AltcoinYearn Finance (YFI), Multiverse’e İlk Adımı Fantom (FTM) İle Attı! –Kısa Vadeli...

Yearn Finance (YFI), Multiverse’e İlk Adımı Fantom (FTM) İle Attı! –Kısa Vadeli FTM ve YFI Analizi

Yearn Finance, Çokluevren yolunda Fantom Network ile ortaklık sağladı.

Takip et blank

Piyasaya girişiyle birlikte 2020 yılında Bitcoin (BTC) fiyatını neredeyse 4 katına kadar katlaması, birçok yatırımcının “BTC’nin yerini alacak” diye söz ettiği Yearn Finance (YFI), Ethereum (ETH) tabanlı Fantom (FTM) ile entegre oldu.

Yearn Finance’den Çokluevren’e İlk Adım!

Mayıs ayındaki 82.745 dolarlık zirvesinden sonra bir süredir yaşadığı gerilemeyle gözlerden uzaklaşan Yearn Finance ekibi, bu sefer Multiverse’e adım atarak gündeme geliyor.

Yatırımcılara yüksek getiriler sunan Merkezi Olmayan Finans’ın (DeFi) bir parçası olarak kurulan Yearn Finance, diğer DeFi projeleri gibi getiri elde etmek isteyen yatırımcıların YFI havuzuna yatırım yapmalarını istiyor. Bu yatırımları Ethereum (ETH) tabanlı ilerleten Yearn Finance, bugün itibariyle Fantom ağını da kullanmaya başladı.

Twitter üzerinden yaptıkları paylaşımda “Multichain diyarı sizi çağırıyor… ve Yearn çağrıya kulak verdi” şeklinde Fantom ağı ile entegre olduklarını açıklayan ekip, çoklu zincir ağları arasında yer almaya hazır olduğunu gösterdi.

Fantom (FTM) Ve Yearn Finance’de (YFI) Son Durum

  • Fantom (FTM)

Son iki gün içinde %80’nin üzerinde yükseliş yaşayarak en çok yükselenler arasında yer alan Fantom (FTM), yayın saati itibariyle 2,25 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Saatlik grafikte nizami bir yükselen trend oluşturan ve yeşil trend çizgisi üzerinde ilerleyen FTM grafiğinin RSI tarafında da benzer bir yükseliş trendi oluşturduğu görülüyor. Ancak son mumların yükselişine karşın giderek düştüğü görülen RSI, negatif bir görünüm sergilediği için fiyatta 2 dolara doğru bir düşüş getirebilir.

blank
Fantom (FTM) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Şimdilik 2,2137 dolar seviyesi üzerinde destek bulan ve yatay ilerlemeye devam eden FTM, 2,3226 dolar üzerindeki mum kapanışıyla 2,498 – 2,522 dolar aralığını deneyebilir. Bu noktada kısa vadeli yatırımcılar, yeşil trend çizgisi altında veya MA20 seviyesi altındaki mum kapanışında stop olma yoluna gidebilir.

  • Yearn Finance (YFI)

Öte yandan FTM’nin yükselişe başladığı noktadan bakıldığında sadece %25’lik bir yükseliş yaptığı görülen Yearn Finance (YFI), yayın saati itibariyle 35.700 dolar üzerinden işlem görüyor.

blank
Yearn Finance (YFI) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bugünün mumunda %16’lık bir yükseliş gören YFI yaşadığı %5’e yakın gerilemeyle 35.569 dolar desteği üzerinde tutunmaya çalışıyor. Saatlik grafik üzerinde çizilen beyaz yükseliş trendini aşağı yönlü kırmaya çalıştığı görülen YFI’nın yatay destek üzerinde devam etmesi halinde tekrardan 37.481 direncini denemesi bekleniyor. Ancak yatay destek kırılırsa fiyatın MA50 seviyesine ve aynı zamanda diğer yükselen trend olan yeşil çizgiye denk gelen 32.868 dolara kadar düştüğü görülebilir. Bu noktada MA50 altındaki kapanışlarda stop olma yoluna gidilebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Ethereum (ETH) Bu Tarihte, Altcoin’lerde Boğayı Başlatabilir!

Kripto para sektörünün lider altcoini olan Ethereum, Temmuz ayı itibariyle çok sert bir yükseliş trendi başlatmıştı. Bu yükselişler sayesinde ise Bitcoin'in de değer kazanmaya...

Bitcoin’de (BTC) Düğmeye Basıldı, Operasyon Başlıyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son günlerde beklenenden çok daha yatay hareketler sergiliyor. ABD - Çin gerilimi ve Kosova - Sırbistan çatışmaları nedeniyle...

Binance CEO’su CZ: Servetimin Yüzde 1’i Bitcoin’de, Yüzde 99’u İse..

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, müşterilerine tavsiyeler verdiği görülüyor. Ayı sezonunda yatırımcıların korkuya kapılmaması gerektiğini vurgulayan...

Kahin Analist: Bitcoin (BTC) Bu Seviyeye Kadar Yükselecek, Sonra Çökecek!

Lider kripto para birimi olan Bitcoin kritik günlerden geçmeye devam ediyor. Amerikan Merkez Bankası (FED) tarihinin en agresif faiz artış politikasını uygularken, BTC'de bu...

Bu Metaverse Altcoin’inden, Kritik Bitcoin (BTC) Atılımı!

Kripto para sektörünün trendinin metaverse ürünleri olduğu biliniyor. Her ne kadar bu altcoinler çok büyük bir potansiyel barındırıyor olsa da, halen beklenen derecede büyük...

Bitcoin Düşerken, Bu Altcoin’den Kritik Duyuru Geldi!

VeChain Vakfı, bugün itibariyle VeCarbon platformlarını desteklemek için Amazon Web Services (AWS) ile yeni bir ortaklığa imza attı. Kripto para sektöründe ciddi miktarda ses...