AltcoinTrendden Destek Alan BitTorrent (BTT) İçin Önemli Seviyeler!

Trendden Destek Alan BitTorrent (BTT) İçin Önemli Seviyeler!

BitTorrent (BTT) fiyat analizi…

Takip et blank

Bitcoin’in (BTC) düşüşüyle birlikte buhranlı günler geçiren kripto para piyasasındaki birçok altcoin gibi büyük değer kaybına uğrayan BitTorrent (BTT), ATH seviyesi olan 0.0135 dolardan %81’lik bir düşüş yaşadı.

Korku ve açgözlülük endeksinin korku tarafında zirve yaptığı günlerde dip seviyesi olarak 0.00256 doları gören BTT, yaşadığı %63’lük bir yükselişle yayın saati itibariyle 0.00418 dolar üzerinden alıcı buluyor.

3 Haftalık Düşüş Trendi Kırıldı!

Mart ayından bu yana çizilen yükseliş trendine nokta atışı bir iğne bırakan BTT, 200 günlük hareketli ortalama olan 0.00244 dolar civarından destek aldı.

Destek aldığı seviyeyi 23 Mayıs günü ikinci defa deneyen BTT, takip eden son üç günde güzel bir yükseliş yakalayarak 3 haftalık düşüş trendini gösteren sarı trend çizgisini kırmayı başardı. Bugün 40.000 dolar seviyesinden geri çekilen BTC ile birlikte kırılım momentumunu yakalayamayan BTT, MA100 (0.00473 Dolar) ve yatay direnç seviyesi olan 0.00443 dolarda satış baskısıyla karşılaşıyor.

blank
BitTorrent (BTT) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Fiyatta 0.00363 dolara yaşanabilecek bir gerileme düşüş trendine retest olarak nitelendirilebileceği gibi güvenli alım bölgesi olarak düşünülebilir. Ayrıca düşüş hareketinin devam etmesi halinde 0.00255 dolara kadar kademeli bir alım yapılabilirken bu seviye altındaki kapanışlarda stop olma stratejisi izlenebilir.

Yükseliş yönlü hareketin devam edebilmesi için ara direnç olan 0.00443 doların geçilmesinden ziyade MA20 (0.00534 Dolar) seviyesinin de içinde bulunduğu 0.00506 – 0.0055 dolar aralığı, fiyattaki yükseliş için önem arz ediyor. Bu direnç alanının geçilmesiyle RSI’ın henüz altında bulunduğu 50 seviyesi üzerine çıkarak BTT’ye momentum kazandırması bekleniyor.

4 Saatlikte Sıkışan Fiyat!

Günlükteki gibi hareketli ortalamalardan biri olan MA50’den (0.00406 Dolar) destek alan ve 4 saatlik grafikte düşüş trendini gösteren beyaz trend çizgisine kadar yükselen BTT, satış baskısı yiyerek desteğe doğru geriliyor.

blank
BitTorrent (BTT) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Kırmış olduğu MA50 seviyesine bir retest olarak değerlendirilen bu düşüş sonrası BTT’nin toparlanması ve beyaz trend çizgisini kırması bekleniyor. Bu kırılımla birlikte fiyatın MA100 (0.0051 Dolar) seviyesini de içinde bulunduran 0.00504 – 0.00517 dolar aralığına doğru bir yükselişin gelebileceği düşünülüyor. Ancak BTT’nin yükseliş trendini gösteren yeşil trend çizgisini ve ardından 0.00414 dolar desteğini aşağı yönlü kırması, 0.00358 dolar seviyesine doğru bir düşüş getirebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Elon Musk Yanıtladı: Ethereum, IOTA ve Diğer Kripto Paralara Neden İlgi Duymuyor?

Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Elon Musk, Dogecoin (DOGE) fanatikliğiyle de tanınıyor. Musk, ilk olarak Bitcoin (BTC) hakkında olumlu açıklamalar yapmasından sonra...

Ripple’da (XRP) 1 Dolar Mücadelesi! – XRP Fiyat Analizi

Elon Musk ve Vitalik Buterin arasındaki savaşla birlikte düşüşe başlayan Bictoin’in (BTC) etkilediği majör altcoinlerden biri olan Ripple (XRP), bu düşüş sürecinden zirve seviyesinden...

Reef Finance (REEF) Mainnet Tarihi Verdi – REEF fiyatı Yükselişe Geçti!

Merkeziyetsiz Finans’ın (DeFi) bir ürünü olan ve kendi blockchain’ini inşa etmeye çalışan Reef Finance (REEF), Reef Chain’in Mainnet’i için önemli bir aşama olan “Canary”...

Elon Musk’tan Sonra Bir Olumlu Bitcoin (BTC) Açıklaması da Jamie Dimon’dan Geldi!

Kripto para piyasasını kana bulayan Elon Musk, yaptığı son açıklaması ile ise piyasalara nefes aldırdı. Elon Musk'ın tam da Bitcoin (BTC) fiyatı zirvedeyken yaptığı...

Ripple’dan XRP Yatırımcılarını Sevindirecek NFT Hamlesi Geldi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan menkul kıymet davası nedeniyle zor günler geçiren Ripple ve XRP, yine de mücadeleyi bırakmayıp yeni...

Bitcoin (BTC) İçin Ayı Piyasası İhtimali Nedir? Ünlü Analist Yorumladı

Kripto para piyasasının son dönemde yaşadığı deprem, etkisini hafif hafif kaybetmeye başlasa da hala sektörün yönünün belirsiz olduğu söylenebilir. Önde gelen kripto para analistlerinden...