Analiz Uzmanlardan Tüm Yatırımcılar İçin Kritik Uyarı! - Bitcoin Fiyatında Rekor! - BTC...

Uzmanlardan Tüm Yatırımcılar İçin Kritik Uyarı! – Bitcoin Fiyatında Rekor! – BTC 19.864 Dolara Yükseldi

Bitcoin fiyatı uzun yılların rekorunu bugün kırdı ama 'ana rekor' hâlâ kırılamadı!

Takip et blank

Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında bugün uzun yılların ardından ilk kez 20 bin dolar rekoruna yakınlaşıldı ve 19.864 dolar seviyesine ulaşıldı. Yatırımcılar ve analistler piyasada 20.000 dolar rakamının ne zaman görülecek olduğunu merak ederken 20.000 dolar rekorunun görülüp görülmeyeceği bu yükselişe rağmen belirsizliğini koruyor.

Analistler, 20.000 dolar rekoruna odaklanmak yerine mevcut koşulları değerlendirmenin doğru olduğunu ifade ederken, bazı analistler ise şimdiden 32.000 dolarlı seviyelere odaklanılmasını ve 32 bin dolar rekorunun kırılacağını iddia etmeye başladılar bile.

Yatırım Yapacak Olanları Uyardılar

Bu dönemde yatırım yapacak olan yatırımcıları uyaran analistler, asla stopsuz işlem yapılmaması gerektiğini ifade ederek, takipsiz bir şekilde “alıp unutayım” tarzında yapılan yatırımların şu an için pek mantıklı olmadığını ve bu böyle yapılan yatırımların zararla sonuçlanabileceğini ifade etti.

Sakin Kalın, Piyasayı İzleyin, Bilinmedik Analizlere Güvenmeyin!

Uzmanlar, bu dönemde yatırımcıların ‘3 kural’ olarak adlandırdıkları tabloya uymasını öneriyor. Bu ‘3 kural’ tablosunda ilk sırada sakin kalmak yer alıyor. Eğer sakin kalmaz ve panik yaparsanız ne kadar rekor kırılırsa kırılsın bir kazanç elde etmenin mümkün olamayabileceği belirtiliyor.

2. adımda piyasanın sık sık takip edilmesi ve mutlaka fiyat alarmlarının kurulması öneriliyor. Eğer fiyat alarmları kullanmıyorsanız ne kadar sıkı piyasayı izlerseniz izleyin beklediğiniz seviyeyi fark etmekte geç kalabileceğiniz ve bunun sonucunda yatırımlarınızı yapmakta zorlanabileceğiniz konusunda uyarılar yapılmakta.

3. adımda ise bilinmedik analizlere asla güvenilmemesi yer alıyor. Gerek yerel haber sitelerinde, gerek ise yabancı haber sitelerinde son günlerde ‘teknik tablolar’ adı altında paylaşılan analiz içeriklerinin doğruluk payının çok düşük olabileceğine değinen uzmanlar, kendisini kanıtlamamış kişilere güvenilmemesini ve “yatırım yaparken başkalarının değil kendi kararınızla yatırım yapın” uyarısında bulundu.

19.864 dolardan sonra düşüş yaşanmış olmasına rağmen bunun ‘normal’ olduğu ve yeniden bu seviyeye veya daha yüksek seviyelere de yükselmesinin ‘imkansız olmadığına’ dikkat çekilmekte.

*Bu içerik Kriptopiyasasi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Milyon Dolarlık Varlık Yönetim Şirketi: XRP’yi Kaldırıyoruz

Amun olarak bilinen kripto para varlık şirketi 21Shares'in XRP'yi listelediği kripto para birimleri arasından kaldıracak olduğunu açıkladı. 21Shares, haberlerin yayınlanmasının ardından basına yaptığı açıklamada...

Kripto Para Yatırımcıları İçin İpuçları – Bunları Okumadan Yatırım Yapmayın

Kripto para piyasası diğer bütün piyasalara göre çok daha riskli olmakla beraber tahmini ve analizi oldukça zor olan bir piyasadır. Yatırımcılar anlaşılması zor olan...

Bitcoin Fiyatı 28.000 Doları Aştı: Kısa Süren Yükselişin Ardından %6.5 Oranında Düştü!

Bitcoin (BTC) fiyatı bugün tarihinde gördüğü en yüksek seviye olan 28 bin dolarlı seviyelere ulaştı. Yatırımcıların büyük kazanç elde ettiği ancak büyük balinaların ani...

Merakla Takip Ediliyordu: Bitcoin Piyasa Hacmi Rekor Kırdı!

Bitcoin bugün 28.377 dolara yükselerek tarihinin en güçlü rekorunu tazelemiş oldu. Ancak tek rekor kıran Bitcoin fiyatı değildi. Kripto para birimi piyasalarının toplam hacmi...

Bu Kripto Paraya Dikkat: AAVE Bu Hafta Ralli Yapabilir!

Adını birçok kripto para yatırımcısının henüz duymadığı AAVE coin hızla yükselmeye devam ediyor. Bu hafta beklentiler çok büyük yükselişler olabileceği yönünde olmasına rağmen birçok...