AltcoinThe Sandbox’ta (SAND) İkili Dip! – SAND Fiyat Analizi

The Sandbox’ta (SAND) İkili Dip! – SAND Fiyat Analizi

The Sandbox (SAND) teknik analizi ve fiyattaki önemli seviyeler…

Takip et blank

Kripto para piyasasında Bitcoin (BTC) etkisiyle genel bir düşüş yaşanırken bazı altcoinler teknik açıdan grafikleriyle “değerlendirilesi” görünüyorlar. Bunlardan birisi ise Ethereum (ETH) tabanlı bir oyun sanal dünyası olan The Sandbox’ın yerel tokeni SAND olarak ön plana çıkıyor.

İkili Dip Formasyonu!

Piyasada NFT furyasıyla beraber çıkan ve NFT dalında 9. sırada olan SAND, 300 milyon doların üzerindeki piyasa değeriyle yayın saati itibariyle 0.455 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Binance’in Haziran ayı için NFT planıyla yükseliş beklentisinin arttığı coinlerden biri olan SAND, BTC’deki düşüş nedeniyle tam olarak beklenen performansı gösterememiş olsa da oldukça kuvvetli duruyor. Teknik anlamda günlük zaman diliminde SAND grafiğine bakıldığında bir ikili dip formasyonu görülüyor.

blank
The Sandbox (SAND) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Grafik üzerinde uygulanan fibonacci düzeltmesine göre önemli bir destek alanı olan 0.381 – 0.41 dolar aralığından iki defa sektiği görülen SAND, bu sayede bir ikili dip oluşturmuşa benziyor. Fiyatın 0.45 dolar üzerinde günlük mum kapanışı yapmasıyla hızla diğer direnç seviyesi olan 0.502 üzerine çıkması bekleniyor.

Burada trend için önemli olan seviyenin ise 20 günlük hareketli ortalamaya denk gelen 0.536 dolar olduğu belirtiliyor. Bu seviye üstündeki kapanışlarda ise ikili dip formasyonunun boyun çizgisi olan 0.69 – 0.725 dolar aralığına doğru bir yükseliş beklenebilir. Ve fiyatın bu kırmızı bölgeyi kırmasıyla ikili dip formasyonunun aktifleştiğini ve SAND’in yeni bir tepeye doğru gidebileceğini söyleyebiliriz.

Göstergeler tarafında RSI ve fiyat arasında oluşan pozitif uyumsuzluk ve StochRSI’ın oversold yani aşırı satım bölgesinde olması, fiyattaki yükseliş beklentisini artırıyor. Orta ve uzun vadeli yatırımcılar, buradaki beyaz yükselen trend çizgisinin aşağı yönlü kırlımı ve fiyatın 0.381 altına inmesiyle stop olma yoluna gidebilirler.

4 Saatlikte Düşüş Kanalı!

SAND için 4 saatlik grafikte önce göstergelerden başlarsak, RSI ve MACD göstergeleri açısından momentumun pozitif olduğu söylenebilir. Ayrıca grafikte SAND’in MA20 seviyesi olan 0.44 dolarda destek bulduğu görülüyor.

Grafikteki bir diğer bakış açısına göre SAND, her defasında orta bandında satış yediği bir düşüş kanalı içerisinde bulunuyor. Son hamlesiyle bu düşüş kanlının üst bandını deneyen SAND, kanalı kırmak için fırsat kolluyor.

blank
The Sandbox (SAND) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

0.47 dolar üzerinde yapacağı kapanışların bu kanalın kırılımına yol açabileceği ve fiyatın bir sonraki direnç alanı olan 0.55 – 0.56 dolar aralığına doğru ilerleyebileceği belirtiliyor. Bu noktada 4 saatlik grafikte önemli bir seviye olan MA200 (0.545 Dolar) fiyatı karşılıyor.

Burada yaşanabilecek satış baskısıyla fiyat kırmış olduğu kanalın üst bandına retest için geri dönüş yapabilir. Sonrasında buradan yeniden güç bulması beklenen SAND, bu alanı kırma girişiminde bulunabilir. Alım yapmak isteyen yatırımcılar bu düşüş kanalının kırılmasını veya kırılıp daha sonra yeniden test edilmesini bekleyebilirler.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınız bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Son 24 Saatte Borsalarda Yüksek Bitcoin (BTC) Ve Stablecoin Hareketliliği! – Bu Neye İşaret?

Bilindiği üzere geçen hafta Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’in Elon Musk’ın desteklediği düşünülen köpek coinleri olarak da bilinen AKITA ve SHIB’i dumplamasıyla kripto para...

XRP Davasından Yeni Karar Çıktı: Ripple, Son Talebinde Haksız!

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davada yeni bir gelişme yaşandı ve XRP fiyatı sert çakıldı. Ripple davasına bakan Sulh...

Ünlü Analist, Şu An Olması Gereken Değerin “Çok Altındaki” Altcoini Açıkladı

Kripto para piyasasının yaşadığı deprem yavaş yavaş etkilerini kaybediyor. Kripto para yatırımcıları ise etkileri azalan bu düşüşün devamında yeniden rekor kırabilecek kripto paraları aramaya...

Ünlü CEO, Dipten Alım Sinyalini Verdi: Milyonlarca Dolarlık BTC ve ETH Aldı

TRON CEO'su Justin Sun, bugün belki de en önemli gelişmelerden birisi ile anılıyor. Kripto para piyasasının tepetaklak olduğu ve Bitcoin (BTC) başta olmak üzere...

Deutsche Bank Analistleri, Bitcoin (BTC) Fiyatının Sert Düşüşünü Yorumladı: Düşüş Sürecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC); 64.800 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC fiyatın buradan kademeli olarak 50.000 dolara kadar çekilse de...

Reef Finance (REEF) Mainnet Tarihi Verdi – REEF fiyatı Yükselişe Geçti!

Merkeziyetsiz Finans’ın (DeFi) bir ürünü olan ve kendi blockchain’ini inşa etmeye çalışan Reef Finance (REEF), Reef Chain’in Mainnet’i için önemli bir aşama olan “Canary”...