Analiz Ünlü Analist 'Kritik' Dedi Ve Uyardı: Bitcoin Fiyatı Ne Olacak?

Ünlü Analist ‘Kritik’ Dedi Ve Uyardı: Bitcoin Fiyatı Ne Olacak?

Bitcoin fiyatı için çok kritik saatler!

Takip et blank

Bitcoin fiyatı son 24 saatte bazı 28.800 dolara kadar (bazı borsalarda 28.500 dolar seviyelerine kadar) düştü. Yatırımcıları harekete geçiren bu düşüş sonrasında ne olacağı merak konusu olurken, dün birçok analist 30.000 doların altına düşüş yaşanırsa 24.000 dolar hatta 20.000 dolara kadar düzeltmeler olabileceği uyarısında bulunmuşlardı.

Yaptığı açıklamalar ile oldukça fazla kişinin tanıdığı Aayush Jindal isimli kripto para birimi analisti son düşüş sonrasında Bitcoin için ne beklediğini açıkladı. Lider kripto para biriminin 42 bin dolar düzeyine yakın seviyelerden bu noktalara gerilemiş olmazı bazı yatırımcılarda tedirginlik ve tepkiye neden oldu.

28.000 Doların Altına Gerilerse 25.000 Dolara Düşebilir

Aayush Jindal, BTC fiyatının pozitif desteklerden uzak olmadığını ancak 28.000 dolar seviyesi altına gerilemesi durumunda 25.000 doların test edilebileceğini belirterek, yatırımcıların buna karşı hazır olması uyarısında bulundu.

Bitcoin’in 31.000 dolar seviyesini görmesi durumunda yükseliş trendini sürdürebileceği ve düşüş endişesinin azalabileceğini belirten Jindal, 28.800 dolar, 30.000 dolar ve 31.000 dolar seviyelerinin önemli destek seviyeleri olduğunu açıkladı.

Jindal, Bitcoin fiyatının kırması gereken direnç seviyelerinin ise 32.000 dolar, 32.500 dolar ve 32.800 dolarlı seviyeler olduğuna dikkat çekti.

Düşüş Sonrası Bazı Yatırımcılar Piyasadan Çıktı

18.000 dolar seviyelerinden yatırım yaptığını belirten bazı yatırımcılar düşüş nedeniyle yatırımlarını sattıklarını, zararda olmadıklarını ancak daha az kar elde ettiklerini belirttiler. ABD’li yatırımcıların son 72 saattir satış baskısının arttığı, özellikle Janet Yellen tarafından yapılan açıklamalar, olumsuzluğun azalması ve dolara dönüş yapma isteğinin Bitcoin fiyatında düşüşe neden olduğu iddia edilmekte.

ABD Başkanı Joe Biden’ın imzaladığı kararnameler ile yeniden Trump dönemi öncesine dönme isteği, ABD’nin daha iyi para politikası uygulamaya başlayacağı açıklamaları gibi nedenlerin doların güç kazanmasına yol açabileceği, bunun da başta ABD’li yatırımcılar olmak üzere kripto para sahibi birçok yatırımcının dolar varlıklara ilgi duymasına neden olan bir eylem olduğu belirtilmekte.

40.000 dolar sınırına yeniden yükseliş olana kadar Bitcoin varlıklarını satmayacak olduğunu belirten yatırımcıların sayısı da bir hayli yüksek olmasına rağmen, bazı yatırımcılar piyasada olan biteni yakından takip edeceklerini ve gelecek günlerde fiyat yükseliş ve düşüş durumlarına göre karar vereceklerini belirtiyorlar.

Jindal’ın yorumuna destek veren birçok yatırımcı ise 25.000 dolara kadar panik hareket etmeyeceğini belirtti.

*Bitcoin fiyatı şu an 31.700 dolar seviyesinden alıcı buluyor.

**Bu içerik Kriptopiyasasi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

3. Sıraya Yerleşen Cardano (ADA) Hakkında Sert İddia!

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Charles Hoskinson'ın hayata geçirdiği Cardano (ADA), rallisine her şeye rağmen devam ediyor. Bitcoin fiyatının son dönemdeki düşüşlerine en çok dayanan...

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) Hakkında Resmen Meydan Okudu!

Dünyanın en zengin ikinci insanı Elon Musk, Dogecoin (DOGE) hakkında attığı tweetler nedeniyle başını belaya sokabilir. Musk, neredeyse aylardır DOGE hakkında çeşitli tweetler atarak...

Bitcoin (BTC) 44.106 Doları Gördü: Uzmanların BTC Yorumları Neye İşaret Ediyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) fiyatında yine sert bir düşüş görüldü. BTC fiyatının 58.000 dolara kadar aralıksız yükselişinin sonrasında böyle düzeltmeler yaşanması oldukça...

Dogecoin (DOGE) ve Litecoin’e (LTC) Olan İlgi, Meyvesini Verdi!

Elon Musk'ın favori kripto para birimi Dogecoin ile Bitcoin (BTC) hard forku olan Litecoin (LTC), son dönemde ciddi bir talep ve ilgi artışı yaşadı....

5 Sene Önce 10.000 Dolarlık Yatırım; Bu Kripto Paralar İle 1 Milyon Dolar Olabilirdi

Kripto para sektörü Türkiye'de yeni yeni popülerlik kazanmaya ve ana akım kitlelere yayılmaya başladı. Ancak Bitcoin'in 12 yıllık tarihi boyunca kripto paraların sunduğu fırsatlar...

Cardano (ADA) Rekora Doymuyor: Peki Uzmanlar ADA Hakkında Ne Düşünüyor?

2020 yılının son çeyreğinden bu yana Ethereum'un (ETH) rakibi olarak görülen kripto para projelerinin tam olarak sırasıyla yükseldiği görüldü. Ethereum rakiplerinin büyük bir kısmının...