Basın BülteniVenom Ventures Fund, Everscale Blok Zincirine 5 Milyon Dolarlık Stratejik Yatırım Taahhüdünde...

Venom Ventures Fund, Everscale Blok Zincirine 5 Milyon Dolarlık Stratejik Yatırım Taahhüdünde Bulundu

Stratejik ortaklığın bir parçası olarak Venom ve Everscale, blok zincirinin benimsenmesini gerçek iş kullanım durumlarına yaklaştırmak için birlikte çalışacak.

Takip et blank

Abu Dabi merkezli yatırım fonu yöneticisi Iceberg Capital Limited tarafından yönetilen bir Web3 ve blockchain inovasyon fonu olan Venom Ventures Fund, Web3 endüstrisindeki ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmeyi amaçlayan birinci sınıf bir blockchain olan Everscale ile stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Venom Ventures Fund, geliştirme ekiplerini daha da genişletmesine ve proje sayısını artırmasına yardımcı olmak için Everscale’e 5 milyon dolarlık bir yatırım taahhüt etti. Yatırım, ilerleme ve işbirliği göstergelerine dayalı olarak aşamalı olacak.

Everscale, son iki yıldır Asya ülkelerindeki erişimini genişletmek ve teknoloji çözümlerini entegre etmek için özenle çalışıyor ve aynı zamanda güçlü bir topluluk oluşturuyor. Dinamik parçalama teknolojisi, değişen iş yüklerine verimli bir şekilde uyum sağlamasına olanak vererek, onu büyük ölçekli Web3 ve diğer uygulama türleri oluşturmak için kolay ve pratik bir seçenek haline getirir.

Venom Ventures Fonu, Abu Dabi Küresel Pazarı (ADGM) içinde faaliyet gösteren ilk resmi lisanslı ve düzenlemeye tabi Katman-1 blok zinciri olan Venom Vakfı ile ortaklaşa Iceberg Capital Limited tarafından başlatıldı.

BlackRock eski CIO’su Venom Ventures Fund Başkanı Peter Knez, “Bizim için bu, odaklandığımız ve aktif olarak geliştirdiğimiz teknolojiler etrafında projelerin ve ekiplerin teknolojik gelişimini amaçlayan stratejik bir yatırımdır. Özellikle, yakında piyasaya sürülmesi planlanan ve Everscale’in potansiyel bir Katman 2 çözümü olduğu Venom blockchain projesinden ve ekosisteminden bahsediyoruz.”

Venom ve Everscale ekipleri, blok zincirinin benimsenmesini gerçek iş kullanım durumlarına yaklaştıran çekirdeğin ve ekosistemin daha da geliştirilmesi üzerinde birlikte çalışacak. Dijital varlık tokenleştirme platformları, CBDC’ler ve stablecoin’ler için eksiksiz bir çerçeve ve kriptodan fiat ağ geçitlerine sahip ödeme çözümleri gibi mevcut girişimler şimdiden iyi bir ilerleme kaydediyor.

Yatırımla ilgili yorum yapan Everscale Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Moon Young Lee, “Bu, hem Everscale hem de Venom ağları için bir dönüm noktası. Everscale’in teknolojik yetenekleri çok büyük ancak daha geniş bir kitle tarafından yeterince takdir edilmiyor. Şimdi, Everscale bunu başarabilecek.” güncellemelerin ve karmaşık teknik çözümlerin Venom’a getirilmeden önce sunulabileceği deneysel bir ağ olarak çalışmak. Bu yatırım, Everscale’in hak ettiği takdiri kazanmasını sağlayacak.”

Blok zincirlerinden oluşan bir ağ olarak tasarlanan Venom’un, Katman 2 düzeyinde diğer yardımcı ağların sayısında bir sınırı yoktur ve Katman 2’de ekonomi türü veya operasyonda bir sınırı yoktur. Bu özel mimari, artık Venom’da kitlesel benimsemenin elde edilebileceği anlamına gelir.

Everscale Hakkında

Sonsuz bir parçalama mekanizmasıyla desteklenen Everscale ağı, işlem sürelerini veya işlem ücretlerini etkileyen yükün boyutu olmaksızın, görevlendirdiği herhangi bir iş yüküne uyum sağlar. Bu, onu yüksek ölçekli web3 ve diğer yoğun yük projelerini barındırmak için ideal blok zinciri yapar. Son iki yılda Everscale, gelişen bir topluluk ve sağlam DeFi platformları ekosistemi ile Asya’nın önde gelen blok zincirlerinden biri olarak ortaya çıktı.

Everscale ağı hakkında daha fazla bilgi:
Web sitesi | Twitter | Whitepaper | Github | Telegram Duyuru | Telegram | Discord

Iceberg Capital Hakkında

ICEBERG Capital Limited, FSRA tarafından ADGM merkezli Prudential Kategori 3C yatırım yöneticisi olarak denetlenmektedir. ICEBERG Capital, doğrudan ve özel sermaye, risk sermayesi, teknoloji ve sanal varlıkları içeren çeşitlendirilmiş yatırım yönetimi platformları sağlayan, hızla büyüyen bir alternatif varlık yönetimi şirketidir. ICEBERG Capital ayrıca yatırım portföyleri gibi geleneksel varlık yönetimi hizmetleri, menkul kıymetler için özel platformlar ve blockchain teknolojisi de sunmaktadır.

Iceberg Capital hakkında daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin:

Web sitesi | LinkedIn

Venom Vakfı Hakkında

Venom, dünyanın ilk düzenlenmiş blok zinciridir. Merkezi olmayan ağ, ADGM’nin yetkisi altında, hizmet belirteçleri verme lisansı ile çalışır. ADGM, yatırımcılar ve finansal hizmetler firmaları için bir vahadır ve Venom’u dünyanın ilk uyumlu blok zinciri olarak konumlandırır ve yetkililere ve işletmelere inşa etme, yenilik yapma ve ölçeklendirme özgürlüğü verir.
Çeşitli şirketler tarafından Venom blok zincirinde şirket içi dApp’ler ve protokollerden oluşan bir portföy geliştirilmiştir. Artık Orta Doğu, Kuzey Afrika ve dünya çapında CBDC’lerin benimsenmesi için bir köprü olma potansiyeline sahiptir.

Venom Ventures hakkında daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin:
Web sitesi | Twitter

Venom Vakfı hakkında daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin:
Web sitesi | Twitter

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Fenomeni Kerim Kalender, Altcoin Portföyünü Paylaştı!

Kripto para sektöründe 2022 yılı itibariyle çok sert düşüşler yaşadı. Piyasada yaşanan bu volatil düşüşler birçok yatırımcının kripto varlıklarının büyük bir kısmını kaybetmesine sebebiyet...

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin TikTok ile Ortak Oldu, Yükseliş Başladı!

Bugün itibariyle kripto para sektöründe her ne kadar satıcılar hakim olsa da, bazı ürünler piyasadan ayrışmayı başarabiliyor. Başarılı projelerden bir tanesi olan Audius, geçtiğimiz...

SON DAKİKA: Avrupa Enflasyonu Açıklandı! Bitcoin Etkilenecek mi?

Finans piyasalarında bugün itibariyle yatay bir trendin hakim olduğu görülüyor. Son 24 saat içerisinde beklentilerin aksine ayda değer hamleler sergilemeyen yatırım araçları, halen sert...

DİKKAT: SEC’den Bitcoin Borsası Binance’e Bir Darbe Daha!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bir süredir kripto para sektörünü kıskaç altına almış gibi gözüküyor. Birçok kripto şirketine ve borsaya cezalar veren...

SON DAKİKA! Bitcoin Boğası CZ: Zararlarınızı Karşılayacağız!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, sektöre yön vermeye devam ediyor. Bugün itibariyle ise popüler borsada dikkat çekici bir...

Çin’in En Büyük Teknoloji Şirketi Tencent, Bu 4 Altcoin ile Anlaştı!

Son dönemlerde Web3 projelerine olan ilginin ciddi miktarda arttığı görülebiliyor. Popülerliğini ve benimsenme oranını ciddi miktarda artırmayı başaran bu projeler, lider kripto para birimi...