AltcoinUzmanlar: Coronavirüs Aşısı Yeterli Olmazsa Bomba Asıl O Zaman Patlayacak!

Uzmanlar: Coronavirüs Aşısı Yeterli Olmazsa Bomba Asıl O Zaman Patlayacak!

Aşılar başarısız olursa ne olacak?

Takip et blank

Coronavirüs aşısı çalışmaları hızla devam ediyor. Bazı aşılar üretildi ve dağıtıma başlandı. Coronavirüs nedeniyle küresel ekonomik gelişmeler 2020 yılında sürekli negatif değer çizdi ve ekonomik kayıplar 12 trilyon doları fazlasıyla aştı.

Kayıplar giderek artmaya devam ederken hükümetlerin seçenekleri ise azalıyor. Seçenekler azaldıkça özellikle gelir düzeyi düşük olan ülkeler daha ağır vergiler, taksitlerde sınırlama, faiz artışları ve uluslararası yüksek faizli kredi başvurularında bulunmak zorunda kalıyorlar.

Bazı ülkeler uzunca bir süredir gıda, sağlık ve benzer alanlarda sorunlar yaşamaya başlarken, Türkiye’de de yoğun bakım doluluk oranlarında ciddi bir yükseliş olduğu uyarıları devam etmekte.

Coronavirüs Aşısı Etkili Olmazsa Büyük Kehanetler Var!

Coronavirüs aşısının başarısız olması ve etkisinin yetersiz olması durumunda çok ciddi sonuçların olacağı uyarısında bulunan ekonomistler, ilk olarak etkilenecek olanlar arasında borsaların olacağını belirtiyor. Borsaların coronavirüs pandemisi nedeniyle 2020 yılında bir kez çökmenin eşiğine kadar geldiği ve hâlâ düşük seyrettiğini belirten çok sayıda ekonomist, “aşıdan gelecek umutsuz bir haber” durumunda piyasaların çökeceğini belirtiyor.

Aşının başarısız olması durumunda kripto para birimi Bitcoin başta olmak üzere altın fiyatlarında “tarihte görülmemiş rekorlar” kırılabileceği öngörüsünde bulunan ekonomistler, ONS altın fiyatındaki düşüşün coronavirüs aşısı nedeniyle olduğunu hatırlatıyor ve “tam tersini düşünün, ters durumda altın fiyatlarında tarihi rekoru görebiliriz” diyor.

Bitcoin Rekor Kırabilir!

Bitcoin’in en güvenilir varlıklar arasında henüz çoğu bireysel yatırımcı ve kurumsal yatırımcı için yer almasa bile aşıdan gelecek olumsuz haberin fiyatın rekor düzeyde artmasına sebep olabileceği öngörülmekte.

Bitcoin fiyatının özellikle de tüm coronavirüs aşılarının yeterli koruma sağlamaması durumunda çok büyük değer kazanabileceği ve 32.000 dolardan daha yüksek 50.000 dolarlı seviyeleri görebileceğine dair tahminler var. Anthony Pompliano ve diğer bazı analistler 100.000 dolar tahmininde bulunurken, ekonomistlere göre ancak çok büyük bir olumsuz gelişmeler silsilesi olması durumunda 2021 yılında 100.000 dolar seviyesi yakalanabilir.

Aşılardan gelecek olumlu haberlerin ise borsaların yükselmesine, altının az değer kazanmasına ve Bitcoin gibi kripto para birimlerinde farklı gelişmelere yol açabileceği öngörüsü var.

*Bu içerik Kriptopiyasasi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Son 24 Saatte Borsalarda Yüksek Bitcoin (BTC) Ve Stablecoin Hareketliliği! – Bu Neye İşaret?

Bilindiği üzere geçen hafta Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’in Elon Musk’ın desteklediği düşünülen köpek coinleri olarak da bilinen AKITA ve SHIB’i dumplamasıyla kripto para...

Elon Musk Bu Sefer Bitcoin’i (BTC) Kurtarabilecek Mi?

Bitcoin (BTC) ile Tesla araçlarının satışlarını destekleyeceğini açıklamasıyla BTC’nin 30.000 dolarlardan 60.000 dolarlara kadar tırmanmasını sağlayan Elon Musk, bu açıklamayı tersine çevirmesiyle BTC’nin yeniden...

Ünlü Analist, Şu An Olması Gereken Değerin “Çok Altındaki” Altcoini Açıkladı

Kripto para piyasasının yaşadığı deprem yavaş yavaş etkilerini kaybediyor. Kripto para yatırımcıları ise etkileri azalan bu düşüşün devamında yeniden rekor kırabilecek kripto paraları aramaya...

Deutsche Bank Analistleri, Bitcoin (BTC) Fiyatının Sert Düşüşünü Yorumladı: Düşüş Sürecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC); 64.800 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC fiyatın buradan kademeli olarak 50.000 dolara kadar çekilse de...

Rubenstein Cevapladı: Hükümetler, Kripto Paraları Durdurabilir mi?

Çin, ABD ve Hong Kong'tan gelen kripto paralarla ilgili haberler, kripto para piyasasında büyük bir paniğe yol açtı. Kripto para birimlerinin ağır şekilde regüle...

Kripto Para Piyasası, Çin Başbakan Yardımcısının Açıklamaları İle Yine Sarsıldı!

Çin Devlet Konseyi tarafından bugün yapılan açıklamada, özellikle ülke içerisindeki Bitcoin (BTC) madenciliğinin üzerine gidileceği belirtildi. Çin Başbakan Yardımcısı Lie He'nin de başkanlık ettiği...