AltcoinSon Günlerin Vazgeçilmezi BitTorrent’de (BTT) Son Durum Ne? – Dikkat Edilmesi Gereken...

Son Günlerin Vazgeçilmezi BitTorrent’de (BTT) Son Durum Ne? – Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler?

BitTorrent (BTT) teknik analiz ve değerlendirme…

Takip et blank

Kripto para piyasasında tekniği alt üst eden coinlerden birisi olan ve eşler arası (peer to peer) protokolünün sürekli geliştirilmesinden sorumlu şirket BitTorrent’in yerel tokeni BTT, yayın saati itibariyle 0.0119 dolar üzerinden işlem görüyor.

Dediğimiz gibi oldukça fazla ve dik bir yükseliş yaşayan BTT’nin teknik tarafında göstergeler fiyatın fazlasıyla şiştiğini gösteriyor. Böyle bir ortamda tecrübeli ya da daha önce bu tarz yükselen coinlere girip büyük zararlar eden yatırımcıların uzak durduğu BTT, twitter Türkiye gündeminde TT oldu.

Temel olarak BTT üzerinde büyük bir FOMO (fırsatı kaybetme korkusu) oluşurken fiyatın düzeltme yapması ihtimalini veya neden yükseldiğini çoğu yeni yatırımcı düşünmüyor.

BTT Neden Yükseldi?

Yeni yıl itibariyle yaptıkları AMA etkinlikleri ve komünite yükseltmeleriyle BTT’nin yatırımcı sayısını arttıran BitTorrent ekibi, bu başarılı adımlarıyla bu yıla damgasını vurmayı başardı.

blank

Bu başarılı etkinliklerin ardından artan yatırımcı sayısı ve yükselen fiyatla coinmarketcapte 12.2 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan ve 11. sıraya yerleşen BTT, günlük grafikte önemli bir direnç alanıyla mücadele ediyor.

Henüz tam olarak yerine oturmayan günlük grafikte uygulanan fibonacci düzeltmesine göre 0.0114 – 0.0116 aralığına denk gelen bu direnç alanının fiyat üzerinde etkili olduğu görülüyor.

blank
BitTorrent (BTT) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Günlük grafikte göstergeler tarafında RSI ve StochRSI göstergelerinin aşırı alım bölgesinde olduğuna dikkat çekerek fiyatın aşırı şiştiği belirtiliyor.

“Bu seviyelerden alınır mı?” sorusuna “aşırı riskli” olduğu cevabı verilirken yine de alım yapacak olanların alım yerlerinden %10 – %15 altına kendi risk oranlarına göre stop koymaları doğru olabilir.

4 Saatlik Görünüm

BTT fiyatı tüm zamanların ve bugünün en yüksek seviyesi olan 0.01357 dolardan %15 aşağıda seyrediyor. 4 saatlik grafikte tepe noktasından gerilemeye başlayan BTT’nin düşüşünün nereye kadar olabileceğini tahmin etmek için grafikte fibonacci düzeltmesi uygulanıyor.

blank
BitTorrent (BTT) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Uygulanan bu fibonacci sonucunda ara destekler olarak 0.01104 ve 0.01026 dolar seviyeleri görülürken önemli destek alanı olarak da 0.00927 – 0.00948 dolar aralığı ortaya çıkıyor.

Fiyatın gerilemesinin devam etmesi halinde bu ara destekler alım fırsatı olabilir. Bu alımların ardından stop olmak için belirtilen önemli destek alanı altındaki mum kapanışı tercih edilebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Son 24 Saatte Borsalarda Yüksek Bitcoin (BTC) Ve Stablecoin Hareketliliği! – Bu Neye İşaret?

Bilindiği üzere geçen hafta Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’in Elon Musk’ın desteklediği düşünülen köpek coinleri olarak da bilinen AKITA ve SHIB’i dumplamasıyla kripto para...

XRP Davasından Yeni Karar Çıktı: Ripple, Son Talebinde Haksız!

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davada yeni bir gelişme yaşandı ve XRP fiyatı sert çakıldı. Ripple davasına bakan Sulh...

Deutsche Bank Analistleri, Bitcoin (BTC) Fiyatının Sert Düşüşünü Yorumladı: Düşüş Sürecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC); 64.800 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC fiyatın buradan kademeli olarak 50.000 dolara kadar çekilse de...

Ünlü Analist, Şu An Olması Gereken Değerin “Çok Altındaki” Altcoini Açıkladı

Kripto para piyasasının yaşadığı deprem yavaş yavaş etkilerini kaybediyor. Kripto para yatırımcıları ise etkileri azalan bu düşüşün devamında yeniden rekor kırabilecek kripto paraları aramaya...

Ünlü CEO, Dipten Alım Sinyalini Verdi: Milyonlarca Dolarlık BTC ve ETH Aldı

TRON CEO'su Justin Sun, bugün belki de en önemli gelişmelerden birisi ile anılıyor. Kripto para piyasasının tepetaklak olduğu ve Bitcoin (BTC) başta olmak üzere...

Rubenstein Cevapladı: Hükümetler, Kripto Paraları Durdurabilir mi?

Çin, ABD ve Hong Kong'tan gelen kripto paralarla ilgili haberler, kripto para piyasasında büyük bir paniğe yol açtı. Kripto para birimlerinin ağır şekilde regüle...