Altcoin Uzmanlar: Coronavirüs Aşısı Yeterli Olmazsa Bomba Asıl O Zaman Patlayacak!

Uzmanlar: Coronavirüs Aşısı Yeterli Olmazsa Bomba Asıl O Zaman Patlayacak!

Aşılar başarısız olursa ne olacak?

Takip et blank

Coronavirüs aşısı çalışmaları hızla devam ediyor. Bazı aşılar üretildi ve dağıtıma başlandı. Coronavirüs nedeniyle küresel ekonomik gelişmeler 2020 yılında sürekli negatif değer çizdi ve ekonomik kayıplar 12 trilyon doları fazlasıyla aştı.

Kayıplar giderek artmaya devam ederken hükümetlerin seçenekleri ise azalıyor. Seçenekler azaldıkça özellikle gelir düzeyi düşük olan ülkeler daha ağır vergiler, taksitlerde sınırlama, faiz artışları ve uluslararası yüksek faizli kredi başvurularında bulunmak zorunda kalıyorlar.

Bazı ülkeler uzunca bir süredir gıda, sağlık ve benzer alanlarda sorunlar yaşamaya başlarken, Türkiye’de de yoğun bakım doluluk oranlarında ciddi bir yükseliş olduğu uyarıları devam etmekte.

Coronavirüs Aşısı Etkili Olmazsa Büyük Kehanetler Var!

Coronavirüs aşısının başarısız olması ve etkisinin yetersiz olması durumunda çok ciddi sonuçların olacağı uyarısında bulunan ekonomistler, ilk olarak etkilenecek olanlar arasında borsaların olacağını belirtiyor. Borsaların coronavirüs pandemisi nedeniyle 2020 yılında bir kez çökmenin eşiğine kadar geldiği ve hâlâ düşük seyrettiğini belirten çok sayıda ekonomist, “aşıdan gelecek umutsuz bir haber” durumunda piyasaların çökeceğini belirtiyor.

Aşının başarısız olması durumunda kripto para birimi Bitcoin başta olmak üzere altın fiyatlarında “tarihte görülmemiş rekorlar” kırılabileceği öngörüsünde bulunan ekonomistler, ONS altın fiyatındaki düşüşün coronavirüs aşısı nedeniyle olduğunu hatırlatıyor ve “tam tersini düşünün, ters durumda altın fiyatlarında tarihi rekoru görebiliriz” diyor.

Bitcoin Rekor Kırabilir!

Bitcoin’in en güvenilir varlıklar arasında henüz çoğu bireysel yatırımcı ve kurumsal yatırımcı için yer almasa bile aşıdan gelecek olumsuz haberin fiyatın rekor düzeyde artmasına sebep olabileceği öngörülmekte.

Bitcoin fiyatının özellikle de tüm coronavirüs aşılarının yeterli koruma sağlamaması durumunda çok büyük değer kazanabileceği ve 32.000 dolardan daha yüksek 50.000 dolarlı seviyeleri görebileceğine dair tahminler var. Anthony Pompliano ve diğer bazı analistler 100.000 dolar tahmininde bulunurken, ekonomistlere göre ancak çok büyük bir olumsuz gelişmeler silsilesi olması durumunda 2021 yılında 100.000 dolar seviyesi yakalanabilir.

Aşılardan gelecek olumlu haberlerin ise borsaların yükselmesine, altının az değer kazanmasına ve Bitcoin gibi kripto para birimlerinde farklı gelişmelere yol açabileceği öngörüsü var.

*Bu içerik Kriptopiyasasi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ripple (XRP) İçin Beklenen Sinyal, Dünyaca Ünlü Analistten Geldi

Bir zamanlar toplam piyasa değeri açısından ikinci sıraya kadar yükselip Ethereum'u (ETH) bile yerinden eden XRP, davanın etkileri sebebiyle dibi gördü. XRP fiyatı Ripple'a...

Son Günlerin Vazgeçilmezi BitTorrent’de (BTT) Son Durum Ne? – Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler?

Kripto para piyasasında tekniği alt üst eden coinlerden birisi olan ve eşler arası (peer to peer) protokolünün sürekli geliştirilmesinden sorumlu şirket BitTorrent’in yerel tokeni...

Holo (HOT) Tam Gaz Yükselişe Devam Ediyor! – HOT’un Sıradaki Hedefi Ne?

Kripto para piyasasının her türlü istatistiğini barındıran Coinmarketcap'e göre her geçen gün fiyatındaki artışla 26. sıraya kadar yükselen Holo (HOT), şu saatlerde 5.2 milyar...

Jed McCaleb 2021’de Ne Kadar XRP Sattı ve Daha Ne Kadar Satacak?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple'ı dava ederken üst düzey iki yöneticiyi de unutmadı. Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ve eski CEO'su Chris...

Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Yatırımcılarının Bu Hafta Dikkat Etmesi Gereken 3 Gelişme

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) 57.000 dolarla başladığı nisan ayının ilk haftası, büyük değişimlere gebe gibi gözüküyor. Geçtiğimiz hafta 60.000 dolar seviyesi yeniden...

Analist, NFT’ler Sayesinde Rekor Kırmasını Beklediği Altcoini Açıkladı

NFT çılgınlığı son dönemde nispeten hız kesse de NFT'ler ile ilgili kripto para projeleri rekor kırmaya devam ediyor. Ünlü kripto para analisti Ben Armstrong...