Analiz XRP'deki Düşüş Ripple Şirketinin Tuzağı Mı?

XRP’deki Düşüş Ripple Şirketinin Tuzağı Mı?

XRP'nin sert hareketlerinin perde arkasında Ripple şirketi mi var?

Takip et blank

Son 24 saat içerisinde XRP’de yaşananlar adeta bir dejavu niteliğinde. Daha önce defalarca kez yatırımcısını mağdur etmiş olan XRP, bu huyundan vaz geçmiş gibi görünmüyor.

Peki yatırımcılarını kahretmeye devam etmesinin temelindeki ana sebep; Ripple (XRP) firmasının komplo kurguları mı? yoksa yatırımcılarının hiçbir haber veya analize bakmaksızın XRP’ye olan tutkunlukları mı?

30 Ocak tarihinde FOMO (fırsatı kaybetme korkusu) hareketine başlayan XRP, 0,27800 dolar dip seviyesinden yükselişe geçmeye başladı. Geçtiğimiz 3 gün içerisinde oluşturulan FOMO’nun etkisiyle de yüzde 170 yükselerek, 0,75500 dolar fiyatıyla tavan yaptı.

24 Kasım 2020 tarihindeki hadiseyle birebir benzer bir durum yaşayan yatırımcılar, aynı tuzağa göz göre göre düşürüldüler. O dönemde de XRP yine ciddi bir yükseliş yaşamış ve ardından yükselişinin yarısını dakikalar içerisinde kaybetmişti.

blank
Kaynak: Tradingwiew’den alınmıştır. 1 günlük XRP / USDT grafiği

Piyasalardaki FOMO’yu Ripple Şirketi Mi Yaptı?

Son birkaç gündür tüm platformlar, XRP hakkında adeta aynı söylemlerde bulunarak yeni yatırımcının ilgisini çekmekte başarılı oldular. Örneğin Reddit platformunda saat 16.30’da ”XRP Pump Olacak, XRP 1 dolar olacak” gibi iddialar yada ünlülerin XRP satın aldıklarını gösteren cüzdanları bir çok platformda yatırımcıların iştahını artırmak için önlerine sunuldu.

Bu haberleri okuyup ardını arkasını düşünmeden yüksek kazanç umuduyla XRP alan yatırımcılar, geçmiş dönemde oldukları gibi ciddi şekilde mağdur oldular.

Yatırımcılara bir darbe de şok iddialarda bulunan analistlerden geldi. Bazı analistlerin iddialarına göre, piyasalardaki FOMO etkisini başlatan guruplar ve XRP’nin yükselip 1 dolara ulaşacağına dair yapılan yayınlar, tamamen Ripple şirketinin eliyle yapıldı.

Zira tüm pump ve sinyal gruplarında eş zamanlı olarak son birkaç gündür XRP’nin konuşuluyor olması, bunun bir planlı hareket olduğunu gözler önüne seriyor.

Bunun sonucunda da Ripple şirketi, aleyhlerinde açılmış olan davaların etkisiyle düşen fiyatları tekrar yükseltip, satış yapabilmek için likitide sağlamış oldu. Yine cüzdan hareketleri incelendiğinde Ripple şirket yetkililerinin zirve fiyattan ciddi şekilde satış yaptığı görülüyor. Bu da Ripple şirketi hakkındaki komplo iddialarını kanıtlar nitelikte.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

3. Sıraya Yerleşen Cardano (ADA) Hakkında Sert İddia!

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Charles Hoskinson'ın hayata geçirdiği Cardano (ADA), rallisine her şeye rağmen devam ediyor. Bitcoin fiyatının son dönemdeki düşüşlerine en çok dayanan...

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) Hakkında Resmen Meydan Okudu!

Dünyanın en zengin ikinci insanı Elon Musk, Dogecoin (DOGE) hakkında attığı tweetler nedeniyle başını belaya sokabilir. Musk, neredeyse aylardır DOGE hakkında çeşitli tweetler atarak...

Bitcoin (BTC) 44.106 Doları Gördü: Uzmanların BTC Yorumları Neye İşaret Ediyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) fiyatında yine sert bir düşüş görüldü. BTC fiyatının 58.000 dolara kadar aralıksız yükselişinin sonrasında böyle düzeltmeler yaşanması oldukça...

Dogecoin (DOGE) ve Litecoin’e (LTC) Olan İlgi, Meyvesini Verdi!

Elon Musk'ın favori kripto para birimi Dogecoin ile Bitcoin (BTC) hard forku olan Litecoin (LTC), son dönemde ciddi bir talep ve ilgi artışı yaşadı....

5 Sene Önce 10.000 Dolarlık Yatırım; Bu Kripto Paralar İle 1 Milyon Dolar Olabilirdi

Kripto para sektörü Türkiye'de yeni yeni popülerlik kazanmaya ve ana akım kitlelere yayılmaya başladı. Ancak Bitcoin'in 12 yıllık tarihi boyunca kripto paraların sunduğu fırsatlar...

Cardano (ADA) Rekora Doymuyor: Peki Uzmanlar ADA Hakkında Ne Düşünüyor?

2020 yılının son çeyreğinden bu yana Ethereum'un (ETH) rakibi olarak görülen kripto para projelerinin tam olarak sırasıyla yükseldiği görüldü. Ethereum rakiplerinin büyük bir kısmının...