AltcoinVeriler Fırtına Öncesi Sessizliğin Habercisi mi? BTC - ETH - LTC

Veriler Fırtına Öncesi Sessizliğin Habercisi mi? BTC – ETH – LTC

Bitcoin, Ethereum ve Litecoin'de son durum.

Takip et blank

Kripto paraların genelinde yatay eksenli fiyatlama devam ederken USDT gönderen adres sayısı son üç ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Aktif benzersiz adres sayısı baz alınarak yapılan araştırmalar doğrultusunda adreslerden çıkış olduğu ve aynı zaman diliminde de USDT dominance seviyesinde küçülme olduğu görülüyor.

Tether gönderip karşılığında işlem yapan yatırımcı kitlesi de bu skalada yer alıyor. Aldığı sert düşüşün ardından durulan kripto para biriminde özellikle stablecoinler hareketlilik gösteriyor ve borsalarda tutulan stablecoin miktarı rekor seviyelerde geziyor.

Süreç içerisinde küresel piyasaların durumu, regülasyon süreçleri ve stablecoinlerin piyasa içerisindeki pozisyonları ile grafik okumaları ön plana çıkıyor.

BTC/USD

Trend desteğinden toparlamaya çalışan ve formasyon görünümünü bozmayan BTC/USD günlük grafikte 9MA ekseninde fiyatlanıyor. Formasyondan çıkış yönünün kripto para biriminin bir sonraki hamlesi üzerinde etkili olması bekleniyor.

Olası yukarı yönlü bir kırılımda kripto para biriminin 48.600 seviyesine kadar ivme kazanması beklenebilir, ancak bölgedeki fiyatlamanın kademeli olarak takip edilmesinde yarar görülmektedir.

Bu noktada, ilk kritik bölge 40.200 direnci olarak karşımıza çıkıyor. Direncin üzerinde tutunması alımları destekleyici olacaktır.

Negatif bir ayrışmada ilk olarak trend desteği göz önünde bulundurulabilir. Geri çekilmelerde oluşabilecek ayı tuzağına karşı dikkat edilmesinde yarar görülüyor.

Short pozisyonların hacminde yaşanması halinde 32.680 ile 30.000 bant aralığı takip edilebilir.

Dirençler: 40.200 – 42.000 – 44.800 – 48.420

Destekler: 32.680 – 29.300 – 28.000 – 24.250

blank

ETH/USD

ETHUSD piyasa içerisindeki hakimiyetini artırmaya devam ediyor. 4 saatlik grafikte aşırı alım bölgesine geçiş yapan ve 2.670 direncini kıran kripto para birimi ilk etapta 2.900 seviyesine kadar ivme kazanabilir.

Formasyon onayını 2.900’den alması ve hacminde artış yaşanması halinde 3.850 seviyeleri test edilebilir. Bu durumda, özellikle 3.030 direncinin üzerinde tutunması ve sonraki süreçte seviyelerin kademeli olarak takip edilmesinde yarar görülüyor.

Aşağıda ise 9MA ve üçgen formasyonu desteği bariyer görevi görüyor. Bölgenin içinde kalması pozitif algılanabilir. Bir diğer açıdan, formasyonun aşağı yönlü kırılması satış baskısını derinleştirebilir.

Short pozisyonların hacminde artış yaşanması ve hedef fiyatı negatif yönde tamamlaması halinde 2.400, 2.200 ve 1.945 destekleri göz önünde bulundurulabilir.

Dirençler: 3.030  – 3.280 – 3.530 – 3.850

Destekler: 2.670 – 2.400 –  2.200 – 1.950

blank

LTC/USD

LTCUSD 4 saatlik grafikte beliren düşüş trendini kırmasının ardından yatay eksende ilerlemeye devam ediyor. 183 seviyesi ve Bollinger orta bandından sıyrılamayan kripto para biriminin dominance oranında ise bir miktar gerileme söz konusu.

Eğer kripto para birimi üst bandı kırabilirse genişleme evresine geçebilir ve bu etapta 226 ve 270 seviyeleri izlenebilir. Bahsi geçen ivmenin gerçekleşmesi içinse alış hacimlerinin artması gerekiyor.

183 ekseninde yaşanabilecek satış baskısında ilk etapta Bollinger alt bandı, sonrasında 155 desteği izlenebilir.

Kritik bir eşikte olan Litecoin’de 4 saatlik grafiğin takibinin ve kripto para biriminin hacmi yakından izlenmesinin önemli olduğu düşünülüyor.

Dirençler: 226 – 270 – 323 – 350

Destekler: 183 – 160 – 122 – 100

blank

 

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Dogecoin’i (DOGE) Geçen Ripple’da (XRP) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Ripple (XRP), kripto para piyasasındaki büyük düşüş öncesinde Elon Musk’ın tweetleriyle hızla yükselen ve piyasa değeri açısından coinmarketcapte dördüncü sıraya kadar gelen Dogecoin’i (DOGE)...

Beklenen Liste Yayımlandı: İşte “En Aktif” 10 Kripto Para Projesi!

Kripto para sektörü şu sıralar genel bir düşüş yaşıyor olsa da gelecek vaat eden projeleri bulmak için oldukça yaygın olan bir yöntem kullanılabilir. Bir...

Dogecoin (DOGE) Çılgınlığı Dindi: Sırada Hangi Kripto Paralar Var?

Dogecoin (DOGE), şaka amaçlı bir kripto para birimi olmasına rağmen elde ettiği popülerlik sayesinde tüm zamanların rekorunu günlük olarak kırmayı başardı. 90 milyar dolarlık...

Robert Kiyosaki, Bitcoin (BTC) Alımı İçin Doğru Seviyeyi Açıkladı

İlk yayımlandığı 1997 yılından beri, finansal okuryazarlık adına başvurulan öncü kitaplardan biri olan Zengin Baba Yoksul Baba'nın yazarı olan Robert Kiyosaki, yeni Bitcoin (BTC)...

Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin (BTC) Yerine Bu Kripto Paraya Yöneldi

Kurumsal yatırımcı denilince kripto para sektöründe akla gelen ilk kripto para tahmin edilebileceği gibi Bitcoin (BTC) oluyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kurumsal...

MATIC’de Çin, ADA’da Staking Esintisi! ADA – MATIC – IOTA Analizi

Kripto para piyasasında yaşanan satış baskısıyla kırmızıya boyanan altcoinler, düşüşün izlerini silmeye çalışıyor. Hacmen zayıf olan kripto para birimlerinin kripto para piyasasındaki hakimiyeti %17’lerden...