltmesi uygulanıyor.

blank
BitTorrent (BTT) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Uygulanan bu fibonacci sonucunda ara destekler olarak 0.01104 ve 0.01026 dolar seviyeleri görülürken önemli destek alanı olarak da 0.00927 – 0.00948 dolar aralığı ortaya çıkıyor.

Fiyatın gerilemesinin devam etmesi halinde bu ara destekler alım fırsatı olabilir. Bu alımların ardından stop olmak için belirtilen önemli destek alanı altındaki mum kapanışı tercih edilebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ripple (XRP) İçin Beklenen Sinyal, Dünyaca Ünlü Analistten Geldi

Bir zamanlar toplam piyasa değeri açısından ikinci sıraya kadar yükselip Ethereum'u (ETH) bile yerinden eden XRP, davanın etkileri sebebiyle dibi gördü. XRP fiyatı Ripple'a...

Bir Ayda 2,5 Katına Çıkan Tron (TRX) İçin Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Eğlence sektörüne yönelik projelerden biri olan ve 2017 yılında Justin Sun tarafından Singapur’da hayata geçirilen Tron, yerel kripto para birimi TRX ile kontrolü tamamen...

Son Günlerin Vazgeçilmezi BitTorrent’de (BTT) Son Durum Ne? – Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler?

Kripto para piyasasında tekniği alt üst eden coinlerden birisi olan ve eşler arası (peer to peer) protokolünün sürekli geliştirilmesinden sorumlu şirket BitTorrent’in yerel tokeni...

Holo (HOT) Tam Gaz Yükselişe Devam Ediyor! – HOT’un Sıradaki Hedefi Ne?

Kripto para piyasasının her türlü istatistiğini barındıran Coinmarketcap'e göre her geçen gün fiyatındaki artışla 26. sıraya kadar yükselen Holo (HOT), şu saatlerde 5.2 milyar...

Bir Zamanların Gözde Alltcoini Litecoin (LTC) Yükseliş Hazırlığında mı? – İşte Önemli Seviyeler!

Çalışma prensibi açısından Bitcoin’e (BTC) benzeyen ama BTC’den daha hızlı blok oluşturan bir yapıya sahip ve 2011 yılında Charlie Lee tarafından üretilen kripto para...

Bitcoin (BTC) Piyasayı Sarsmaya Devam Ediyor! – Kısa Vadede Önemli Seviyeler Neler?

Kripto para piyasasında 1.1 trilyon piyasa değeriyle pastanın büyük dilimini oluşturan lider coin Bitcoin (BTC), son 4 saat içerisindeki volatilitesiyle piyasayı sarsmaya devam ediyor. Son...