blank
AltcoinAltcoin Lideri Ethereum Son Düşüş İçin Ne Diyor? – ETH Teknik Analizi!

Altcoin Lideri Ethereum Son Düşüş İçin Ne Diyor? – ETH Teknik Analizi!

Ethereum (ETH) fiyatında dikkat edilmesi gereken seviyeler…

Takip et blank

Tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak 67,000 doları belirleyen Bitcoin’in (BTC) ardından yükselişe geçen Ethereum (ETH), yayın saati itibariyle 4,090 dolar üzerinden alıcı buluyor.

blank

Kripto para piyasası lideri Bitcoin (BTC), dün itibariyle yeni ATH seviyesini belirlerken altcoin yatırımcıların gözü Ethereum’a döndü. Bugün BTC’nin yavaşlamasının ardından hemen harekete geçerek ETH, 4,375 dolara iğne attı. Bu yükseliş sırasında harekete geçen altcoinler, BTC’nin 62,000 dolar desteğine iğne atmasıyla bir miktar gerileme yaşasa da halen güçlü durmaya devam ediyor.

Altcoinler Gücünü Koruyor!

Altcoinlere yön veren ETH, BTC’deki son gerilemeyle birlikte 4,013 dolara iğne atsa da altcoinlerin gücünü koruduğu görülüyor.

İlgili İçerik  Bitcoin Boğası Başladı: Peki Altcoin Rallisi Ne Zaman Başlayacak?

Bu noktada altcoinlerin gücünü korumasının nedeni olarak ETH/BTC paritesindeki yükselişin devam etmesi gösteriliyor. Yani BTC düşerken ETH ne kadar çekilme yapsa da BTC’ye karşı olan değerini korumaya çalıştığı görülüyor. Ayrıca günlük grafik üzerinde her kırdığı dirence retest hareketi yaptığı görülen ETH’nin bir yeni retest ile birlikte yükselişe geçmesi bekleniyor.

blank
Ethereum (ETH) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Son yükselişiyle grafikteki 4,360 – 4,309 dolar aralığındaki direnç bölgesine iğne atan ETH, 4,122 dolarlık yatay seviye altında yer alıyor. Fiyatın bu aşamada yeni bir retest hareketi ile 3,935 dolar veya 3,890 dolar civarına bir iğne attığı ve ardından yükselişe geçerek 4,575 ve 4,914 dirençlerine hareket ettiği görülebilir.

Hedefine Ulaşan Boğa Bayrağı Ve Sonrası!

13 Ekim günü başladığı yükseliş sürecini bir boğa bayrağı formasyonuyla devam ettiren ETH, bu formasyonun hedefi olan 4,250 dolar üzerine çıkmayı başardı.

Bu yükselişteki önemli direnç alanı olan 4,219 – 4,250 dolar aralığı üzerindeki bir sonraki direnç olan 4,382 dolar civarına iğne atan ETH’nin bu direnç bölgesini geçemediği görülüyor. Mum kapanışı açısından tam sınırdan dönen ETH, 4,105 dolarlık yatay önemli seviye altında kalıyor.

blank
Ethereum (ETH) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Şimdilik bu gerilemenin günlük grafikteki gibi bir retest hareketi olduğu ve fiyatın 3,845 dolar altında kalmadığı sürece yükseliş sürecinin devam edeceği düşünülüyor. Ve bu süreçte alım yönlü hareket etmek isteyen yatırımcılar, 4,105 – 3,991 – 3,850 dolar seviyelerini kademeli alım noktaları olarak belirleyebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Metaverse’nin Yükselen 5 Yıldızı: Olağan Üstü Ralli Yapıyor!

Dünyada tedarik zincirinde artan aksaklıktan dolayı ekonomik ve finans alanında büyük sıkıntıların yaşandığını görüyoruz. Dolayısı ile bu durum birçok ülkenin ekonomik ve toplumsal olarak...

Elon Musk’tan Dogecoin Yatırımcılarına “Borsalardan Çekilin” Çağrısı!

Bir süredir Elon Musk ile Binance arasında ki gerginlik devam ediyordu. Binance'nin Dogecoin işlemlerini askıya alması Elon Musk'ın çok canını sıkmış gibi gözüküyor. Bir...

Bitcoin Grafiği Korkutuyor! BTC Teknik Analizi

Bitcoin geri çekilmeye devam ederken korkutan formasyonlarda gün yüzüne çıkmaya başladı. Yayın saati itibariyle 56.700 dolar seviyelerinde bulunan BTC, büyük bir omuz baş omuz...

El Salvador’un Son Hamlesi, Bitcoin’in Fiyatını 1 Milyon Dolara Taşıyacak!

Lider kripto para birimi Bitcoin'i meşru para birimi olarak kabul eden dünyadaki ilk ülke konumundaki El Salvador, kesinlikle attığı adımlarla ses getirmeye devam ediyor. Lider...

Robinhood Önemli Testlerini Dogecoin’le (DOGE)Yaptı!

Robinhood’un baş işletme görevlisi Christine Brown, twitter üzerinden alfa test aşamasıyla ilgili görüntüler paylaştı. Bu fotoğrafta en çok dikkat çeken nokta yapılan testlerin Dogecoin...

Ripple Balinası 10 Milyon XRP’yi Borsadan Çekti! Teknik Analiz

Bir çok yatırımcının odak noktası olan Ripple (XRP) yatay seyrine devam ediyor. Yatırımcılar arasında artık Ripple'ın bir stablecoin oldu gibi söylemler dolaşsa da balinalar...