blank
Bitcoin (BTC)Ünlü Ekonomist Mike McGlone Yorumladı! Bitcoin (BTC) 100.000 Dolara Gidiyor!

Ünlü Ekonomist Mike McGlone Yorumladı! Bitcoin (BTC) 100.000 Dolara Gidiyor!

Analist Bitcoin için iddialı konuştu: 100.000 dolara ulaşacak!

Takip et blank

Bitcoin (BTC) önde gelen bir çok kripto para analistinin, iyimser bir aralık ayı beklentilerinin aksine eşi görülmemiş bir tarzda tahminlerinde yanıldığını gördük. Bloomberg’in kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone ise Bitcoin’i hala ”kalıcı boğa piyasasında” olarak görüyor.

Bitcoin (BTC) Kalıcı Boğa Sezonuna Devam Ediyor

Bloomberg’in kıdemli emtia analisti Mike McGlone, 22 Aralık tarihinde Tape Podcast’ta Bloomberg’den Paul Sweeney ve Sonali Başak ile genel piyasa değerlendirmesi için bir araya geldi. McGlone, piyasa değerlendirmesi için bir araya geldiği yayında Bitcoin ve kripto para piyasası için nelerin olabileceği ile ilgili iyimser görüşlerini paylaştı.

Analist, petrolü ”ayı piyasasında” olarak nitelerken, Bitcoin ve kripto para birimlerinin tam tersi olduğunu belirtti. Geçen yılın aralık ayından bu yana değeri iki katından fazla artan Bitcoin için McGlone, ”kalıcı bir boğa piyasasında” olduğuna dair verilerin güçlü olduğunu söylüyor.

Öngörüsüne dayanak olarak ise bir çok kurumsal yatırımcının Bitcoin yatırımlarını artırması ve daha farklı faktörlerin kripto paralardaki tutumları, umut verici bir geleceğe emin adımlarla ulaştıracağına inanıyor.

Bitcoin 2022 yıiında 100.000 dolar olacak

Bitcoin, analistin bir yıl önceki ulaşmasını öngördüğü bölgede konsolide olmaya devam ederken, kripto paraların gelecekte ne tür bir hareket sergileyeceğini öngörmek çok zor.

Bununla beraber McGlone, BTC’nin şu anki seviyeden spesifik bir hareket beklemediğini ancak her zamanki inişli çıkışlı hareketi ile, 2022 yılı için nihai hedef olarak gördüğü 100.000 dolara ulaşacağını öngörüyor.

Analiste göre BTC için düşüş trendinin dönüş noktası olan 45.000 dolar seviyesi, kripto para birimi için dip noktası olarak kabul edilebilir. Ayrıca McGlone, BTC’nin yükselme trendine devam ederek, yakın gelecekte tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 seviyesinin üzerine çıkacağını tahmin ediyor.

Sonrasında ise 75.000 dolara kadar ulaşacağını ve burada bir düzeltme beklentisinin olduğunu vurguluyor.  BTC, 75.000 dolar seviyesindeki düzeltmesini bitirdikten sonra 100.000 dolar bandına hareket edeceğini öngörüyor.

Altcoinler hakkında da görüşlerini belirten McGlone, ”üç silahşör” olarak nitelendirdiği Bitcoin, Ethereum ve stablecoinlerin sağlıklı hareketlerinin gerekli olduğunu, diğerlerinin ise spekülasyon ve manipülasyondan başka bir işe yaramadıklarını vurguladı.

Özelikle meme coin DOGE ve SHIB’in zamanla piyasadan silineceğini vurgulayan analist, bu tür kripto varlıklardan uzak durulması gerektiğini düşünüyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 YORUM

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

ABD’de Bitcoin ve Kripto Paraları İlgilendiren Toplantı Tarihi Belli Oldu!

Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasının yakından takip ettiği ülke, tartışmasız ABD olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısı ile ABD'de ekonomi ve maliye üzerine yapılan toplantılar, Bitcoin...

Bitcoin ve Piyasalarda Nefesler Tutuldu: FED Kararı Açıklanıyor!

Bitcoin'in günlerdir düşüş yaşamasına sebep olan FED kararlarında son saatlere girildi. FED'in varlık alımlarını hangi seviyeye getireceğini ve faiz oranlarını açıklaması için son 2...

Başarılı Analist, Bitcoin İçin Şu Tarihi İşaret Etti!

Son zamanlarda Türk kripto para yatırımcıları arasında yoğun rağbet gören başarılı analist Kripto Poyraz, Bitcoin'in tarihsel döngü grafiğini çizerek resmi Twitter hesabı üzerinden takipçileri...

Bitcoin’in Yükselişi Bu Yüzden! Rothschild Investment Bitcoin Aldı!

Monroe Rotschild tarafından 1908 yılında kurulan Rotschild Investment şirketi, Bitcoin satın aldığını açıkladı. Bitcoin ve kripto paraların düşüşe geçtiği dönemde böyle bir satın almanın...

Türkiye’den Bitcoin ve Kripto Para Kararı: Yatırımcıdan Vergi Alınacak mı?

NTV tarafından paylaşılan habere göre son yapılan kripto para toplantılarında bireysel yatırımcıdan vergi alınmama fikri ağır basmaya başladı. Türk kripto para borsalarına ise sermaye...

Flaş Gelişme: Rusya Başkanı Vladimir Putin ”Bitcoin Bizim İçin Çok Önemli” Dedi!

Rusya devlet başkanı Vladimir Putin kısa süre önce yaptığı açıklamada Bitcoin madenciliğinin Rusya için çok önemli bir yere sahip olduğunu açıkladı. Böyle bir açıklamanın...