blank
AltcoinYeniden Yükselişe Geçen BitTorrent Direnci Geçebilecek Mi? – BTT Fiyat Analizi!

Yeniden Yükselişe Geçen BitTorrent Direnci Geçebilecek Mi? – BTT Fiyat Analizi!

BitTorrent (BTT) teknik analizi…

Takip et blank

Toplam kripto para piyasa değerinin 2 trilyon doların üzerine çıktığı ve Bitcoin’in (BTC) 50.000 dolar üzerine çıktığı bu zamanda 2,35 milyar dolarlık piyasa değeriyle BitTorrent (BTT), yeniden yükselişe geçti.

blank

Günlük Grafikte Yeniden Dirence Doğru…

Eylül ayının son haftasında günlük grafik üzerinde gösterilen beyaz yükselen trend çizgisinde dirençle karşılaşan BTT, yeniden bu trend çizgisine doğru yükselmeye başladı.

blank
BitTorrent (BTT) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Grafikte uygulanan fibonacci düzeltmesini 20 Eylül günü aşağı yönlü kuvvetle kıran BTT, devamında kırmış olduğu beyaz trend çizgisine de bir retest hareketi yapmış görünüyor. Retest sonrasında düşüşe geçerek %15 değer kaybeden BTT, son bir haftada yaşadığı %20’lik yükselişin ardından yayın saati itibariyle 0,00355 dolar üzerinden alıcı buluyor.

RSI göstergesinin 50 direncinin hemen altında olduğu görülürken fibonacci 0.5 seviyesi olan 0,0034 doları destek edinen BTT, son dört gündür yatay seyrine devam ediyor. Yükseliş sonrası gelen bu yatay seyrin fiyatı yukarı atabileceği ve 0,00378 – 0,00389 dolar aralığındaki direnç alanının kırılabileceği düşünülüyor.

Yükselen Kanal!

Günlük grafikteki yükselişe daha ayrıntılı bir şekilde 4 saatlik grafikte incelediğimizde fiyatın fibonacci 0.382 seviyesi olan 0,00353 dolar üzerinde destek bulduğu ortaya çıkıyor.

blank
BitTorrent (BTT) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Yakın zamandaki dip seviyesi olan 0,00293 dolardan itibaren başlayan bir yükselen kanal formasyonu içine giren BTT, bu kanalın orta bandında yer alıyor.

Kanalın aşağı yönlü kırılması halinde 0,00333 doların fiyata destek olması, yukarı yönlü kırılımda ise 0,00384 – 0,00388 dolar aralığının direnç olması bekleniyor.

Bu noktada yatırımcılar, BTT’nin fiyatlandığı bu seviyelerden alım yapıp kanal altındaki mum kapanışlarında ya da 0,00333 doların kırılmasında stop olmayı tercih edebilirler.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ünlü Analistten Ethereum İçin Yeni Açıklama: Bu Seviyeye Hazır Olun!

Kripto para sektöründe yaptığı başarılı tahminleri ve nokta atışı yorumları ile tanınan analist, toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum...

Bitcoin (BTC) Tekrar Trend Üstüne Çıktı: Bu 3 Altcoin Rekor Tazeliyor!

Bitcoin, Ethereum ve tüm kripto piyasası güç toplama belirtileri gösterdikçe belirli altcoinlerde hareketlenmeler başladı. Fiyat artışlarında bu 3  altcoin başı çekmeye devam ediyor. CoinGecko'dan alınan...

DOGE ve SHIB, Elon ”Musk’arası” Olmaktan Kurtulamıyor!

Aslında piyasada hakkında bahsedilirken kullanılan klişe tanımlamalar; "dünyanın en zengin insanı, Tesla CEO'su, SpaceX CEO’su Elon Musk..." diye başlayıp devam ediyor. Ama kripto piyasasında bu...

Ünlü Analist Açıkladı: Bitcoin’de (BTC) Büyük Fiyat Artışı Kapıda!

Bitcoin’in son yükseliş hareketleriyle kritik bir eşik olan 2 trilyon dolar üzerine çıkan kripto para piyasası değeri, kripto para sektörünün hızla büyüdüğüne işaret ediyor. Bitcoin’in...

Bitcoin (BTC) 50.000 Doları Görürken Altcoinler Neden Duruyor?

Yeni aya %10’nun üzerinde yükseliş yaparak giren ve ardından 48.200 dolarda yaptığı haftalık kapanışla piyasada yeni zirve seviyelerinin yeniden konuşulmaya başlandığı Bitcoin (BTC), psikolojik...

Joe Biden, Türkiye’nin de İçinde Olduğu Bir Koalisyon Kuruyor: Hedef Bitcoin ve Kripto Paralar

Kripto paralara yönelik ilgi ve dikkat son dönemlerin en yüksek seviyesine ulaştı ve bunun sadece yatırımcı ilgisi ile sınırlı olmadığı söylenebilir. Lider kripto para...