BorsaWSJ, Bitcoin Borsası Binance'i Kötülemeye Devam Ediyor!

WSJ, Bitcoin Borsası Binance’i Kötülemeye Devam Ediyor!

ABD'deki düzenleyicilerin ve haber kaynaklarının Binance'e saldırıları son bulmuyor.

Takip et blank

Dev kripto para borsası Binance son süreçte sıkıntılı günler geçiriyor. ABD düzenleyici kurumlarının ana hedefi haline dönüşen popüler borsa, bunca kötü gelişmeye rağmen halen kullanıcılarına başarılı bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor.

Son dönemlerde Binance hakkında paylaştığı FUD haberler ile gündeme gelen Wall Street Journal (WSJ), kısa bir süre önce “Dünyanın En Büyük Kripto Firması Binance Eriyor” başlıklı bir içerik paylaştı.

Uzun bir içerik oluşturan WSJ, neredeyse her satırda Binance’i ve kripto piyasasını kötüledi. Binance’in iflas edebileceğinden bahseden WSJ, bu haber özelinde başlıca şu bilgileri paylaştı:

“FTX çöktükten sonra kripto dünyası en büyük borsasının Binance olduğu görünüyordu. Binance bir yıldır sıkıntılı bir süreçten geçiyor.

ABD kurumlarının yaptırım eylemleri tehdidi altında Binance’in imparatorluğu resmen sarsılıyor. Geçtiğimiz üç ayda bir düzineden fazla üst düzey yönetici ayrıldı ve borsa, maliyetleri düşürmek için bu yıl en az 1.500 çalışanı işten çıkardı.

Binance’in başına gelenlerin kripto endüstrisi üzerinde çok büyük etkileri olacak çünkü Binance çok büyük. Sektör oyuncuları ve gözlemciler, Binance’in çökmesi durumunda boşluğu diğer borsaların dolduracağını söylüyor. Ancak kısa vadede piyasadaki likidite buharlaşarak token fiyatlarını keskin bir şekilde düşürebilir.”

Bu içerikte, yukarıdaki yer alan satırlar gibi birçok satıra yer veren WSJ, her fırsatta Binance’i ve kripto varlıkları kötüledi. Binance CEO’su CZ, burada yer alanların birçoğunun sahte olduğunu daha önce söylemişti.

WSJ bu haberinde Binance’in kurucu ortağı Yi He’nin çalışanlarına şöyle bir mektup gönderdiğini de iddia etti:

 ​​”Her savaş bir ya yap ya da öl durumudur ve bizi yenebilecek tek şey kendimiziz.”

. “Sayısız kez kazandık ve bu sefer de kazanmamız gerekiyor.”

Wall Street Journal yukarıda yer alan kötülemelerin haricinde, ABD Adalet Bakanlığının Binance’i milyarlarca dolar para cezasına uğratabilecek bir soruşturma yürüttüğünü de kaydetti.

Okurlarımızın Wall Street Journal’ın (WSJ) uzun bir süredir kripto varlıklar ve Binance hakkında FUD haberler yayınladığını unutmaması gerekiyor.

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Dev Bitcoin Borsası, Bu Altcoin’i Listeleyeceğini Duyurdu! İşte Ayrıntılar..

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan KuCoin, kısa bir süre önce yeni bir duyuru paylaştı. Son paylaşılan duyuru...

SON DAKİKA: Binance’de Listeli Bu Altcoin, Büyük Duyuru Tarihini Açıkladı!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'de listelenmiş bir proje olan Floki Inu (FLOKI), geçtiğimiz dakikalarda önemli bir duyuru paylaştı. Floki Inu'nun...

Bitcoin Borsası Binance’den, Türklerin Takibindeki Bu Altcoin’e Güzel Haber!

Dev kripto para borsası Binance, aldığı kararlar ile kripto varlıkların gidişatlarını dahi değiştirebilmekte. Popüler borsanın destek verdiği projelerin, sürecin ilerlemesiyle diğer projelere kıyasla çok...

UYARI: Ethereum Rakibi Bu Altcoin’de Ani Dump Yaşanabilir!

Kripto para sektörünün en önemli projelerinden bir tanesi olan Polygon (MATIC), son süreçte yukarı yönlü hareketler sergiliyor. Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) yükselişleri...

SON DAKİKA: ABD’de Üretici Enflasyonu Açıklandı! Bitcoin İçin İyi mi Kötü mü?

Kripto para sektöründe bugün itibariyle yükseliş trendi devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve altcoin'ler dün özelinde sert geri çekilmeler yaşamış olsa...

Dev Balina, Bu Popüler Altcoin’de Zararına Satış Yapıyor!

Büyük kripto para yatırımcıları gerçekleştirdikleri alım satım hareketleri ile kripto varlıkları etkilemeye devam ediyor. Balinaların ve kripto yatırım şirketlerinin (VC) satın alım yaptığı ürünler,...