AnalizÜnlü Analist Selcoin, "Bitcoin, Ethereum ve Blockchain Birer Devrimdir!"

Ünlü Analist Selcoin, “Bitcoin, Ethereum ve Blockchain Birer Devrimdir!”

"Bu dönem içerisinde arzı kısıtlı ürünlere güvenim tam!"

Takip et blank

Haftalık değerlendirme videolarına bir yenisini daha ekleyen ünlü Türk analist Selcoin, “DOLAR HABERİ GELDİ! GECELİK FAİZ %1000! GRAM ALTINI KİMSE TUTAMAZ!” başlıklı son değerlendirmesine dünya ekonomisini ele alarak başladı.

Londra piyasalarında gecelik TL swap faizlerinin %1000’in üzerine çıktığını belirtti. Ünlü analiste göre bu durum şunu ortaya koyuyor: Merkez Bankası müdahaleleri ile piyasadakiler short pozisyon almak için TL bulamıyorlar, bunun sonucunda da eldeki TL’ler değerleniyor yani TL karşısında pozisyon almak maliyetli hale geliyor.

Selcoin’e göre bu tavırla caydırılmak istenen yabancı yatırımcılar da TL karşısında short pozisyon açıyorlar. Çünkü TL’nin değer kaybedeceğini düşünüyorlar.

Aynı durumun 2019’da da yaşandığını belirten analist, gecelik swap faizlerinin %1200 arttığını ve borsanın %10 değer kaybı yaşadığını hatırlattı. Bu tarz müdahalelerin ise yabancı yatırımcıları kaçırdığını, organik gidişata yapılan müdahalelerin ise kalıcı hasarlara yol açabileceğini ifade etti. “Organik olmalı ki ekonomi de organik olsun.” diyen analist, Merkez Bankasının 2020 enflasyon tahminini güncelleyerek %7.4’den %8.9’a çıkardığının, yani tahmin edilenden daha kötü bir enflasyon olduğunun da -Merkez Bankası tahminiyle- altını çizdi.

Klasik Bankacılık Öldü!

Aynı kötü gidişatın dünya piyasasında da görüldüğünü belirten Selcoin, HSBC bankasının karının %65 düştüğünü ve kredi zararlarının da 13 milyar doları bulabileceğinin açıklandığını ifade etti.

Klasik bankacılığın öldüğünü ve dijital ekosisteme geçişin kaçınılmaz olduğunu belirten Selcoin, Bitcoin’in bir dolandırıcılık olduğunu belirtenlere kulak asılmaması gerektiğini ifade etti. Bitcoin’in, Ethereum’un ve Blockchain’in birer devrim olduğunu belirten ünlü analist; söze altınla devam etti.

Altın Hem ONS Hem De Gram Tarafında Sürdürülebilir Bir Ralli İçerisinde

Ünlü analist, altının ONS tarafında uzun süredir belirttiği 2 bin dolar hedefinin gerçekleştiğini, dün harika bir yükseliş performansının kaydedildiğini, gram altına erken yatırım yapanların adeta zafer sarhoşu olduğunu ifade etti.

ONS altının 2 bin doların üzerinde bir süre dinleneceğini, bu bölgenin ise (2007 ile 2027 dolar arasındaki bölge) kısmen kar getirebileceğini, bu bölgeden biraz yatırım yapıp beklemeye çekilmenin kendisi için makul bir yatırım seçimi olacağını açıkladı.

Gram altında şu an yeni giriş kovalayanlar için makul destek seviyesinin ONS altın tarafında 1900 dolar olduğunu söyleyen analist, tepe diye tabir edilen seviyelerden alım yapmanın ise yatırımcılar için genelde hüsranla sonuçlandığını, bununla birlikte ONS altında orta vadeli yükseliş beklentisinin devam ettiğini, gram altında ise kısa vadede 422 civarlarının görülebileceğini, bu seviyenin ise altına yeni yatırım yapacaklar için makul bir girişi seviyesi olabileceğini sözlerine ekledi.

Dolarda Artış Başlarsa Gram Altını Kimse Tutamaz!

Piyasa değerlendirmelerine dolar ile devam eden Selcoin, doların yükselişinin gram altının yükselişini büyük oranda artıracağını kaydetti ve dolarda resmen kur savaşları yaşandığını belirtti.

Özellikle içinde bulunduğumuz dönemde arzı kısıtlı ürünlere güveninin tam olduğunu belirten ünlü analist, orta vadede (5-6 ay kadar) doların yükselişi başladığı anda gram altının uçuşa geçeceğini söyledi. Dolarda resmen kur savaşı verildiğinin altını çizen Selcoin, Londra’daki gecelik faizlerin bu denli artışını organik olmayan sıkıntıların birer göstergesi şeklinde yorumladı.

Doların yükselme niyetinde bir tavır çizdiğini, buna karşın Türk lirasının düşme eğiliminde olduğunu, yine avro ve sterlinin de Türk lirası karşısında yükselme eğiliminde olduklarını belirtti. Türk lirasının değer kaybı yaşamasının önüne geçmek için agresif müdahaleler yapıldığını, bunun elbette çözüm değil, tamamen lokal birer hareket olduğunu ifade etti.

Sepet portföy mantığıyla hareket etmek şart!

Yatırım yapanlara dengeli hareket etmeleri konusunda uyarılarını her fırsatta yineleyen Selcoin, kendisinin de sepet tarzı portföyü tercih ettiğini belirtti.

Gümüşte Durum Ne?

Gümüşün de altınla birlikte yükselişe devam ettiğini, 23 dolarlık destek seviyesinin sürdüğünü, TL kapısında ise hedefin 8 TL olduğunu, aksi halde ise trend içerisinde gevşeme alanının 5 TL civarında olacağını belirtti. Şu an için gümüşün TL kapısındaki direnç noktası ise 5.80 TL diyen ünlü isim, söze kripto paralarla devam etti.

Önceki değerlendirmelerinde 10.600 dolar seviyesinin kısa vade için -riskli de olsa- hala değerlendirilebilir bir destek seviyesi olduğunu ifade ettiği Bitcoin’in bu seviyeden döndüğünü, buradan alım yapanların ise yeniden bu alanda stop edebileceğini söyleyen Selcoin, “Stop etmiyorsa da yürür gider.” yorumunu yaptı. Yüklü girişler içinse kesinlikle düzeltmeyi beklemek gerektiğinin altını çizdi.

İstediğiniz yerden alamıyorsanız almayın. Kazanacak ürün çok! Bİtcoin alamadıysanız altcoin alın.

“Öyle bir alandayız ki Bitcoin %10 düşerse altcoinler %20 değer kaybı yaşar.” diyen analist, bu sebeple yeni girişleri desteklemediğini, dikkatli olunması gerektiğini belirtti.

Ethereum, Ripple, NEO, Litecoin, NANO, EOS gibi altcoinlerde güzel kazançların elde edildiğini, hiçbir yükselişin sonsuz olmadığını, bu noktada akıllı davranmak gerektiğini ifade ederek piyasa değerlendirmelerini sonlandırdı.

Ünlü analistin haberimize konu olan değerlendirme videosuna aşağıdaki linkten erişebilirsiniz:

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bu Hafta Bitcoin’in (BTC) 48 Bin Dolara Yükselmesiyle, Bu Altcoin’ler Uçuşa Geçti!

Kripto para sektöründe son günlerde volatil yükselişler yaşanıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) artışları, tüm kripto varlıkların değer kazanmasını sağladı. BTC bu hafta...

Robert Kiyosaki: Aptal Olma, Bitcoin (BTC) ve Bu 2 Ürünü Topla!

Dünyanın en çok satan kişisel gelişim kitaplarından bir tanesi olan "Zengin Baba Yoksul Baba'nın" yazarı Robert Kiyosaki, geleneksel finans piyasalarının ve kripto para sektörünün...

Ripple (XRP) Bu Kripto Platformunu Satın Aldı! İşte Ayrıntılar..

Bugün itibariyle kripto para sektörünün en önemli altcoin'lerinden bir tanesi olan Ripple (XRP), New York merkezli dijital varlık platformu Standard Custody and Trust Company'yi...

Dev Kripto Balinaları Bitcoin’in Düştüğü Gün Bu 2 Popüler Altcoin’i Topluyor!

Bugün itibariyle kripto para sektöründe keskin geri çekilmelerin meydana geldiği görülüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) yeniden düşüşler yaşaması, haliyle son süreçte yükseliş...

Bitcoin Boğası Justin Sun, Bu Altcoin’de Yakım Yapılacağını Duyurdu!

Kripto para sektörünün en önemli projelerinden bir tanesi olan Tron'un (TRX) kurucusu Justin Sun, attığı adımlarla dikkat çekiyor. HTX borsasının başkanı Sun, yaklaşık 30...

Bitcoin’de (BTC) ABD Enflasyon Verileri Bekleniyor! Saat Kaçta Açıklanacak?

Kripto para sektöründe bugün itibariyle gözler ABD enflasyon verilerine çevrilmiş durumda. ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) endeksi verisi geleneksel finans piyasalarını etkileyebileceği gibi kripto...