Haberler XRP Almak İmkansız Mı Olacak? - Borsaların XRP'yi Silmesi Ne Anlama Geliyor?...

XRP Almak İmkansız Mı Olacak? – Borsaların XRP’yi Silmesi Ne Anlama Geliyor? – Fiyatı Nasıl Etkiler?

XRP'yi delist eden borsalardaki XRP'ler ne olacak? Yeniden XRP almak mümkün olacak mı? Merak edilen tüm soruların yanıtı tek içerikte.

Takip et blank

Son günlerde kripto para piyasalarında en çok konuşulan ve en önemli konu olan Ripple ve SEC arasındaki dava sürecinin XRP fiyatına etkisi gündemdeki yerini uzunca süre koruyacak gibi görünüyor.

Bitcoin fiyatında tarihin en yüksek seviyesine ulaşılırken, XRP fiyatında ise tan tersi ‘tarihin en hızlı düşüşleri’ yaşanıyor. Fiyat düşüşleri etkisini sürdürürken, milyonlarca dolar değerindeki XRP ise her geçen saat eriyor ve yatırımcılarına milyonlarca dolarlık büyük bir kayıp yaratıyor.

Bu süreçte yatırımcılar mevcut XRP varlıklarını satmak ve kripto para piyasasından çıkmak gibi seçenekleri değerlendirirken, bazı XRP yatırımcıları ise BTC ve ETH alarak kripto para piyasasında yatırımlarını devam ettirme kararı aldı.

Borsaların XRP’yi Delist Etmesi Ne Anlama Geliyor?

Coinbase ve diğer birçok kripto para borsası, yaptıkları açıklamalarla “XRP’yi delist edeceğiz” duyurusunda bulundular. Bu duyuruların ardından zaten büyük oranda değer kaybeden XRP daha fazla değer kaybederken yatırımcılar ise daha önce görülmemiş ölçekte arka arkaya yapılan bu açıklamaların ne anlama geldiğini merak etmeye başladılar.

Borsaların XRP veya diğer kripto para birimlerini delist etmesi demek ilgili kripto para borasında alım-satım tablolarından ilgili kripto para biriminin silinmesi demek. Coinbase borsasının XRP’yi platformdan kaldırdığı gün itibariyle yatırımcılar ne XRP satın alabilecek, ne de XRP satışı yapabilecekler.

Hesaplarda Olan XRP’ler Ne Olacak?

Bazı küçük ve merkezi olmayan borsalarda XRP alım ve satımı dahil olmak üzere birçok kripto para birimi zaman zaman delist edilebiliyor. Ancak bunlar daha çok kaçakçılar ve yasadışı işler yapan kişiler tarafından kullanılan borsalar olduğu için pek fazla haber olmuyorlar.

XRP’nin delist edilmesi sonrasında yatırımcılar XRP varlıklarını kaybetmeyecekler. Ancak alım ve satım yapılamayacak olduğu için başka kripto para borsalarına aktarım yapmak zorunda kalabilecekleri gibi mevcut tarihten önce XRP varlıklarını satabilecekler.

Bazı merkezi olmayan ve küçük borsalarda durumun daha farklı olabileceği belirtilirken, güvenilir kripto para borsalarında ise mevcut XRP’lerin yok olması veya hesaptan silinmesi gibi durumlar söz konusu olmayacak. Bu konuda bazı yalan iddialar son dönemde ortaya atılmaya başladı ancak iddialar kesinlikle doğru değil.

XRP Almak İmkansız Mı Olacak?

Henüz Binance ve daha birçok kripto para borsası XRP’yi delist edeceğini açıklamadı. Yatırımcılar, Coinbase borsasındaki XRP’lerini delist nedeniyle farklı alım-satım yapılan borsalara aktararak alım-satım işlemlerine devam edebilecekler. Ancak gelecekte diğer kripto para borsalarının da XRP’yi delist etmesi durumunda XRP almak daha fazla zorlaşacak.

Günümüzde birçok yatırımcı XRP almayı dava sürecinden doğan fiyat düşüşü nedeniyle düşünmezken, neler olacağını yine zaman gösterecek. Tüm bu süreçte XRP fiyatının olumsuz etkilenmesi beklentisi oldukça yüksek.

*Bu içerik Kriptopiyasasi.com’a özel olarak üretilmiştir.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

İddialı: “Bitcoin Fiyatı Bu Tarihte 100.000 Dolara Ulaşacak Ama Öncesinde…”

Standpoint Research'ün kurucusu Ronnie Moas, kripto paralar konusunda yaptığı açıklamalara bir ilave daha ekledi. Bitcoin fiyatının 2022 yılında daha fazla güçlenecek olduğunu ve bu dönemde...

Ünlü Darknet Sitesi: Bitcoin’i Artık Kullanmayacağız, Bizim Kullanacağımız Kripto Para…

Darknet pazarının en büyükleri arasında gösterilen ve oldukça fazla kişi tarafından kullanıldığı belirtilen White House Market'in onion uzantılı alışveriş sayfasında yeni bir duyuru yayınlanmadan...

Bitcoin Fiyatını 32.000 Dolara Çıkaracak Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Konu – 28 Aralık

Bitcoin fiyatının rekorları arkaya arkaya kırdığı bu dönemde hedef rekor olarak belirlenen 32.000 dolar rekoru için bir süre daha beklemek gerekebilir. Yatırımcılar, 30.000 doların...

Ripple’a Açılan Dava Yeni Şirket Planlarını Uzunca Süre Geciktirebilir

Ripple yönetimini etkileyecek olan dava süreci henüz başlamış bile değil. Ancak bu süreçte Ripple çok büyük oranda değer kaybına uğradı ve yatırımcıların büyük bölümü...

Bir Şirket Daha Yolda: 100 Milyon Dolarlık Bitcoin Alacaklar Ve…

Greenpro Capital Corp. olarak bilinen ve piyasalarda GNPR hisse senedi kısaltmasıyla işlem gören kurumsal şirket, son basın bülteninde Bitcoin satın alacağını yazılı olarak doğruladı. Greenpro...

Uzmanlardan Ripple’a Uyarı: SEC’e Karşı Hareket Ederseniz Daha Kötü Duruma Düşersiniz

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple'ı dava etti. Ripple yönetiminden dün yapılan açıklamalarda SEC'e karşı "savaş başlatılacak" olduğu şeklinde algılanan...