Analiz Uzman Yatırımcı ve Analistlerin Bitcoin (BTC) Tahminleri Neler? İşte Detaylar...

Uzman Yatırımcı ve Analistlerin Bitcoin (BTC) Tahminleri Neler? İşte Detaylar…

Kripto para birimi Bitcoin ile ilgili uzman kişilerin kısa ve uzun vadedeki tahminleri, işte detaylar...

Takip et blank

Kripto para piyasası her geçen gün daha fazla bilinmeye ve artık küresel ekonominin bir parçası olmaya devam ediyor. Bitcoin’in bir süredir içinde bulunduğu inişli çıkışlı tablo birçok yatırımcıyı korkutuyor. Yatırımcıların bir kısmı yükseliş olacağını öngörürken bir kısım ise düşüş olacağına inanıyor. Birçok analistin ve yatırımcının Bitcoin tahminlerini derleyerek bu yazımızda sizler için ele aldık.

Uzman Yatırımcı ve Analistlerin Bitcoin Tahminleri

Mark W. Yusko
ABD’li yatırımcı, Hedge Fonu yöneticisi Mark W. Yusko Bitcoin’in finansal çöküşe karşı sigorta görevi gördüğünü ve Bitcoin’in tüm para birimlerinin tahtına oturacağı açıklamalarında bulunmuştu. Mark W. Yusko Bitcoin’i portföydeki büyük varlık olarak nitelendirmesi ile BTC ye olan güvenini yansıtırken 2021-2022 yılları arasında 100.000  doları aşacağına hatta 400.000-500.000  dolar seviyelerine ulaşabileceğine inanıyor.

Adam Back
Blockstream’in genel müdürü Adam Back de tek gerçek kripto para biriminin Bitcoin olduğunu, altcoinlerdeki yükselişin gelip geçici bir ralli olduğunu zaferin Bitcoin’e ait olacağını dile getirmişti. Back, yaptığı dudak uçuklatan Bitcoin tahminiyle ünlü kripto değerinin 5 yıl içerisinde yani uzun vadede 300.000 doları göreceğini, 2020 yılında 20.000 doları göreceği ardından 2021 yılı içerisinde ise 100.000 doları göreceğini iddia etmişti.

Peter Brandt
Ünlü kripto para analisti Peter Brandt, sadece BTC’yi değerli gördüğünü ve diğer kripto paralarla ilgilenmediğini ifade etmişti. Peter Brandt Bitcoin fiyatının 2020 yılı Aralık ayında ise 50.000 dolara doğru bir yükseliş yaşayacak olduğunu, fiyatının büyük oranda değer kazanarak beklenmedik yükselişlerin yaşanacak olduğu iddiasını ortaya atmıştı. Daha sonra Bitcoin’in 100 bin dolar seviyesine çıkacağını öngörmüş ancak bu öngörünün gerçeklemesi için zamana ihtiyaç duyulduğunu ifade etmişti.

Brandt, kripto para birimi XRP hakkında yarı yarıya düşüş yaşanacak olduğu konusunda başarılı tahminleri ile finans dünyasının güvendiği analistlerden.

Dave The Wave
Kripto para birimi Bitcoin için 6.500-10.500 dolar aralığını doğru tahmin eden kripto para analisti Dave The Wave’nin yeni tahminine göre, önümüzdeki aylarda piyasada kayıplarının artmaya başlayacağını ve BTC’nin yavaş yavaş 6.000 dolar veya daha düşük seviyelere kaymaya başlayacağını belirtiyor. Ayrıca Wave, BTC’nin piyasa hakimiyetinin düşeceğini inanıyor.

Josh Rager
Kripto para yatırımcısı ve analisti Josh Rager, yatırımcılara Bitcoin fiyatının 2020 yılının son günlerine kadar en az 13.000 dolarda olacağını ve fiyatının yükselecek olduğunu yönünde açıklamalarda bulunmuştu.

Max Keiser
Bitcoin Capital ve Heisenberg Capital’in kurucusu Max Keiser, Bitcoin’in 400 bin doları göreceğini iddia ederken yatırımcılar için vurguladığı nokta yatırım miktarının önemli olmadığı olmuş ve günde 1 dolarlık bile olsa Bitcoin yatırımı yapmanın hayat kurtarabileceği açıklamalarında bulunmuştu. Bitcoin’in 400 bin doları göreceği tahminini yineleyen Keiser, Bitcoin’i tıpkı altın ve gümüş gibi güvenli bir liman olarak gördüğünü ve hatta Bitcoin’in geleceğinin altından bile daha parlak olduğunu belirtmişti. İddialı açıklamalarda bulunan Keiser’a göre yakında altındaki 1 dolarlık yükselişe karşılık Bitcoin’de 25 ila 30 dolarlık yeni yükselişler görülecek.

Timothy Peterson
Cane Island Alternative Advisors yetkilisi Timothy Peterson, uzun vadeli olarak kripto para yatırımı yapanların kazanç elde edeceğini, piyasanın giderek daha fazla gelişebilecek olduğunu ve fiyatların yükselecek olduğunu iddia etti. Bitcoin’in 75.000 doları görmesinin ütopik bir tahmin olmadığını belirtmişti.

Mike Novogratz
Galaxy Digital’in CEO’su ve Bitcoin destekçisi Mike Novogratz, kripto para birimleri hakkında olumlu konuşması ve piyasaya güveni ile tanınırken 20 bin doların en geç 2021 yılına kadar olacağını açıklamalarında bulunmuştu.

Tim Draper
Bitcoin fiyatı hakkında yaptığı olağanüstü tahminler ile tanınan ünlü isim Tim Draper, Bitcoin’in 250.000 doları görecek olduğunu ve bununla sınırlı kalmayarak daha da fazla artış gösterebileceği yönünde açıklamalarda bulunmuştu. 2023 yılında kendisinin Bitcoin hakkında 250 bin dolar tahmininin tutmaması halinde yeni bir adım atarak çiğ yumurta yiyeceğini ve bu konuda takipçilerine söz verdiğini açıklamıştı.

Elon Musk
Tesla CEO’su ve kurucu ortağı, ünlü girişimci Elon Musk, Kripto para konusunda pozitif bir tutum sergileyerek kağıt parçalarının yerine dijital para kullanımının çok daha iyi ve kullanışlı olacağına inandığı söylemişti. Kısa süre önce sadece 0,25 BTC’ye sahip olduğunu söyleyen Musk, ünlü kripto değeri ne desteklediğini ne de ona karşı durduğunu belirtti.

Roger Ver
Katı bir BCH destekçisi olan Roger Ver’in Bitcoin güvenilmez, yavaş ve masraflı olduğu açıklamalarında bulunmuştu.

John McAfee
2020 yılı içinde Bitcoin fiyatının 1 milyon dolara ulaşacağını ve aksi bir durum olursa kendinden emin bir şekilde erkeklik organını halka açık bir yerde keseceği açıklamalarında bulunmuştu. Yaptığı son açıklamada ise fiyat tahmininin saçma bir mizahtan ibaret olduğunu belirterek Bitcoin’in en sakat kripto teknolojisi olduğunu iddia etti ve önceki tutumundan tamamen geri döndü.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

XRP Duruşmasında Sular Durulmuyor: SEC, Ripple’a Sert Çıktı!

ABD'nin finansal regülatörü SEC, Ripple'a karşı açtığı davadaki kararlılığını sürdürüyor. ABD'nin finansal regülatörü, Ripple'ın kayıtlarını incelemek ve XRP satışlarını tespit etmek için ABD dışındaki...

Ripple’da (XRP) Yükseliş Beklentisi Arttı! – XRP Fiyat Analizi

Kripto para piyasasının yatırımcılarını süründüren coinleri arasında bulunan ve coinmarketcapte 62 milyar dolar piyasa değeriyle 4. sırada yer alan Ripple (XRP), yayın saati itibariyle...

Bitcoin’i (BTC) Harekete Geçiren Haber Belli Oldu

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saat içerisinde %7,4 yükseliş elde etti ve bir anda beklenmeyen bir artış yakaladı. BTC fiyatının günlerdir...

Yüz Milyonlarca XRP’lik Transferler Dikkat Çekti!

XRP fiyatı son 24 saat içerisinde %14'e yakın yükseliş elde etti ve bunun aslında 30 Nisan gecesindeki dava öncesi normal olduğu söylenebilir. Davada Ripple'ı...

Ripple (XRP) İçin Dava Sonrasındaki Süreç Belli Oldu: Ünlü CEO Açıkladı

ABD merkezli blockchain devi Ripple'ın şu an yaşadığı en büyük sıkıntı, ABD'de kendisine karşı açılan dava olarak biliniyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu...

Neredeyse Yarım Milyar Dolarlık USDT Transferi Dikkat Çekti!

Kripto para piyasası son 24 saat içerisinde neredeyse genel bir yükseliş yaşıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) 57.000 dolar seviyesine ulaşmasının yanı sıra...