Bitcoin (BTC)Ünlü Uzman Pompliano: Bitcoin (BTC) Sürpriz Yükseliş Yapabilir!

Ünlü Uzman Pompliano: Bitcoin (BTC) Sürpriz Yükseliş Yapabilir!

Bitcoin her şeye rağmen yükselebilir!

Takip et blank

Bitcoin 2021 yılının son ayı olan aralık ayını, bir çok analistin ralli beklentilerinin aksine hareket ederek kritik bir noktada kapadı. 2022 yılında BTC fiyatı için bir çok kripto para analisti öngörüde bulunurken, en belirleyici etkenin ise yüksek faiz oranlarının olabileceği tahmin ediliyor.

Faiz oranlarının Bitcoin fiyatını daha aşağılara çekebileceği ve ralli ihtimalinin ileri seanslara kalacağı dillendiriliyor. Ancak, Bitcoin boğası Anthony Pompliano aynı görüşte olmadığını ve herkesin tahmin ettiğinin aksine BTC’nin büyük bir ralli yapmasını öngörüyor.

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Athony Pompliano, CNBC’ye verdiği bir röportajında Bitcoin’in şaşırtıcı bir hareket yapma potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

”Şu anda henüz yeterli veriye sahip olduğumuzu düşünmüyorum. Ancak, son bir kaç haftadır Bitcoin fiyatını çok iyi takip ettiğini söyleyen ve iddialı konuşan analistler gördüm.”

“Fakat, çoğunun yanıldığını tüm dünya gördü. Kripto para piyasasında her şey yolunda gitse dahi, iddialı konuşmanın çok tehlikeli olduğunu düşünüyorum.”

“ABD’nin 10 yıllık Hazine getirisi ile BTC’nin yönünü tahmin etmeye çalışan analistleri de görüyoruz. Ancak, ben onlarla aynı görüşte değilim, Bitcoin bize bir sürpriz yapabilir.”

Yatırımcılar, kripto para piyasasındaki risk iştahını ölçmek için genellikle 10 yıllık ABD Hazine getirisinin performansını referans alarak hareket ediyor. Eğer yükselen bir getiri tablosu varsa, yatırımcılar daha yüksek riskli varlıklara yatırım yapmayı tercih edebiliyor. Bu durum piyasaya olan güveni ayrıca ortaya koymakta.

Öte yandan, düşen bir yatırım getirisi olması durumunda, yatırımcılar varlıklarını korumak amacıyla daha güvenli olarak gördükleri hazine bonolarına geçebilmekte. Bu durum ise yatırımcıların daha az riskli varlıklara yatırım yaparak, güvenli limanda kalmayı seçtiklerini gösteriyor.

ABD Merkez Bankası yetkilileri geçtiğimiz günlerde enflasyonla mücadele kapsamında, varlık alımlarını azaltmayı ve 2022 yılında faiz oranlarını artırmayı planladıklarını açıkladı. Pompliano ise eğer 10 yıllık Hazine getirisi ile Bitcoin arasındaki korelasyon doğruysa, böyle bir politikanın BTC için aslında bir yükseliş olabileceğini belirtiyor.

”Faiz oranları yükseldikçe, büyük risk barındıran varlıkların satıldığını görmemiz gerekir değil mi?”

“Bir çok uzman isim Bitcoin ve kripto para balonu diye tabir ettikleri bu balonun patlaması için yüksek faiz oranlarının kilit bir role sahip olduğunu işaret ediyor.”

Ancak, Bitcoin 10 yıllık Hazine getirisine göre hareket edecekse bile, bu çok fazla veriye sahip olmamız gerektiği anlamına gelir. Eğer, bu doğruysa çılgınca faiz oranlarını yükseltmek Bitcoin’e yükseliş getirebilir.”

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Binance CEO’su CZ: Servetimin Yüzde 1’i Bitcoin’de, Yüzde 99’u İse..

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, müşterilerine tavsiyeler verdiği görülüyor. Ayı sezonunda yatırımcıların korkuya kapılmaması gerektiğini vurgulayan...

Bitcoin’de (BTC) Düğmeye Basıldı, Operasyon Başlıyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son günlerde beklenenden çok daha yatay hareketler sergiliyor. ABD - Çin gerilimi ve Kosova - Sırbistan çatışmaları nedeniyle...

Bitcoin Kararsızken, Bu Metaverse Altcoin’i Ahlak Sınırlarını Zorluyor!

Bloktopia tabanlı Shush Club son yapmış olduğu cinsel içerik barındıran ve ahlak sınırlarını aşan bu anlaşmasıyla birlikte birçok yatırımcısının tepkisini çekti. Bazı Metaverse projeleri her...

FED Üyesinden Faiz Açıklaması Geldi! Bitcoin Etkilenecek mi?

Lider kripto para birimi olan Bitcoin, Amerikan Merkez Bankasının (FED) aldığı faiz kararlarından etkilendiği görülüyor. Enflasyon artışlarını durdurmak için faize başvuran FED, halen başarılı...

Bitcoin’de (BTC) Patlama İçin Artık Sadece Dakikalar Kaldı!

Küresel piyasalar ve kripto para yatırımcıları bugün itibariyle ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin Tayvan'a olan ziyaretini takip ediyor. An itibariyle devam eden uçuşu...

Kahin Analist: Bitcoin (BTC) Bu Seviyeye Kadar Yükselecek, Sonra Çökecek!

Lider kripto para birimi olan Bitcoin kritik günlerden geçmeye devam ediyor. Amerikan Merkez Bankası (FED) tarihinin en agresif faiz artış politikasını uygularken, BTC'de bu...