AnalizÜnlü Analist 'Kritik' Dedi Ve Uyardı: Bitcoin Fiyatı Ne Olacak?

Ünlü Analist ‘Kritik’ Dedi Ve Uyardı: Bitcoin Fiyatı Ne Olacak?

Bitcoin fiyatı için çok kritik saatler!

Takip et blank

Bitcoin fiyatı son 24 saatte bazı 28.800 dolara kadar (bazı borsalarda 28.500 dolar seviyelerine kadar) düştü. Yatırımcıları harekete geçiren bu düşüş sonrasında ne olacağı merak konusu olurken, dün birçok analist 30.000 doların altına düşüş yaşanırsa 24.000 dolar hatta 20.000 dolara kadar düzeltmeler olabileceği uyarısında bulunmuşlardı.

Yaptığı açıklamalar ile oldukça fazla kişinin tanıdığı Aayush Jindal isimli kripto para birimi analisti son düşüş sonrasında Bitcoin için ne beklediğini açıkladı. Lider kripto para biriminin 42 bin dolar düzeyine yakın seviyelerden bu noktalara gerilemiş olmazı bazı yatırımcılarda tedirginlik ve tepkiye neden oldu.

28.000 Doların Altına Gerilerse 25.000 Dolara Düşebilir

Aayush Jindal, BTC fiyatının pozitif desteklerden uzak olmadığını ancak 28.000 dolar seviyesi altına gerilemesi durumunda 25.000 doların test edilebileceğini belirterek, yatırımcıların buna karşı hazır olması uyarısında bulundu.

Bitcoin’in 31.000 dolar seviyesini görmesi durumunda yükseliş trendini sürdürebileceği ve düşüş endişesinin azalabileceğini belirten Jindal, 28.800 dolar, 30.000 dolar ve 31.000 dolar seviyelerinin önemli destek seviyeleri olduğunu açıkladı.

Jindal, Bitcoin fiyatının kırması gereken direnç seviyelerinin ise 32.000 dolar, 32.500 dolar ve 32.800 dolarlı seviyeler olduğuna dikkat çekti.

Düşüş Sonrası Bazı Yatırımcılar Piyasadan Çıktı

18.000 dolar seviyelerinden yatırım yaptığını belirten bazı yatırımcılar düşüş nedeniyle yatırımlarını sattıklarını, zararda olmadıklarını ancak daha az kar elde ettiklerini belirttiler. ABD’li yatırımcıların son 72 saattir satış baskısının arttığı, özellikle Janet Yellen tarafından yapılan açıklamalar, olumsuzluğun azalması ve dolara dönüş yapma isteğinin Bitcoin fiyatında düşüşe neden olduğu iddia edilmekte.

ABD Başkanı Joe Biden’ın imzaladığı kararnameler ile yeniden Trump dönemi öncesine dönme isteği, ABD’nin daha iyi para politikası uygulamaya başlayacağı açıklamaları gibi nedenlerin doların güç kazanmasına yol açabileceği, bunun da başta ABD’li yatırımcılar olmak üzere kripto para sahibi birçok yatırımcının dolar varlıklara ilgi duymasına neden olan bir eylem olduğu belirtilmekte.

40.000 dolar sınırına yeniden yükseliş olana kadar Bitcoin varlıklarını satmayacak olduğunu belirten yatırımcıların sayısı da bir hayli yüksek olmasına rağmen, bazı yatırımcılar piyasada olan biteni yakından takip edeceklerini ve gelecek günlerde fiyat yükseliş ve düşüş durumlarına göre karar vereceklerini belirtiyorlar.

Jindal’ın yorumuna destek veren birçok yatırımcı ise 25.000 dolara kadar panik hareket etmeyeceğini belirtti.

*Bitcoin fiyatı şu an 31.700 dolar seviyesinden alıcı buluyor.

**Bu içerik Kriptopiyasasi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Son 24 Saatte Borsalarda Yüksek Bitcoin (BTC) Ve Stablecoin Hareketliliği! – Bu Neye İşaret?

Bilindiği üzere geçen hafta Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’in Elon Musk’ın desteklediği düşünülen köpek coinleri olarak da bilinen AKITA ve SHIB’i dumplamasıyla kripto para...

Elon Musk Bu Sefer Bitcoin’i (BTC) Kurtarabilecek Mi?

Bitcoin (BTC) ile Tesla araçlarının satışlarını destekleyeceğini açıklamasıyla BTC’nin 30.000 dolarlardan 60.000 dolarlara kadar tırmanmasını sağlayan Elon Musk, bu açıklamayı tersine çevirmesiyle BTC’nin yeniden...

Ünlü Analist, Şu An Olması Gereken Değerin “Çok Altındaki” Altcoini Açıkladı

Kripto para piyasasının yaşadığı deprem yavaş yavaş etkilerini kaybediyor. Kripto para yatırımcıları ise etkileri azalan bu düşüşün devamında yeniden rekor kırabilecek kripto paraları aramaya...

Deutsche Bank Analistleri, Bitcoin (BTC) Fiyatının Sert Düşüşünü Yorumladı: Düşüş Sürecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC); 64.800 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC fiyatın buradan kademeli olarak 50.000 dolara kadar çekilse de...

Rubenstein Cevapladı: Hükümetler, Kripto Paraları Durdurabilir mi?

Çin, ABD ve Hong Kong'tan gelen kripto paralarla ilgili haberler, kripto para piyasasında büyük bir paniğe yol açtı. Kripto para birimlerinin ağır şekilde regüle...

Kripto Para Piyasası, Çin Başbakan Yardımcısının Açıklamaları İle Yine Sarsıldı!

Çin Devlet Konseyi tarafından bugün yapılan açıklamada, özellikle ülke içerisindeki Bitcoin (BTC) madenciliğinin üzerine gidileceği belirtildi. Çin Başbakan Yardımcısı Lie He'nin de başkanlık ettiği...