Bitcoin (BTC)Wikipedia Editörü, Çevresel Sorunlar Nedeniyle BTC Bağışlarına Karşı!

Wikipedia Editörü, Çevresel Sorunlar Nedeniyle BTC Bağışlarına Karşı!

BTC çevreye ne kadar zarar veriyor?

Takip et blank

Rusya – Ukrayna savaşının başlamasıyla birlikte Bitcoin ve kripto para bağışları hiç olmadığı kadar yüksek seviyelere ulaştı.

Ukrayna’ya Rusya karşısında bir can simidi olmayı başaran Bitcoin, Rusya’nın SWIFT sisteminden çıkartılması sonrası yeni bir ödeme yöntemi olarak kullanılmasını sağladı.

Çevresel etkileri öne sürerek yeni açıklamalarda bulunan Wikipedia editörleri, Bitcoin ve kripto paralar ile kabul edilen bağışların kaldırılması gerektiğini savunuyor.

Wikipedia editörü Molly White, konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Bitcoin ve birçok Kripto para birimi, özellikle son zamanlarda perakende yatırımcılar arasında popülerlik kazanan son derece riskli yatırımlardır”

“bu şekilde kullanımlarını onaylamamız gerektiğini düşünmüyorum. Bunları kabul ederek, doğası gereği yırtıcı olan ‘yatırımların’ ve teknolojinin kullanımını yaygınlaştırdığımıza inanıyorum.”

Bitcoin‘in son dönemlerde perakende yatırımcılar arasında çok popüler olduğunu aktaran Molly White, bu kripto paraların ise son derece riskli yatırımlar olduğunu vurguluyor.

Bitcoin‘de bulunan PoW konsorsiyumunu eleştiren White, BTC madenciliğinin ise doğaya çok büyük zarar verdiğini aktarmakta.

Her ne kadar PoW açıklanan veriler kadar doğaya zarar vermese de, yine de çevreye zarar vermesi yanlış bir algoritma olduğunu açıklıyor.

Ethereum‘un ilerleyen dönemlerde geçeceği Proof-of-Stake (PoS) algoritması ise yaşanan bu tartışmalara son vermesi beklenmekte.

Haziran ayında Ethereum 2.0 ile birlikte PoS algoritmasına geçecek olan ETH, çok daha çevreci bir görünüm kazanmış olacak.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

SICAK GELİŞME: Bitcoin Borsası Binance, Kritik Bir Altcoin Delist Kararı Aldı!

Kripto para sektöründe son günlerde daha çok ayıların hakim olduğu görülüyor. Geçtiğimiz dakikalarda ise dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, piyasada düşüşler...

Bitcoin’de (BTC) Tarihi Bir Rekor! Neler Oluyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) dün gece aylık kapanışını gerçekleştirdi. Bu aylık kapanışı incelediğimizde beklentiler doğrultusunda direnç seviyesinin altında olduğu görüldü. Her ne...

SON DAKİKA: Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin: “Büyük Duyuru Geliyor”!

Kripto para sektöründe bugün itibariyle kayda değer bir hareketliliğin olmadığı görülüyor. Hafta sonu özelinde daha çok yatay hareketler sergileyen kripto varlıklar, yatırımcıların piyasaya olan...

Bitcoin’de (BTC) Gece Operasyonu! Neler Oldu?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 19 Mart tarihinden beri 28.600 - 28.800 dolar direncinin altında akümüle oluyor. Son dönemlerde daha çok düşüş yaşayan...

Bitcoin Borsası Binance’den, Bu 8 Altcoin’e Müjde!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, piyasayı yönlendirmeye devam ediyor. Binance borsasının paylaştığı duyurular ve attığı adımlar ilgili altcoin'lerin...

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: Nisan Ayında Bu Altcoin’ler Sert Yükselebilir!

Bu ay itibariyle kripto para sektöründe her ne kadar sert yükselişler meydana gelmiş olsa da, halen beklenen altcoin rallisi başlamadı. Yatırımcıların beklediği altcoin rallisinin...