blank
Bitcoin (BTC)Ünlü Analist McGlone: "Bitcoin ve Kripto Paralar Çok Avantajlı!"

Ünlü Analist McGlone: “Bitcoin ve Kripto Paralar Çok Avantajlı!”

Mike McGlone: Bitcoin (BTC) ve kripto paralar, borsalardan avantajlı!

Takip et blank

Küresel düzeyde geleneksel ekonomik ve finans krizleri yaşanmaya devam ediyor. En son Çin’de yaşanan Evergrade gibi bir olay, tüm dünya ekonomisini ve finans dünyasını etkilediği görüldü. Borsalarda kayıplar yaşanırken, ABD doları (USD) ve altında sert bir yükseliş yaşanmıştı.

blank

Kripto para piyasası ise küresel finans krizlerinden etkilense de, çok çabuk toparlanması bakımından diğer borsalardan ayrılıyor. Bu durum, Bloomberg Intelligence’nin ünlü ekonomisti ve analisti Mike McGlone’nin de dikkatini çekmiş durumda. Analist, kripto paraların geleneksel borsaya göre çok fazla avantajı olduğunu düşünüyor.

Yakından takip edilen ekonomist, S&P 500’ü en büyük piyasa değerine sahip 10 firmayı izleyen MVIS CryptoCompare Digital Assets ile karşılaştırıyor. Analiste göre kripto paraların ani düşüş ve ani yğkselişi, hisse senetlerine göre bir avantajı olarak değerlendirilebilir.

”Bitcoin (BTC) temelleri sağlamlaştırmaya devam ettiği sürece, küresel düzeyde gerçekleşen krizlerde en büyük zararı geleneksel borsalar görecektir.

Bunun için yatırımcılar daha güvenli varlık saklama aracı olarak gördükleri BTC’ye yönelecektir. Bir saat gibi bir sürede Spekülatif varlıkların kripto borsalarında likidite edilmesi, ve temizlenmesi, kripto paraların S&P 500’den daha avantajlı olduğuna bir işarettir.”

blank

McGlone göre ham petrol ve emtialara bakıldığında en yüksek enflasyon oranlarının yaşandığı görülüyor. Fakat, BTC’nin enflasyona karşı sağlam durduğunu ve temelleri de sağlamlaştırdığını vurguluyor.

”Göstergeler, ham petrol ve emtiaların en yüksek enflasyon oranlarını yaşadığına işaret ediyor. Ham petrolün 2014 düşüşünden bu yana ayı piyasasında olduğunu düşünüyorum.

Bitcoin, dijital teminat ve teknoloji devriminin bir parçası olmaya devam ediyor.”

blank

Uzman stratejist ayrıca Bitcoin, Ethereum (ETH) ve ”kripto paraların doları” olarak adlandırdığı stablecoin pazarının büyümesini sağlayan üç faktörü söylüyor.

”Kripto para piyasasının 3 trilyon dolara ulaşmasında etkili olan 3 temel sebep; işlem yapmanın kolaylığı, güçlenen bir ekosistem ve kalıcı varlık sınıfına teminat verilen dijital dolar. Bunlar, kripto paraları ayakta tutan üç ana neden olarak sayılabilir.”

blank

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Robinhood Önemli Testlerini Dogecoin’le (DOGE)Yaptı!

Robinhood’un baş işletme görevlisi Christine Brown, twitter üzerinden alfa test aşamasıyla ilgili görüntüler paylaştı. Bu fotoğrafta en çok dikkat çeken nokta yapılan testlerin Dogecoin...

Metaverse’nin Yükselen 5 Yıldızı: Olağan Üstü Ralli Yapıyor!

Dünyada tedarik zincirinde artan aksaklıktan dolayı ekonomik ve finans alanında büyük sıkıntıların yaşandığını görüyoruz. Dolayısı ile bu durum birçok ülkenin ekonomik ve toplumsal olarak...

Ripple Balinası 10 Milyon XRP’yi Borsadan Çekti! Teknik Analiz

Bir çok yatırımcının odak noktası olan Ripple (XRP) yatay seyrine devam ediyor. Yatırımcılar arasında artık Ripple'ın bir stablecoin oldu gibi söylemler dolaşsa da balinalar...

Shiba Inu Alım Fırsatı mı Veriyor? SHIB Teknik Analizi

Dünyada 1 milyar yatırımcıya ulaşmış olan Shiba Inu Türkiye'de de büyük rağbet görmeye devam ediyor. Bir çok yatırımcı bu memecoin'e yatırım yapmayı isterken hangi...

Shiba Inu (SHIB) Yatırımcılarına Müjde! SHI Stablecoin Geliyor

Shiba Inu kurucusu Ryoshi'den yatırımcıları sevindiren haber geldi. Shiba Inu yatırımcıları ve destek grupları büyümeye devam ederken, Shiba Inu için yeni inovasyonlar piyasaya sürülüyor. Bu...

Cardano (ADA) ve TRX Tehlikede mi? CEO’dan Sert Yanıt!

ABD'nin popüler kripto para borsalarından birisi olan eToro, dün gece yaptığı açıklamasında regülasyonlarla ilgili endişeler nedeniyle hem Cardano hem de Tron'u platformdan kaldıracağını vurguladı. ABD...