Bitcoin (BTC) Ünlü Ekonomist: “Bahsettiğim Durum Gerçekleşirse BTC Birkaç Ay Sonra 100.000 Doları Aşacak!”

Ünlü Ekonomist: “Bahsettiğim Durum Gerçekleşirse BTC Birkaç Ay Sonra 100.000 Doları Aşacak!”

Jeffrey Tucker, merkez bankaları Bitcoin'i değerlendirmek zorunda...

Takip et blank

Amerikalı ekonomist ve yazar Jeffrey Tucker, 16 Mart tarihinde katıldığı Youtube platformundaki bir ekonomi programında Bitcoin ve merkez bankaları ile ilgili varsayımlarını izleyicilerle paylaştı.

Ünlü ekonomist, lider kripto para birimi Bitcoin’in ülkelerin merkez bankaları için önemli bir seçenek olabileceğini ve merkez bankalarının olası BTC hamlesi sonrası Bitcoin fiyat artışının bambaşka bir seviyeye taşınabileceğini söyledi.

Bitcoin piyasa fiyatının, 2020 yılı son çeyreği itibari ile çok iyi bir yükseliş trendine girdiğini dile getiren Jeffrey Tucker, Bitcoin’in içinde bulunduğu rallinin 2017 yılında gerçekleşen ralliden daha farklı ve daha uzun soluklu bir şekilde olacağı tahmininde bulundu.

Merkez Bankaları İle Bitcoin Arasında Kurulacak Ortaklık Zorunlu Hale Gelebilir

Ekonomist Tucker, merkez bankalarının neredeyse finans ve ekonomi sektörlerindeki her bir şeyi, varlık olarak bünyesinde tutabileceğini ifade ediyor. Özellikle Amerikan Merkez Bankası Fed için bu söylemde bulunan Tucker, bazı olumsuz durumlara atıfta bulunarak merkez bankalarının bünyesinde bugünün dünyası için uygulayabileceği güçlü seçenekleri kalmadığını ima etti.

Son zamanlarda uygulanan para politikalarının gözden düştüğünü ifade eden Jeffrey Tucker, Bitcoin’in merkez bankaları için iyi bir tercih olacağı söylemini ısrarcı bir şekilde dile getirdi.

 “Fed başta olmak üzere Merkez bankaları BTC ile bir işbirliği gerçekleştirmeye başlarsa, Bitcoin yılın ortasına varmadan 100.000 doların üstüne çıkabilecek.

Ulusal paraların aksine, BTC yıkıcı ve doğa üstü olaylar gerçekleşmediği takdirde değer kaybetmeyecek bir varlık. Bu değerli varlığın sadece bu sebeple merkez bankaları için muazzam bir araç olabileceğini sanırım sadece ben hissetmiyorumdur.”

Ülkede Yaşanan Enflasyona Karşı Çare Bitcoin

ABD’de yaşanan ekonomik olumsuzluklar sebebiyle ekonomiye olan güven sarsılırken enflasyon tartışmaları da ülke gündeminin ilk sıralarında yer alıyor. Jeffrey Tucker, artan enflasyon durumu ile ilgili ise şunları söyledi:

“Eğer yapılan analizler doğru çıkarsa insanlar enflasyona karşı kendilerini sağlama almak isteyecekler. Bunun için en iyi senaryo ise Bitcoin almak olacak. Şahsen ben sınırlı arzı olan btc’yi sınırsız bir şekilde basılan dolara karşı tercih ederdim.”

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ripple (XRP) İçin Beklenen Sinyal, Dünyaca Ünlü Analistten Geldi

Bir zamanlar toplam piyasa değeri açısından ikinci sıraya kadar yükselip Ethereum'u (ETH) bile yerinden eden XRP, davanın etkileri sebebiyle dibi gördü. XRP fiyatı Ripple'a...

Bir Ayda 2,5 Katına Çıkan Tron (TRX) İçin Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Eğlence sektörüne yönelik projelerden biri olan ve 2017 yılında Justin Sun tarafından Singapur’da hayata geçirilen Tron, yerel kripto para birimi TRX ile kontrolü tamamen...

Son Günlerin Vazgeçilmezi BitTorrent’de (BTT) Son Durum Ne? – Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler?

Kripto para piyasasında tekniği alt üst eden coinlerden birisi olan ve eşler arası (peer to peer) protokolünün sürekli geliştirilmesinden sorumlu şirket BitTorrent’in yerel tokeni...

Holo (HOT) Tam Gaz Yükselişe Devam Ediyor! – HOT’un Sıradaki Hedefi Ne?

Kripto para piyasasının her türlü istatistiğini barındıran Coinmarketcap'e göre her geçen gün fiyatındaki artışla 26. sıraya kadar yükselen Holo (HOT), şu saatlerde 5.2 milyar...

Bir Zamanların Gözde Alltcoini Litecoin (LTC) Yükseliş Hazırlığında mı? – İşte Önemli Seviyeler!

Çalışma prensibi açısından Bitcoin’e (BTC) benzeyen ama BTC’den daha hızlı blok oluşturan bir yapıya sahip ve 2011 yılında Charlie Lee tarafından üretilen kripto para...

Bitcoin (BTC) Piyasayı Sarsmaya Devam Ediyor! – Kısa Vadede Önemli Seviyeler Neler?

Kripto para piyasasında 1.1 trilyon piyasa değeriyle pastanın büyük dilimini oluşturan lider coin Bitcoin (BTC), son 4 saat içerisindeki volatilitesiyle piyasayı sarsmaya devam ediyor. Son...