blank
AltcoinBitcoin Boğası Başladı: Peki Altcoin Rallisi Ne Zaman Başlayacak?

Bitcoin Boğası Başladı: Peki Altcoin Rallisi Ne Zaman Başlayacak?

ETH/BTC paritesi, BTC hakimiyeti, TOTAL 2 ve daha fazlası…

Takip et blank

Piyasa lideri Bitcoin’in (BTC) yaptığı ATH ile birlikte ezilen altcoinlerdeki yatırımcılar, BTC’nin yükselişinin ardından hızla “Altcoinler ne zaman yükselecek?” sorusuna yönelmeye başladı.

blank

BTC’nin rekoruyla birlikte hem genel hem de BTC piyasa değerinde tüm zamanların en yüksek seviyeleri görülürken altcoinlerin babası Ethereum(ETH), bir süre geride kaldı. Altcoinler açısından Ethereum’un kendi fiyatından çok BTC’ye karşı olan fiyatı önemli olurken ETH/BTC paritesinin yükselmeye başladığı görülüyor.

ETH/BTC Paritesinde Düşen Trend!

Bitcoin’in piyasaya genel liderliği gibi altcoinlere de yön veren ve liderlik yapan Ethereum, altcoinler için BTC’ye karşı savaşmaya ve değer kazanmaya başladı.

blank
ETH/BTC Paritesi Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

ETH’nin bu savaşta her ileri adımı altcoinlere güven verirken bu durumu fırsat her bir altcoinin sırayla hareketlendiği görülebilir. Bu savaşın takip edildiği ETH/BTC paritesinde günlük açıdan önemli olan MA200 (0,06328) seviyesinin kaybedilmesi kötü görünüyor. Ancak yatayda 0,0604 seviyesinden destek bulan parite, altcoinleri de arkasına alarak yükselişe başladı.

Dünün günlük mumunda trend dönüşüne işaret eden DOJİ mumunun görülmesi altcoinlerdeki dönüşlerin ilk işaretiyken kırmızı düşen trendin kırılmasıyla yükselişlerin artacağı düşünülüyor.

BTC Hakimiyetindeki Önemli Seviyeler!

Altcoinler için bir diğer önemli gösterge ise lider Bitcoin’in piyasadaki payı yani hakimiyeti olarak ele alınabilir.

blank
BTC Hakimiyeti Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Ekim ayına yükselişle giren BTC ve Hakimiyeti, zaman zaman gerilemeler yaşasa da yükseliş trendi devam ediyor. Altcoinler için iyi olmayan bu yükseliş trendinde 48 ve 49.24 seviyelerinin altcoinler için kritik bir seviye olduğu belirtiliyor. Bu seviyelerin üzerine çıkılması BTC’deki yükselişle olursa altcoinlerin ezildiği ancak devamında yükselişe geçtiği görülebilir.

Öte yandan beyaz trend çizgisinin aşağı kırılması, altcoinlerdeki yükselişi tetikleyebileceği gibi 45.68 seviyesi altına gelebilecek bir düşüş, altcoinlerdeki rallinin onayına işaret edebilir. Ancak BTC’nin şimdiye kadar ki hareketleri gözlemlendiğinde ATH hareketinden sonra altcoinlerin nefes alması için bir müddet hakimiyette düşüş gelebilir.

TOTAL2’de Mega Rallinin Başlangıç Noktası!

Üçüncü ve son olarak piyasanın genel değeri çıkarıldığında ortaya çıkan ve altcoinlerin değerini temsil eden TOTAL2 tablosu, altcoinlerdeki mega rallinin ufukta olduğuna işaret ediyor.

blank
TOTAL2 Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Altcoinlerin piyasa değerinin daha önce Mayıs ve Eylül ayındaki yükseliş hareketlerinde direnç alanı olarak çalışan 1,381 – 1,435 Trilyon dolar aralığına girdiği görülüyor. Bu alanın üzerindeki mum kapanışlarının altcoinlerdeki beklenen mega ralliyi başlattığı görülebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Twitter’ın Kasım Ayı Tablosunda Shiba Inu Zirveye Oynuyor!

Sosyal mecralarda Shiba Inu ve memecoinlere olan ilgi büyüyerek devam ediyor. Kripto para yatırımcılarının ilgisinin artarak devam ettiği Shiba Inu, Twitter'da en fazla bahsedilen...

Shiba Inu Kraken’de Listelendi, Fiyat Uçtu! SHIB Teknik Analizi

Dünyanın en büyük borsalarından bir tanesi olan Kraken ünlü memecoin'i listeleyeceğini duyurdu. Bu listeleme haberi geldikten sonra Shiba Inu fiyatında çok sert yükselişler meydana...

BTC, ETH ve ADA Teknik Analizi – 28 Kasım 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin'in son düşüşü aslında boğaların da tökezlemesine neden oldu ve genel olarak bütün kripto para sektörünü düşüş sardı. Bitcoin'in bu...

Boğalar Savaşı Kazandı! Bitcoin (BTC) Haftaya Ralli İle Başladı!

26 Kasım tarihinde Güney Afrika’da yeni bir korona virüs varyantı olan Omicron’un ortaya çıktığı açıklanmıştı. Pandemi sürecinin daha da kötüye gideceği endişesi Bitcoin’de (BTC)...

Michael Saylor: “Türkiye Kurtulmak İstiyorsa, Bitcoin Almalı!”

Türk Lirası ABD Doları karşısında son 3 ayda %35'ten fazla değer kaybetmiş durumda. Alım gücünün her gün daha fazla azalması Türk vatandaşlarının belini bükmeye...

Bu Hafta Ralli Başlıyor mu? BTC ve ETH Teknik Analizi

Geçtiğimiz haftanın son günlerinde Bitcoin tekrardan yukarı doğru atağa geçti. Ona Ethereum'unda eşlik etmesiyle beraber, piyasa yemyeşil olmuş durumda. Yeni hafta başladığında da yükselişler...