Bitcoin (BTC) Ünlü Analist, Yatırımcıların Dikkat Etmesi Gereken Noktaları Paylaştı

Ünlü Analist, Yatırımcıların Dikkat Etmesi Gereken Noktaları Paylaştı

Lark Davis, okuyup araştırmak bu kadar zor olmamalı...

Takip et blank

Kripto para analisti Lark Davis, geçtiğimiz gün kişisel Youtube kanalında paylaştığı videosunda, Bitcoin ve diğer kripto paralara yönelik yatırımda bulunanların büyük kazançlar elde etmelerini engelleyen hataları izleyicilerine anlattı.

Youtube kanalında 244.000 takipçisi bulunan isim, yayınladığı videosunda kripto para yatırımcılarına kaybetmeyi göze aldıkları yatırım miktarından daha fazlasını piyasada işleme sokmalarının felaketi çağırmak olduğunu söylüyor:

eğer KİRA PARANIZLA KALDIRAÇLI işlem GİBİ akılalmaz ŞEYLER YAPIYORSANIZ, bu sizin için ÇOK KÖTÜ BİR ŞEKİLDE SONUÇLANACAKtır…

Lark Davis, başarılı kripto para yatırımcılarının diğer yatırımcılardan ayrıldığını söylediği bir başka sıklıkla yapılan hatayı şu şekilde ifade ediyor:

yatırımcıların başka YAYGIN HATAsı; SERMAYEsinİ KORUMANIN BU OYUNDA en ÖNEMLİ ŞEY OLDUĞUNU ANLAMAMAKTIR. ASLINa bakarsanız, birçok YATIrımcının başarı anahtarı risk yönetimidir.

Kripto para analistinin listesindeki ön gördüğü bir başka hata ise yatırımcıların sahip oldukları farklı varlıklarda bulunan tahsislerini sınırlamamaları:

RİSKE GÖRE POZİSYON BÜYÜKLÜĞÜNÜ KORUMAyan yatırımcı sayısı bir hayli fazla…

YÜKSEK RİSKLİ ALTCOİN PROJELERİ ve tOKEN SATIŞLARI, TOKEN BAŞINA sahip olduğunuz yatırım içeriğinin  %1 İLA %3’ÜNDEN FAZLA OLMAMALIDIR… POZİSYON BÜYÜKLÜĞÜNÜ DÜŞÜK TUTARSANIZ, SADECE DEVAM EDERSİNİZ.  MUHTEMELEN PORTFÖYÜNÜZÜN %1 VEYA %2’SİNİ KAYBEDEBİLİRSİNİZ.

Bir sonraki hata, yatırımcıların kendi araştırmalarını yapmadan kulaktan dolma bilgiler ile kripto paralara yatırımı gerçekleştirme eğilimidir. Bu eğilim insanlar arasında adeta bir hastalık boyutunda, okuyup araştırmak bu kadar zor olmamalı diyen Davis, bu hatanın açıklamasına şu şekilde değiniyor:

İNSANların birçoğu RASTGELE BİR ŞEKİLDE ALTCOİN PROJELERİNDE FOMO’YA KAPILIYOR. ÇÜNKÜ ne oluyor sözlerinden etkilendikleri bir konuşmacı veya okudukları bir haber ONDAN BAHSEdiyor… Öncelikle O KRİPTO PARANIN GERÇEKTE NE OLDUĞUNU ve GERÇEKTE NE YAPTIĞINI ANLAMANIZ, görebilmeniz GEREKİYOR. NEDEN bu kripto paraya yatırım yaptım sorusuna net bir yanıt verebilmelisiniz.

Youtube paylaşımları ile kripto para sektöründe yer edinmiş isim, bir başka hatanın ise çok erken bir şekilde yatırımcının kripto para satışı gerçekleştirmesi olarak açıklıyor:

sahip olduğunuz KRİPTO PARALARINIZI bir SEFERDE elden çıkarmak YERİNE, piyasa FİYATları YÜKSELDİKÇE KÜÇÜK Planlamalar yapın. BU planlama sizin SERMAYENİZİ GERİ ALMANIZA, SERMAYENİZİ KORUMANIZA ve kripto para yatırımlarınızın DENGEDE TUTabilmenize YARDIMCI OLUR.

Lark Davis’in izleyicilere tavsiyede bulunduğu son hata tespiti ise kripto para birimi alanındaki yatırımları sınırlamak:

yatırımlarınız bir risk. risklerinizi GERÇEKTEN YÖNETebilMEK İSTİYORSANIZ, YATIRIMLARINIZI DAĞITIN. ÇÜNKÜ TÜM KRİPTO PARA PİYASASI GERÇEKTEN BÜYÜK BİR DAĞITIm TEKNOLOJİ HİSSESİ şeklinde ilerleyiş gösteriyor. BİTCOİN patladığında diğer tüm altcoinlerde patlar. eğer KRİPTO para yatırım RİSKİNİZİ AZALTMAK İSTİYORSANIZ, KRİPTO PARAlar haricinde de başka varlıklara YATIRIM YAPIN.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ripple (XRP) İçin Beklenen Sinyal, Dünyaca Ünlü Analistten Geldi

Bir zamanlar toplam piyasa değeri açısından ikinci sıraya kadar yükselip Ethereum'u (ETH) bile yerinden eden XRP, davanın etkileri sebebiyle dibi gördü. XRP fiyatı Ripple'a...

Bir Ayda 2,5 Katına Çıkan Tron (TRX) İçin Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Eğlence sektörüne yönelik projelerden biri olan ve 2017 yılında Justin Sun tarafından Singapur’da hayata geçirilen Tron, yerel kripto para birimi TRX ile kontrolü tamamen...

Son Günlerin Vazgeçilmezi BitTorrent’de (BTT) Son Durum Ne? – Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler?

Kripto para piyasasında tekniği alt üst eden coinlerden birisi olan ve eşler arası (peer to peer) protokolünün sürekli geliştirilmesinden sorumlu şirket BitTorrent’in yerel tokeni...

Holo (HOT) Tam Gaz Yükselişe Devam Ediyor! – HOT’un Sıradaki Hedefi Ne?

Kripto para piyasasının her türlü istatistiğini barındıran Coinmarketcap'e göre her geçen gün fiyatındaki artışla 26. sıraya kadar yükselen Holo (HOT), şu saatlerde 5.2 milyar...

Bir Zamanların Gözde Alltcoini Litecoin (LTC) Yükseliş Hazırlığında mı? – İşte Önemli Seviyeler!

Çalışma prensibi açısından Bitcoin’e (BTC) benzeyen ama BTC’den daha hızlı blok oluşturan bir yapıya sahip ve 2011 yılında Charlie Lee tarafından üretilen kripto para...

Bitcoin (BTC) Piyasayı Sarsmaya Devam Ediyor! – Kısa Vadede Önemli Seviyeler Neler?

Kripto para piyasasında 1.1 trilyon piyasa değeriyle pastanın büyük dilimini oluşturan lider coin Bitcoin (BTC), son 4 saat içerisindeki volatilitesiyle piyasayı sarsmaya devam ediyor. Son...