AltcoinSon Günlerin Vazgeçilmezi BitTorrent’de (BTT) Son Durum Ne? – Dikkat Edilmesi Gereken...

Son Günlerin Vazgeçilmezi BitTorrent’de (BTT) Son Durum Ne? – Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler?

BitTorrent (BTT) teknik analiz ve değerlendirme…

Takip et blank

Kripto para piyasasında tekniği alt üst eden coinlerden birisi olan ve eşler arası (peer to peer) protokolünün sürekli geliştirilmesinden sorumlu şirket BitTorrent’in yerel tokeni BTT, yayın saati itibariyle 0.0119 dolar üzerinden işlem görüyor.

blank

Dediğimiz gibi oldukça fazla ve dik bir yükseliş yaşayan BTT’nin teknik tarafında göstergeler fiyatın fazlasıyla şiştiğini gösteriyor. Böyle bir ortamda tecrübeli ya da daha önce bu tarz yükselen coinlere girip büyük zararlar eden yatırımcıların uzak durduğu BTT, twitter Türkiye gündeminde TT oldu.

Temel olarak BTT üzerinde büyük bir FOMO (fırsatı kaybetme korkusu) oluşurken fiyatın düzeltme yapması ihtimalini veya neden yükseldiğini çoğu yeni yatırımcı düşünmüyor.

BTT Neden Yükseldi?

Yeni yıl itibariyle yaptıkları AMA etkinlikleri ve komünite yükseltmeleriyle BTT’nin yatırımcı sayısını arttıran BitTorrent ekibi, bu başarılı adımlarıyla bu yıla damgasını vurmayı başardı.

blank

Bu başarılı etkinliklerin ardından artan yatırımcı sayısı ve yükselen fiyatla coinmarketcapte 12.2 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan ve 11. sıraya yerleşen BTT, günlük grafikte önemli bir direnç alanıyla mücadele ediyor.

Henüz tam olarak yerine oturmayan günlük grafikte uygulanan fibonacci düzeltmesine göre 0.0114 – 0.0116 aralığına denk gelen bu direnç alanının fiyat üzerinde etkili olduğu görülüyor.

blank
BitTorrent (BTT) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Günlük grafikte göstergeler tarafında RSI ve StochRSI göstergelerinin aşırı alım bölgesinde olduğuna dikkat çekerek fiyatın aşırı şiştiği belirtiliyor.

“Bu seviyelerden alınır mı?” sorusuna “aşırı riskli” olduğu cevabı verilirken yine de alım yapacak olanların alım yerlerinden %10 – %15 altına kendi risk oranlarına göre stop koymaları doğru olabilir.

4 Saatlik Görünüm

BTT fiyatı tüm zamanların ve bugünün en yüksek seviyesi olan 0.01357 dolardan %15 aşağıda seyrediyor. 4 saatlik grafikte tepe noktasından gerilemeye başlayan BTT’nin düşüşünün nereye kadar olabileceğini tahmin etmek için grafikte fibonacci düzeltmesi uygulanıyor.

blank
BitTorrent (BTT) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Uygulanan bu fibonacci sonucunda ara destekler olarak 0.01104 ve 0.01026 dolar seviyeleri görülürken önemli destek alanı olarak da 0.00927 – 0.00948 dolar aralığı ortaya çıkıyor.

Fiyatın gerilemesinin devam etmesi halinde bu ara destekler alım fırsatı olabilir. Bu alımların ardından stop olmak için belirtilen önemli destek alanı altındaki mum kapanışı tercih edilebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Direnci Kıran Cosmos’da (ATOM) Boğa Sinyali! – ATOM Teknik Analizi!

Kripto para evrenindeki Blockchain ağlarının birbirleriyle olan iletişimi sağlama amacıyla oluşturulan bir ekosistem olan Cosmos (ATOM), yayın saati itibariyle 37.80 dolar üzerinde işlem görüyor. Piyasadaki...

Avalanche’de (AVAX) Boğa Sinyali! – AVAX Teknik Analizi!

Türkiyedeki yatırımcıların gözde coinlerinden biri olan ve coinmarketcapte 14,6 milyar dolarlık piyasa değeriyle 12. sırada yer alan Avalanche (AVAX), yayın saati itibariyle 65,45 dolar...

Bitcoin (BTC) Ayıları Uyuttu: Boğalar İle Yoluna Devam Edecek Mi?

Zincir içi değerlendirilen verilere göre, Bitcoin (BTC) üst üste beşinci defa Eylül ayını yeşil bölgede kapatamadığı görülüyor. Ancak Eylül 2021'in 2020-2019’a oranla nispeten daha...

Ünlü Analist Poppe: Bitcoin, Ethereum ve Diğer 4 Altcoin İçin Hedef Verdi!

Ünlü analist Poppe, önde gelen kripto para birimleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için YouToube'da yaptığı piyasa değerlendirmesinde önemli seviyelere dikkat çekti. Yeni bir kripto...

Dogecoin (DOGE) Topluluğundan, Elon Musk’a Sitemli Hatırlatma!

Tesla CEO'su ve dünyanın en zenginlerinden birisi konumundaki Elon Musk, Code Conference etkinliğinde sadece kripto paralar hakkında konuşmadı. Musk, aynı zamanda SpaceX uçuşları hakkında...

Bitcoin (BTC) Tekrar Trend Üstüne Çıktı: Bu 3 Altcoin Rekor Tazeliyor!

Bitcoin, Ethereum ve tüm kripto piyasası güç toplama belirtileri gösterdikçe belirli altcoinlerde hareketlenmeler başladı. Fiyat artışlarında bu 3  altcoin başı çekmeye devam ediyor. CoinGecko'dan alınan...