AltcoinYearn Finance (YFI), Multiverse’e İlk Adımı Fantom (FTM) İle Attı! –Kısa Vadeli...

Yearn Finance (YFI), Multiverse’e İlk Adımı Fantom (FTM) İle Attı! –Kısa Vadeli FTM ve YFI Analizi

Yearn Finance, Çokluevren yolunda Fantom Network ile ortaklık sağladı.

Takip et blank

Piyasaya girişiyle birlikte 2020 yılında Bitcoin (BTC) fiyatını neredeyse 4 katına kadar katlaması, birçok yatırımcının “BTC’nin yerini alacak” diye söz ettiği Yearn Finance (YFI), Ethereum (ETH) tabanlı Fantom (FTM) ile entegre oldu.

blank

Yearn Finance’den Çokluevren’e İlk Adım!

Mayıs ayındaki 82.745 dolarlık zirvesinden sonra bir süredir yaşadığı gerilemeyle gözlerden uzaklaşan Yearn Finance ekibi, bu sefer Multiverse’e adım atarak gündeme geliyor.

Yatırımcılara yüksek getiriler sunan Merkezi Olmayan Finans’ın (DeFi) bir parçası olarak kurulan Yearn Finance, diğer DeFi projeleri gibi getiri elde etmek isteyen yatırımcıların YFI havuzuna yatırım yapmalarını istiyor. Bu yatırımları Ethereum (ETH) tabanlı ilerleten Yearn Finance, bugün itibariyle Fantom ağını da kullanmaya başladı.

Twitter üzerinden yaptıkları paylaşımda “Multichain diyarı sizi çağırıyor… ve Yearn çağrıya kulak verdi” şeklinde Fantom ağı ile entegre olduklarını açıklayan ekip, çoklu zincir ağları arasında yer almaya hazır olduğunu gösterdi.

Fantom (FTM) Ve Yearn Finance’de (YFI) Son Durum

  • Fantom (FTM)

Son iki gün içinde %80’nin üzerinde yükseliş yaşayarak en çok yükselenler arasında yer alan Fantom (FTM), yayın saati itibariyle 2,25 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Saatlik grafikte nizami bir yükselen trend oluşturan ve yeşil trend çizgisi üzerinde ilerleyen FTM grafiğinin RSI tarafında da benzer bir yükseliş trendi oluşturduğu görülüyor. Ancak son mumların yükselişine karşın giderek düştüğü görülen RSI, negatif bir görünüm sergilediği için fiyatta 2 dolara doğru bir düşüş getirebilir.

blank
Fantom (FTM) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Şimdilik 2,2137 dolar seviyesi üzerinde destek bulan ve yatay ilerlemeye devam eden FTM, 2,3226 dolar üzerindeki mum kapanışıyla 2,498 – 2,522 dolar aralığını deneyebilir. Bu noktada kısa vadeli yatırımcılar, yeşil trend çizgisi altında veya MA20 seviyesi altındaki mum kapanışında stop olma yoluna gidebilir.

  • Yearn Finance (YFI)

Öte yandan FTM’nin yükselişe başladığı noktadan bakıldığında sadece %25’lik bir yükseliş yaptığı görülen Yearn Finance (YFI), yayın saati itibariyle 35.700 dolar üzerinden işlem görüyor.

blank
Yearn Finance (YFI) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bugünün mumunda %16’lık bir yükseliş gören YFI yaşadığı %5’e yakın gerilemeyle 35.569 dolar desteği üzerinde tutunmaya çalışıyor. Saatlik grafik üzerinde çizilen beyaz yükseliş trendini aşağı yönlü kırmaya çalıştığı görülen YFI’nın yatay destek üzerinde devam etmesi halinde tekrardan 37.481 direncini denemesi bekleniyor. Ancak yatay destek kırılırsa fiyatın MA50 seviyesine ve aynı zamanda diğer yükselen trend olan yeşil çizgiye denk gelen 32.868 dolara kadar düştüğü görülebilir. Bu noktada MA50 altındaki kapanışlarda stop olma yoluna gidilebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Shiba Inu’da (SHIB) Beklenen Yakım Haberi Geldi! – SHIB’in Yükselişi Devam mı Edecek?

Son günlerin en çok konuşulan kripto parası haline gelen ve twitterda gündem olan Shiba Inu (SHIB), 12. sıraya kadar yükseldikten sonra yaşadığı fiyat düşüşüyle...

Patlamaya Hazırlanan NEO’da Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Açık kaynak kodlu olarak oluşturulan ve Çin’in Ethereum’u olarak bilinen NEO, yükselişi sonrası Bitcoin’in (BTC) gölgesi altında kalan altcoinler arasında yer alıyor. Coinmarketcapte 3,3 milyar...

Ünlü Analist, Bitcoin’den Sonra Yükseliş Sırasını Açıkladı: Altcoin Sezonu Ne Zaman?

Kripto para sektörü lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) hareketlenmesi ile beraber yeniden canlandı. Altcoinler bir miktar ezilse de yatırımcıların çoğu mayıs ayı öncesindeki...

Tron Fiyatını Yükseltecek O Haber Geldi! – TRX’de Stake Dönemi!

Kripto para piyasasının boğa sezonlarından biri olan 2017 yılında Justin Sun tarafından kurulan ve  boğadan sonra XRP gibi yatırımcılarını fazlasıyla üzen Tron (TRX), 2021...

Balinaların Ethereum Transferleri Dikkat Çekti: Ne Olacak?

Lider kripto para birimi Bitcoin'in 54.000 doların üzerine çıkarak yeniden 1 trilyon dolarlık değere ulaştığı anlarda Ethereum (ETH) transferleri de dikkat çekiyor. Ethereum Transferleri Rekor...

Shiba Inu, Litecoin, Chainlink ve Bitcoin Cash’i Geçti: Sırada Ne Var?

Bitcoin'in beklenmeyen yükselişine rağmen Bitcoin'in yükselişini bile gölgede bırakan kripto para birimi Shiba Inu (SHIB), inanılmaz işler yapmaya devam ediyor. SHIB fiyatı son 7 gün...