blank
AnalizBitcoin'de Kötü Günlerin Sonu Geldi! BTC Teknik Analizi

Bitcoin’de Kötü Günlerin Sonu Geldi! BTC Teknik Analizi

Bitcoin'de üçgen hedefine geldi, şimdi sıra TOBO formasyonunda!

Takip et blank

Kripto piyasası 27 Aralık tarihinde ulaştığı 52.000 zirvesinin ardından sert bir şekilde düşmeye devam etti. Destek noktalarını bir bir kırmaya devam eden Bitcoin, kolayca kırdığı desteği güçlü bir dirence çevirip üstüne çıkamıyor.

Yayın saati itibariyle 41.850 dolar seviyelerinde bulunan Bitcoin, günlük düşen trendini kırmasının ardından hala trend üstünde konumlanmaya devam ediyor. Her ne kadar trendin altına iğne atıp trend çizgisini zedelese de, kapanış çizgi üzerinde gelmişti.

Dönüş sinyalleri vermeye başlayan Bitcoin için kısa vade için kritik seviye 42.000 dolar olarak gözükmekte. 42.000 – 40.500 dolar desteğinde bulunan Bitcoin, yatay desteğin üst kanadını kırmaya çalışıyor.

42.000 dolar üzerindeki günlük kapanışlar yükseliş ihtimalini kuvvetlendireceği gibi, 40.5000 dolar altında ki kapanışlar ise sert düşüşler getirecek gibi gözükmekte.

blank

Üçgen Kırıldı, Hedefe Ulaştı! Şimdi İse Trend Dönüyor!

Geçtiğimiz günlerde okurlarımızla paylaştığımız detaylı Bitcoin analizimizde de belirttiğimiz alçalan üçgen formasyonunun kırılımının ardından düşebileceği seviyeleri belirtmiştik. Haberimizi okuyup yatırımlarına stop koyan okurlarımız Bitcoin’in 46.000 dolardan 40.000 dolar düşüşünden yara almadan ayrıldılar.

İlgili haberi okumak isteyen okurlarımız, aşağıda bulunan bağlantıya göz atabilirler.

İlgili İçerik  Tam Detaylı Bitcoin Analizi ve BTC'nin Son Durum Değerlendirmesi

Bitcoin alçalan üçgen formasyonun düşüş hedefine gelmesinin ardından, yeni bir formasyon oluşuyor. Düşüş trendlerinin sonunda gördüğümüz ters omuz baş omuz formasyonu Bitcoin grafiğinde oluşması gerekiyor.

Sol omuz ve başın büyük çoğunluğunu oluşturmuş olan Bitcoin, 42.500 dolar üzerine çıkması halinde 43.650 dolar seviyelerine kadar yükselip TOBO formasyonun baş kısmını tamamlamış olacak.

Bu yükselişin ardından bir reddedilme yiyerek 43.650 dolar direncinden 42.500 dolar desteğine kadar gerileyebilecek olan Bitcoin, bu seviyelerde güzel hacimli alımlar gelmesiyle tekrar TOBO formasyonun kırılım noktası olan 43.650 dolar direncine yükselecektir.

Bu seviyenin kırılımıyla TOBO hedefi olarak 45.650 dolar direncine kadar yükselebilecek olan Bitcoin’de güzel günler çok yakında gibi gözüküyor.

Yazımızda bulunan grafikleri örnek alarak işleme girecek olan okurlarımız, destek seviyelerinin altına stop koyarak risklerini yönetmeleri önerilir.

blank

*Yatırım kararlarınız kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin (BTC) Yeniden “Gözünü Kararttı”: İşte Kritik Veriler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 43.000 dolar denemesinden sonra yeniden tam anlamıyla gözünü kararttı. 41.725 dolara hızlı bir iniş gerçekleştiren BTC, son bir...

Uzman Analist Poppe, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) Ve 2 Altcoini Yorumladı!

Popüler kripto para analisti Michael Van de Poppe, kripto para piyasası toparlanırken, Bitcoin, Ethereum, Ripple ve 2 altcoin hakkında tahminlerini takipçileri ile paylaştı. Son zamanlardaki...

XRP İçin Karar Anı Geldi: Fiyat Hangi Yöne Gidecek?

Kripto para sektörü son günlerde yeniden bir umut ışığı gördü ve Bitcoin (BTC) kısa süre önce 44.500 dolara kadar iğne attı. BTC'nin bu yükselişine...

Milyarder Jeff Gundlach, Bitcoin (BTC) Almak İçin 25.000 Doları İşaret Etti!

DubleLine Capital'in kurucusu milyarder Jeff Gundlach, Bitcoin'in fiyatının aşırı yüksek olduğunu söyleyerek kripto varlık hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. ''Bond King'' olarak da tanınan Gundlach,...

El Salvador’dan Sonra Bir Ülke Daha Bitcoin (BTC) Aldı!

El Salvador, lider kripto para birimi Bitcoin'i (BTC) ülkede meşru para birimi ilan ederek kesinlikle büyük bir yeniliğe imza attı. BTC'nin artık dolaşımdaki paralardan...

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) Yatırımcılarına Müjdeyi Verdi!

Elon Musk'ın CEO'su olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla, web sitesinin kaynak koduna göre Dogecoin'i (DOGE) bir ödeme yöntemi olarak test ediyor. Twitter'da ''Tree of...