blank
Bitcoin (BTC)Ünlü Uzman Pompliano: Bitcoin (BTC) Sürpriz Yükseliş Yapabilir!

Ünlü Uzman Pompliano: Bitcoin (BTC) Sürpriz Yükseliş Yapabilir!

Bitcoin her şeye rağmen yükselebilir!

Takip et blank

Bitcoin 2021 yılının son ayı olan aralık ayını, bir çok analistin ralli beklentilerinin aksine hareket ederek kritik bir noktada kapadı. 2022 yılında BTC fiyatı için bir çok kripto para analisti öngörüde bulunurken, en belirleyici etkenin ise yüksek faiz oranlarının olabileceği tahmin ediliyor.

Faiz oranlarının Bitcoin fiyatını daha aşağılara çekebileceği ve ralli ihtimalinin ileri seanslara kalacağı dillendiriliyor. Ancak, Bitcoin boğası Anthony Pompliano aynı görüşte olmadığını ve herkesin tahmin ettiğinin aksine BTC’nin büyük bir ralli yapmasını öngörüyor.

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Athony Pompliano, CNBC’ye verdiği bir röportajında Bitcoin’in şaşırtıcı bir hareket yapma potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

”Şu anda henüz yeterli veriye sahip olduğumuzu düşünmüyorum. Ancak, son bir kaç haftadır Bitcoin fiyatını çok iyi takip ettiğini söyleyen ve iddialı konuşan analistler gördüm.”

“Fakat, çoğunun yanıldığını tüm dünya gördü. Kripto para piyasasında her şey yolunda gitse dahi, iddialı konuşmanın çok tehlikeli olduğunu düşünüyorum.”

“ABD’nin 10 yıllık Hazine getirisi ile BTC’nin yönünü tahmin etmeye çalışan analistleri de görüyoruz. Ancak, ben onlarla aynı görüşte değilim, Bitcoin bize bir sürpriz yapabilir.”

Yatırımcılar, kripto para piyasasındaki risk iştahını ölçmek için genellikle 10 yıllık ABD Hazine getirisinin performansını referans alarak hareket ediyor. Eğer yükselen bir getiri tablosu varsa, yatırımcılar daha yüksek riskli varlıklara yatırım yapmayı tercih edebiliyor. Bu durum piyasaya olan güveni ayrıca ortaya koymakta.

Öte yandan, düşen bir yatırım getirisi olması durumunda, yatırımcılar varlıklarını korumak amacıyla daha güvenli olarak gördükleri hazine bonolarına geçebilmekte. Bu durum ise yatırımcıların daha az riskli varlıklara yatırım yaparak, güvenli limanda kalmayı seçtiklerini gösteriyor.

ABD Merkez Bankası yetkilileri geçtiğimiz günlerde enflasyonla mücadele kapsamında, varlık alımlarını azaltmayı ve 2022 yılında faiz oranlarını artırmayı planladıklarını açıkladı. Pompliano ise eğer 10 yıllık Hazine getirisi ile Bitcoin arasındaki korelasyon doğruysa, böyle bir politikanın BTC için aslında bir yükseliş olabileceğini belirtiyor.

”Faiz oranları yükseldikçe, büyük risk barındıran varlıkların satıldığını görmemiz gerekir değil mi?”

“Bir çok uzman isim Bitcoin ve kripto para balonu diye tabir ettikleri bu balonun patlaması için yüksek faiz oranlarının kilit bir role sahip olduğunu işaret ediyor.”

Ancak, Bitcoin 10 yıllık Hazine getirisine göre hareket edecekse bile, bu çok fazla veriye sahip olmamız gerektiği anlamına gelir. Eğer, bu doğruysa çılgınca faiz oranlarını yükseltmek Bitcoin’e yükseliş getirebilir.”

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

ABD’de Bitcoin ve Kripto Paraları İlgilendiren Toplantı Tarihi Belli Oldu!

Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasının yakından takip ettiği ülke, tartışmasız ABD olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısı ile ABD'de ekonomi ve maliye üzerine yapılan toplantılar, Bitcoin...

Bitcoin ve Piyasalarda Nefesler Tutuldu: FED Kararı Açıklanıyor!

Bitcoin'in günlerdir düşüş yaşamasına sebep olan FED kararlarında son saatlere girildi. FED'in varlık alımlarını hangi seviyeye getireceğini ve faiz oranlarını açıklaması için son 2...

Başarılı Analist, Bitcoin İçin Şu Tarihi İşaret Etti!

Son zamanlarda Türk kripto para yatırımcıları arasında yoğun rağbet gören başarılı analist Kripto Poyraz, Bitcoin'in tarihsel döngü grafiğini çizerek resmi Twitter hesabı üzerinden takipçileri...

Bitcoin’in Yükselişi Bu Yüzden! Rothschild Investment Bitcoin Aldı!

Monroe Rotschild tarafından 1908 yılında kurulan Rotschild Investment şirketi, Bitcoin satın aldığını açıkladı. Bitcoin ve kripto paraların düşüşe geçtiği dönemde böyle bir satın almanın...

Türkiye’den Bitcoin ve Kripto Para Kararı: Yatırımcıdan Vergi Alınacak mı?

NTV tarafından paylaşılan habere göre son yapılan kripto para toplantılarında bireysel yatırımcıdan vergi alınmama fikri ağır basmaya başladı. Türk kripto para borsalarına ise sermaye...

Flaş Gelişme: Rusya Başkanı Vladimir Putin ”Bitcoin Bizim İçin Çok Önemli” Dedi!

Rusya devlet başkanı Vladimir Putin kısa süre önce yaptığı açıklamada Bitcoin madenciliğinin Rusya için çok önemli bir yere sahip olduğunu açıkladı. Böyle bir açıklamanın...