Altcoin Uzmanlar: Coronavirüs Aşısı Yeterli Olmazsa Bomba Asıl O Zaman Patlayacak!

Uzmanlar: Coronavirüs Aşısı Yeterli Olmazsa Bomba Asıl O Zaman Patlayacak!

Aşılar başarısız olursa ne olacak?

Takip et blank

Coronavirüs aşısı çalışmaları hızla devam ediyor. Bazı aşılar üretildi ve dağıtıma başlandı. Coronavirüs nedeniyle küresel ekonomik gelişmeler 2020 yılında sürekli negatif değer çizdi ve ekonomik kayıplar 12 trilyon doları fazlasıyla aştı.

Kayıplar giderek artmaya devam ederken hükümetlerin seçenekleri ise azalıyor. Seçenekler azaldıkça özellikle gelir düzeyi düşük olan ülkeler daha ağır vergiler, taksitlerde sınırlama, faiz artışları ve uluslararası yüksek faizli kredi başvurularında bulunmak zorunda kalıyorlar.

Bazı ülkeler uzunca bir süredir gıda, sağlık ve benzer alanlarda sorunlar yaşamaya başlarken, Türkiye’de de yoğun bakım doluluk oranlarında ciddi bir yükseliş olduğu uyarıları devam etmekte.

Coronavirüs Aşısı Etkili Olmazsa Büyük Kehanetler Var!

Coronavirüs aşısının başarısız olması ve etkisinin yetersiz olması durumunda çok ciddi sonuçların olacağı uyarısında bulunan ekonomistler, ilk olarak etkilenecek olanlar arasında borsaların olacağını belirtiyor. Borsaların coronavirüs pandemisi nedeniyle 2020 yılında bir kez çökmenin eşiğine kadar geldiği ve hâlâ düşük seyrettiğini belirten çok sayıda ekonomist, “aşıdan gelecek umutsuz bir haber” durumunda piyasaların çökeceğini belirtiyor.

Aşının başarısız olması durumunda kripto para birimi Bitcoin başta olmak üzere altın fiyatlarında “tarihte görülmemiş rekorlar” kırılabileceği öngörüsünde bulunan ekonomistler, ONS altın fiyatındaki düşüşün coronavirüs aşısı nedeniyle olduğunu hatırlatıyor ve “tam tersini düşünün, ters durumda altın fiyatlarında tarihi rekoru görebiliriz” diyor.

Bitcoin Rekor Kırabilir!

Bitcoin’in en güvenilir varlıklar arasında henüz çoğu bireysel yatırımcı ve kurumsal yatırımcı için yer almasa bile aşıdan gelecek olumsuz haberin fiyatın rekor düzeyde artmasına sebep olabileceği öngörülmekte.

Bitcoin fiyatının özellikle de tüm coronavirüs aşılarının yeterli koruma sağlamaması durumunda çok büyük değer kazanabileceği ve 32.000 dolardan daha yüksek 50.000 dolarlı seviyeleri görebileceğine dair tahminler var. Anthony Pompliano ve diğer bazı analistler 100.000 dolar tahmininde bulunurken, ekonomistlere göre ancak çok büyük bir olumsuz gelişmeler silsilesi olması durumunda 2021 yılında 100.000 dolar seviyesi yakalanabilir.

Aşılardan gelecek olumlu haberlerin ise borsaların yükselmesine, altının az değer kazanmasına ve Bitcoin gibi kripto para birimlerinde farklı gelişmelere yol açabileceği öngörüsü var.

*Bu içerik Kriptopiyasasi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Milyon Dolarlık Varlık Yönetim Şirketi: XRP’yi Kaldırıyoruz

Amun olarak bilinen kripto para varlık şirketi 21Shares'in XRP'yi listelediği kripto para birimleri arasından kaldıracak olduğunu açıkladı. 21Shares, haberlerin yayınlanmasının ardından basına yaptığı açıklamada...

Kripto Para Yatırımcıları İçin İpuçları – Bunları Okumadan Yatırım Yapmayın

Kripto para piyasası diğer bütün piyasalara göre çok daha riskli olmakla beraber tahmini ve analizi oldukça zor olan bir piyasadır. Yatırımcılar anlaşılması zor olan...

Merakla Takip Ediliyordu: Bitcoin Piyasa Hacmi Rekor Kırdı!

Bitcoin bugün 28.377 dolara yükselerek tarihinin en güçlü rekorunu tazelemiş oldu. Ancak tek rekor kıran Bitcoin fiyatı değildi. Kripto para birimi piyasalarının toplam hacmi...

Bitcoin Fiyatı 28.000 Doları Aştı: Kısa Süren Yükselişin Ardından %6.5 Oranında Düştü!

Bitcoin (BTC) fiyatı bugün tarihinde gördüğü en yüksek seviye olan 28 bin dolarlı seviyelere ulaştı. Yatırımcıların büyük kazanç elde ettiği ancak büyük balinaların ani...

Ripple CEO’su: SEC Kripto Paralara Saldırıyor

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu - SEC - tarafından kendisi ve Ripple'a yönelik suçlamalar hakkında konuştu. Garlinghouse, kripto para...

Bu Kripto Paraya Dikkat: AAVE Bu Hafta Ralli Yapabilir!

Adını birçok kripto para yatırımcısının henüz duymadığı AAVE coin hızla yükselmeye devam ediyor. Bu hafta beklentiler çok büyük yükselişler olabileceği yönünde olmasına rağmen birçok...