HaberlerTron (TRX) İlk Dirence Yaklaşıyor! – İşte Önemli Seviyeler

Tron (TRX) İlk Dirence Yaklaşıyor! – İşte Önemli Seviyeler

Tron (TRX) teknik analizinde önemli seviyeler…

Takip et blank

Yıla güzel bir başlangıç yapan kripto para piyasasında yükselişe katılan altcoinlerden biri olan ve yen yılda %578’lik bir yükselişle 0.18 doları gören Tron (TRX), piyasadaki büyük düşüşte %72’ye varan bir gerileme yaşadı.

Piyasaya yeni giren ve tam tepe noktalarında alım yapan yatırımcılar, bu düşüşü çok büyük bir kayıp olarak görürken, belli bir tecrübeye sahip olan yatırımcılar bu düşüşün küçük bir düzeltmeden ibaret olduğunu düşünüyor. Nitekim TRX’in 4 aylık süreçte yaşadığı yükseliş düşünüldüğünde gerçekten de bu düşüş şimdilik sadece küçük bir düzeltmeden ibaret gibi görünüyor.

MA200 Destek MA100 Direnç!

Yılın başındaki büyük yükselişine rağmen 2017 rallisindeki en yüksek seviyesi olan 0.30 dolara ulaşamayan TRX, kısa vadede dip seviyesi olan 0.0556 dolardan %44 yukarıda 0.0808 dolar üzerinden alıcı buluyor.

blank
Tron (TRX) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Diğer altcoinlerde de bu düşüş sürecinde önemli bir destek seviyesi olan 200 günlük hareketli ortalama (MA200), TRX için de güzel bir şekilde çalışmışa benziyor. Güncel haliyle 0.0612 dolara denk gelen MA200 fiyat için önemli bir destek ve stop bölgesi olmaya devam ederken MA100’ü temsil eden 0.091 dolar seviyesi, fiyatın önündeki ilk önemli direnç olarak görülüyor.

Grafik üzerinde bulunan iki adet düşüş trendini gösteren beyaz ve kırmızı trend çizgilerinden ilkine yaklaşan TRX’in yakın zamanda 0.085 dolar üzerine doğru hareketlenmesi bekleniyor. Bu ilk direncin kırılmasıyla fiyat için bir sonraki direnç alanı 0.099 – 0.103 dolar aralığı olacak. Ancak fiyat aşağı yönlü hareket ederse de ara destek seviyesi olan 0.071 dolar kademeli alım için takip edilebilir.

4 Saatlikte MA50 Engeli!

Piyasadaki düşüşle birlikte adeta resetlenen grafiklerde hareketli ortalamaların önem kazandığı görülüyor. Nitekim bu durum, TRX’in de 4 saatlik grafikteki MA50 seviyesi olan 0.081 dolara takıldığını da gösteriyor.

blank
Tron (TRX) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Güzel bir ilk hareketli ortalama direnci olan MA20’yi (0.0735 Dolar) geçen ve burada retestini yapan TRX, şimdi de MA50’yi geçmeyi hedefliyor. Bu seviyenin geçilmesiyle benzer sağlıklı hareketleri yapması beklenen TRX’in bir sonraki dirençleri 0.092 – 0.104 – 0.115 dolar olarak ön plana çıkıyor.

Saatlikte 0.097 Dolar Hedefi!

Son olarak diğer zaman dilimlerine göre daha kısa vadeli olarak bakılan saatlik grafikte TRX için uygulanan trend temelli fibonacci uzatması, mevcut durumda fiyatın 0.097 doları hedeflediğini gösteriyor.

blank
Tron (TRX) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Grafik üzerinde çizilen kısa vadeli yükseliş trendini gösteren yeşil trend çizgisi altındaki kapanışlar, fiyatın 0 noktası olan 0.0716 dolara doğru gerilemesine neden olabilir. Bu seviye altındaki kapanışlarda, mevcut 0.097 dolar hedefli formasyonun bozulacağı için stop olma yoluna gidilebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Elon Musk Yanıtladı: Ethereum, IOTA ve Diğer Kripto Paralara Neden İlgi Duymuyor?

Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Elon Musk, Dogecoin (DOGE) fanatikliğiyle de tanınıyor. Musk, ilk olarak Bitcoin (BTC) hakkında olumlu açıklamalar yapmasından sonra...

Reef Finance (REEF) Mainnet Tarihi Verdi – REEF fiyatı Yükselişe Geçti!

Merkeziyetsiz Finans’ın (DeFi) bir ürünü olan ve kendi blockchain’ini inşa etmeye çalışan Reef Finance (REEF), Reef Chain’in Mainnet’i için önemli bir aşama olan “Canary”...

Ripple’da (XRP) 1 Dolar Mücadelesi! – XRP Fiyat Analizi

Elon Musk ve Vitalik Buterin arasındaki savaşla birlikte düşüşe başlayan Bictoin’in (BTC) etkilediği majör altcoinlerden biri olan Ripple (XRP), bu düşüş sürecinden zirve seviyesinden...

Elon Musk’tan Sonra Bir Olumlu Bitcoin (BTC) Açıklaması da Jamie Dimon’dan Geldi!

Kripto para piyasasını kana bulayan Elon Musk, yaptığı son açıklaması ile ise piyasalara nefes aldırdı. Elon Musk'ın tam da Bitcoin (BTC) fiyatı zirvedeyken yaptığı...

Bitcoin (BTC) İçin Ayı Piyasası İhtimali Nedir? Ünlü Analist Yorumladı

Kripto para piyasasının son dönemde yaşadığı deprem, etkisini hafif hafif kaybetmeye başlasa da hala sektörün yönünün belirsiz olduğu söylenebilir. Önde gelen kripto para analistlerinden...

Milyonlarca Adet XRP Transfer Edildi: Ripple Şirketi de Gönderenler Arasında

Blockchain üzerindeki yüklü transferleri takip eden Whale Alert, 24 saat içerisinde yüklü XRP transferleri yapıldığına dikkat çekti. Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre Ripple,...