blank
Bitcoin (BTC)Twitter CEO'su, Square İle Bitcoin (BTC) Madenciliği Yapacak!

Twitter CEO’su, Square İle Bitcoin (BTC) Madenciliği Yapacak!

Twitter CEO'su Jack Dorsey, Bitcoin (BTC) madenciliğine el attı!

Takip et blank

Twitter CEO’su Jack Dorsey’e göre, Square firması açık kaynaklı Bitcoin madenciliği sistemi oluşturmak için teknik araştırmalara başladı ve yakın sürede madenciliğe yönelecek.

blank

Dorsey, Bitcoin madenciliğini daha da merkeziyetsiz bir yapıya getirmek amacıyla işbirilkçi bir yaklaşım sergiyeleyen bir dizi twit paylaşımında bulundu.

”Square, küresel düzeyde bireyler ve özel kurumlar için açık kaynağa dayalı bir Bitcoin madenciliği kurmayı hedefliyor. Bu ne kadar merkeziyetsiz olursa, Bitcoin ağı o kadar güçlü hale gelir.”

Jack Dorsey, BTC ağının daha fazla merkeziyetsiz bir yapıya kavuşması gerektiğini, ”son Bitcoin jetonu çıkarılmasından sonra” işlemlerin çözülmesinde kritik bir rol oynayacağına inanıyor. Ayrıca Square, yazılım ve teknolojiyi birleştirme yoluyla enerji tasarruflu madencilik hizmeti vermeyi hedefliyor.

Dorsey’e göre şirket, BTC donanım cüzdanını geliştirmede kullanılan benzer bir teknoloji alt yapısını Bitcoin madenciliği sistemi için de kurmayı düşünüyor.

Dorsey, BTC madenciliğine erişim kolaylığı sağlamak amacıyla bir sistem kurma niyetlerinin de olduğunu da paylaştı.

”Madenciliğe herkes erişemiyor. Fakat bizim kurduğumuz sistemde Bitcoin madenciliğine erişmek bir güç kaynağına takmak kadar kolay olmalıdır.

Şu anda insanlar madencilik işlemlerinin karmaşasında boğuluyor. Bu karmaşadan kurtarmayı amaçlayan yeterli teşvik bulunmuyor.”

Dorsey, Bitcoin topluluğu çeşitli ticari faktörlerle desteklenen bir takım ABD’li milyarderler tarafından yönetiliyor. Bununla birlikte Twitter geçtiğimiz günlerde Bitcoin ile bahşiş özelliğini platforma ekleyerek Bitcoin topluluğuna destek verdiklerini vurguluyor.

Twitter insan kaynakları müdürü Esther Crawford’a göre, yeni özellik ödeme almanın yeni yollarını açıyor.

”Bu özellik ile birlikte daha fazla insanı ekonomiye katılmaya teşvik ediyoruz. İnsanlar sınırların ötesine hiç bir problem olmadan para gönderebiliyor. Dijital para birimleri sınırları ortadan kaldırıyor.”

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Shiba Inu Kraken’de Listelendi, Fiyat Uçtu! SHIB Teknik Analizi

Dünyanın en büyük borsalarından bir tanesi olan Kraken ünlü memecoin'i listeleyeceğini duyurdu. Bu listeleme haberi geldikten sonra Shiba Inu fiyatında çok sert yükselişler meydana...

Dogecoin Katili Shiba Inu (SHIB), Bir Müjde Daha Verdi!

Dogecoin (DOGE) kopyası olarak piyasaya hızlı bir giriş yapan kripto para birimi Shiba Inu (SHIB), resmen DOGE'dan daha hızlı ilerliyor. Kısa süre önce Coinbase kripto...

Ünlü Analiste Poppe, Bitcoin’den Sonra Bu Altcoine İşaret Etti!

500.000'in üzerinde takipçisi bulunan ve Türkiye içerisinde de bir hayli popüler olan ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe, yaşanan kıyımdan sonra yeniden...

Shiba Inu Rekora Koşuyor! SHIB Yatırımcıları, Nerede Satış Yapmalı?

Shiba Inu rekordan rekora koşmaya devam ediyor. Kraken borsasının listeleme haberinin gelmesinin ardından çok sert bir şekilde yükselmeye başlayan Shiba Inu ralliye başlamış gibi...

Türkiye’den Bankalara, Bitcoin ve Kripto Para Uyarısı!

Bir çok devlet Bitcoin ve kripto paralara yönelik regülasyon çalışmalarını sürdürüyor. TC Devleti de kripto para regülasyonları konusunda, ciddi açıklama yapan ve çalışmalarını ciddiyetle...

Twitter’ın Yeni CEO’su, Bitcoin’e Değil, Bu Projelere İlgi Duyuyor!

Twitter'ı kuran ve buna en çok katkı sağlayan isimlerden birisi olan Jack Dorsey, resmen istifa etti ve görevinden ayrıldı. Twitter'ın efsanevi isminin  görevinden ayrılması...