AltcoinYatırımcılarını Kıvrandıran Shıba Inu’nun Sonu Ne Olacak? – SHIB Fiyat Analizi!

Yatırımcılarını Kıvrandıran Shıba Inu’nun Sonu Ne Olacak? – SHIB Fiyat Analizi!

Shiba Inu’nun (SHIB) teknik durumunu değerlendiriyoruz…

Takip et blank

Kripto piyasasına ses getiren ve Elon Musk’ın eli olduğu düşünülen Dogecoin’den (DOGE) sonra gelen Shiba Inu (SHIB), kendi içinde yaşadığı ayı sezonuyla uzun zamandır yatırımcılarını üzüyor.

blank

Ara sıra yaşadığı ani yükselişlerle adeta adından “pump coini” olarak bahsedilmesine neden olan SHIB, 2,78 milyar dolarlık piyasa değeriyle coinmarketcap üzerinde 54. sırada yer alıyor. DOGE gibi bir meme coin olan SHIB, yayın saati itibariyle en büyük kripto para borsası Binance üzerindeki en yüksek seviyesinden %86 aşağıda 0,00000700 dolar üzerinden alıcı buluyor. SHIB yatırımcılarının aklındaysa bu denli değer kaybına uğramış bir coinde yükselişin yeniden kendini gösterip gösteremeyeceği sorusu var.

Retestini Tamamlamış Bir Günlük Grafik!

Daha önce Elon Musk tweetleriyle yükseliş yaşayan ve bir süredir Musk’ın elini üzerinden çektiği SHIB, günlük grafik üzerinde kırmış olduğu düşen trend çizgisine retest hareketini yapmış görünüyor.

24 Mayıs’tan gelen mavi düşüş trendini 7 Ağustos’ta yaşadığı %25’lik yükselişle kırmayı başaran ve 910 direncine kadar yükselen SHIB, bu kırmızı seviyedeki kâr satışlarıyla hızla gerilemeye başladı. Bu düşüşle %46’ya varan bir değer kaybeden SHIB’in daha önceki mavi düşüş trendi çizgisine dokunduğu ve bu dokunuşun bir retest olduğu tahmin ediliyor.

blank
Shiba Inu (SHIB) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Fiyatın daha önce her geldiğinde yükseliş yaşadığı 570 seviyesinin SHIB için önemli olduğu ve bu seviye altında coinin bir yıkıma uğrayabileceği belirtiliyor. Şimdilik bu seviyeden gelen alımlarla yeşil trend çizgisi üzerine çıkan SHIB, 20 günlük hareketli ortalama olan 721 seviyesini geçmeyi başaramasa da yatırımcılarına umut veriyor.

Yeşil trend çizgisi üzerinde kalamaya devam ederse SHIB’in önündeki ilk engel olarak 760 seviyesi ve sonrasındaysa 910 seviyesi görünüyor. 910 üzerindeki kapanışlardaysa SHIB’e olan ilginin arttığı ve hızlı bir yükseliş hareketinin geldiği görülebilir. Her zaman olduğu gibi bu yükseliş sürecinde kâr alımları yapmayı ve aldığınız seviyeye göre, şu anda 663 altındaki kapanışlar, stop koymayı unutmamanızı tavsiye ederiz.

4 Saatlik Görünüm

Teknik açıdan günlük grafikten sonra 4 saatlik zaman diliminde SHIB’i incelediğimizde, BTC düşüşü sonrası SHIB fiyatının kendini hızla toparladığı görülüyor.

Bu hızlı toparlanmanın ardından 675 – 684 dolar desteği üzerine çıkan SHIB, RSI göstergesi üzerinde de destek bulmuşa benziyor. Hafta sonuna girdiğimiz ve genellikle hafta sonlarının hacim açısından sıkıntılı geçtiği ve BTC’nin düşüş şokunu üzerinden atamadığı düşünüldüğünde oldukça sıkıntılı ve riskli bir hafta sonuna girdiğimizi söyleyebiliriz.

blank
Shiba Inu (SHIB) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu zaman diliminde SHIB’i değerlendirmek isteyen yatırımcılar için fiyatın ve RSI seviyesinin uygun olduğu ve 675 altındaki mum kapanışlarını stop belirleyerek alım yapabilecekleri söylenebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ünlü Analistten Dogecoin (DOGE) Hakkında Kritik Açıklama

Kripto para piyasası şu an için çok sert bir düşüş yaşıyor gibi gözükmekte ve Bitcoin'in %8 gerilediği anlarda birçok altcoin bunun çok daha üstünde...

Kripto Para Piyasası Eriyor: İşte Düşüşte Son Gelişmeler!

Kripto para piyasası hafta sonu tutunma çabaları gösterdikten sonra haftanın ilk gününe kıpkırmızı girdi. Lider kripto para birimi Bitcoin öncelikle 48.000 dolar, devamında ise...

Ripple (XRP) Ağında Yıllardır Beklenen Değişim Gerçekleşti!

XRP, özellikle piyasaya sürüldüğü yıllarda ağ olarak kesinlikle lider kripto para birimi Bitcoin ve hemen arkasındaki Ethereum'dan çok daha farklıydı. Kendi konsensüs modeline sahip...

Cardano’dan (ADA), DeFi Alanında Yeni Atılım

Cardano (ADA), önümüzdeki aylarda merkezi olmayan finans (DeFi) altyapısını genişletmeye hazırlanıyor. Bu yeni projenin şekillenmesi için blockchain ağında bir güncellemeyi tamamlaması gerekiyor. Cardano geliştiricileri,...

Ünlü Analist Pizzino Açıkladı: Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX) ve Diğer İki Altcoin Boğa Koşusuna...

Kripto yatırımcısı ve trader Jason Pizzino, altkoin piyasası hareketlenmeye devam ederken DOT, AVAX, ATOM ve SUSHİ’yi yakın takibine aldığını belirtti. Youtube platformunda 210.000 aktif aboneye...

Bu Hafta Dikkat Edilecek 3 Kripto Para Belli Oldu: Bitcoin (BTC ) – Polkadot...

Kripto para sektörü bu haftaya kızıl başlasa da sektörü hareketlendirebilecek veya kendi çapında hareket elde edebilecek altcoinler hala var. Özellikle uzun süredir konsolidasyon yaşayan...