AltcoinTron (TRX) Kurucusu Justin Sun'ın Parlayan Yıldızı Sönüyor! – SUN Teknik Analizi

Tron (TRX) Kurucusu Justin Sun’ın Parlayan Yıldızı Sönüyor! – SUN Teknik Analizi

Düşüşü 3 gündür süren SUN fiyatında dikkat edilmesi gereken seviyeler…

Takip et blank

Tron (TRX) Blockchain ağında merkeziyetsiz finansın (DeFi) gelişimini ilerletmek için tasarlanan SUN, ağ üzerinde Bitcoin’in birebir aynısı olarak tanımlanıyor.

Adından da anlaşılacağı üzere Tron ağının kurucusu Justin Sun’ın önderlik ettiği bir ekibin ürünü olan SUN, yaklaşık 221 milyon dolarlık piyasa değeriyle coinmarketcapte 162. sırada yer alıyor. 3 Haziran günü %50’nin üzerindeki yükselişiyle adeta bir güneş gibi parlayan kripto para, son üç günde %25’in üzerinde düşüş yaşayarak yayın saati itibariyle 30.4 dolar üzerinden işlem görüyor.

Günlük Grafikte Rahatlama Mı? Işığı Sönmeye Başlayan Bir Yıldız Mı?

Kripto para piyasasında BTC’deki hareketlere rağmen aradan sıyrılarak yükseliş hareketi gösteren ve bu yükseliş hareketiyle zirve seviyelerden gelen düşüş trendini kıran altcoinler kervanına katılan SUN, yükseliş sonrası düşüşüne devam ediyor.

blank
SUN Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Düşüş trendini ciddi bir hacim ve yükselişle kırmayı başaran ancak gelen kâr satışlarının getirdiği baskıyla düşüşe geçen SUN’ın günlük MA20 seviyesi olan 26.13 doları denemek istediği düşünülüyor. SUN yatırımcıları ise yükseliş sonrası art arda üç gündür yaşanan düşüşün endişe içerisinde yıldızın sönmeye başladığını düşünüyor.

Teknik açıdan buradaki hareketin hem fibonacci açısından önemli olan 26.765 – 27.91 dolar aralığına hem de düşüş trendinin kırıldığı noktaya bir retest amaçlı olduğu belirtiliyor. Yatırımcılar için bir alım fırsatı olacağı düşünülen bu düşüşün sonrasında fiyatta yatay bir konsolidasyondan sonra yükseliş gelmesi beklenebilir. Ancak SUN MA20 altında kapanışlar yaparsa, daha büyük düşüşlerden etkilenmemek için stop olma yoluna gidilebilir.

4 Saatlik Görünüm

Günlük grafikte yaşadığı düşüşün yükseliş sonrası bir rahatlama olduğu düşünülen SUN, 4 saatlik grafikte de hareketli ortalama desteklerini birer birer kırıyor.

blank
SUN 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Düşüş sırasında ilk olarak 35.68 dolara denk gelen MA20’yi kıran SUN, şimdi de MA50 altında kalmaya başladı. MA50 seviyesi olan 30.99 dolar altında kalmasına rağmen 30.243 dolar desteğini korumaya devam eden SUN, eğer MA50’yi geçemezse MA200 seviyesi olan 28.64 dolara doğru sarkabilir.

SUN bu şekilde giderse MA200’den sonraki destekler olan 26.82 (MA100) ve 24.13 – 24.645 dolar seviyeleri izlenebilir. Yükseliş yönlü hareketlerde ise 34.02 – 36.35 ve 38.24 dolar dirençleri kâr alımı için tercih edilebilir bölgeler olarak ortaya çıkıyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ripple’da (XRP) İşin Rengi Değişiyor! – XRP Fiyat Analizi

Kripto para piyasasının olaylı coinlerinden biri olan ve yaşadığı dava süreçleriyle tarihe geçen Ripple (XRP), kritik seviye olan 1 dolar altında fiyatlanmaya devam ediyor. Son...

Elon Musk’ın Yeni Tweeti Bitcoin’den (BTC) Yana Oldu!

4 Haziran 2021 tarihli paylaşımıyla Bitcoin’in (BTC) düşüş yaşamasına ve birçok yatırımcı tarafından yeniden merkeziyetsizlik tartışmasını gündeme gelmesine neden olan Elon Musk, bugün yeni...

Elon Musk’ın “İmalı” Tweeti, Bu Kripto Paranın Tek Günde Rekor Kırmasını Sağladı

Elon Musk, son günlerde kripto para piyasasını manipüle etmek için elinden geleni ardına koymuyor. Bitcoin'in enerji modelini eleştirip büyük bir düşüşü tetikleyen Musk, daha...

Bitcoin (BTC) Ve Ethereum (ETH) Günün Kazançlarını Geri Aldı – İşte Nedeni!

Kripto para yatırımcıların Çin tarafından gelecek yeni haberler için gözü kulağı olan Çinli gazeteci Colin Wu, Çin’in kripto paralar ile ilgili yeni kısıtlamalar getirdiğini...

Piyasadaki Gelişmeler Bitcoin’de Yeni Bir Düşüş Dalgasını Mı Tetikleyecek? – Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi!

Yatırımcılarda merkeziyetsizlik bunun neresinde gibi soruların oluşmasına neden olan başta Elon Musk olmak üzere yapılan paylaşımlarla etkilenen Bitcoin (BTC), son Weibo haberiyle yaşadığı gerilemeden...

Altcoinlerde Satış Baskısı! LTC, ADA, AVAX, TRX’de Öne Çıkan Seviyeler

Kripto para piyasası küresel ekonomi ve Elon Musk’ın tweet etkisiyle geri çekilme sürecine girerken toparlanma etkileri zayfıladı ve özellikle majörlerde üçgen formasyonlarının destek bölgeleri...