blank
AnalizUyarı: Bitcoin'de (BTC) Sert Düşüşler Başlayabilir!

Uyarı: Bitcoin’de (BTC) Sert Düşüşler Başlayabilir!

Bitcoin'de yeni bir çöküş kapıda mı?

Takip et blank

Lider kripto para birimi Bitcoin her ne kadar bugün itibariyle değer kazanıyor olsa da, halen kritik dirençleri aşamadı. ABD’den gelen veriler sonrası düşüş yaşayan BTC, son saatlerde ise tekrardan toparlanmaya başladığı görülüyor.

Her ne kadar Bitcoin tekrardan yükseliş yaşamaya çalışsa da, bu hareketlerinin bir boğa tuzağı hamlesi olma ihtimali çok yüksek olarak görülmekte.

Düşen trend seviyenin üzerine sert iğneler atan BTC, bu seviyede bir kapanışta gerçekleştirerek ciddi bir fake out yaptığı dikkat çekiyor.

İlerleyen saatlerde Bitcoin‘in tekrardan 25 bin dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşayabilmesi için 23.500 dolar direnci üzerinde kalıcı olması gerekiyor.

blank

Bitcoin’de İlerleyen Günlerde Ne Olabilir?

Lider kripto para birimi Bitcoin‘de şuanda teknik görümün çok olumlu olduğunu söylemek güç. Çok büyük bir süredir düşüş yaşayan BTC, halen ayı sezonu bitti diyecek kadar büyük bir yükseliş yaşamadı.

Halen 20 bin – 24 bin dolar aralığında gel git yapan Bitcoin, 10 Ağustos tarihinde ABD’de açıklanacak olan enflasyon verilerine odaklanmış durumda.

Enflasyon verilerine 2 – 4 günlük bir süre kala ise Bitcoin‘in (BTC) düşüşe geçmesi yükseliş yaşamasından çok daha olası gibi gözüküyor.

Belirsizlik ortamlarında her daim değer kaybeden BTC, enflasyon oranı geçtiğimiz aya göre yüksek gelmesi halinde ise 15 bin dolar seviyelerine ulaşacağı tahmin edilmekte.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 Yorum

  1. Hiç bir şey anlamamış insanlar daha BlockChain teknolojisinden. Bu başka bir dünya. Bu dünya ekonomisi ile alakası yok. Bu yeni düzen. Bunu anlatın önce insanlara. Bu kurtuluş!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bu 2 Metaverse Altcoin’i, Bitcoin Düşerken Binance’den Listeleme Bekliyor!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance, uzun bir süredir altcoin listelemesi yapmıyor. Bugün itibariyle 7 adet altcoini delist eden popüler...

Ethereum (ETH) Bu Tarihte, Altcoin’lerde Boğayı Başlatabilir!

Kripto para sektörünün lider altcoini olan Ethereum, Temmuz ayı itibariyle çok sert bir yükseliş trendi başlatmıştı. Bu yükselişler sayesinde ise Bitcoin'in de değer kazanmaya...

Sıcak Gelişme: ABD’den Gelen Bu Haber, Bitcoin’de (BTC) Düşüşü Başlattı!

Lider kripto para birimi Bitcoin bugün itibariyle 22.800 dolar kritik destek seviyesi üzerinde akümüle olduğu görülüyordu. Geçtiğimiz saatlere kadar ayıların baskısı bu destek seviyesini...

Bu Metaverse Altcoin’inden, Kritik Bitcoin (BTC) Atılımı!

Kripto para sektörünün trendinin metaverse ürünleri olduğu biliniyor. Her ne kadar bu altcoinler çok büyük bir potansiyel barındırıyor olsa da, halen beklenen derecede büyük...

Bitcoin’de (BTC) Gözler, ABD’nin Açıklayacağı Bu Veriye Çevrildi!

Küresel finans piyasaları 2022 yılında çok sert bir şekilde değer kaybetti. Bitcoin'in de bu düşüşlerden nasibini aldığı görülüyor. Dünya'da enflasyon oranlarının artış göstermesi, merkez...

Bitcoin (BTC) Ve Ethereum’a (ETH), Avrupa’dan Beklenmedik Müjde!

Kripto para sektörü her geçen gün benimsenme oranını artırmaya devam ediyor. ABD'den ziyade artık Avrupa ülkeleri de lider kripto para birimi olan Bitcoin ve...