AltcoinThe Sandbox’ta (SAND) İkili Dip! – SAND Fiyat Analizi

The Sandbox’ta (SAND) İkili Dip! – SAND Fiyat Analizi

The Sandbox (SAND) teknik analizi ve fiyattaki önemli seviyeler…

Takip et blank

Kripto para piyasasında Bitcoin (BTC) etkisiyle genel bir düşüş yaşanırken bazı altcoinler teknik açıdan grafikleriyle “değerlendirilesi” görünüyorlar. Bunlardan birisi ise Ethereum (ETH) tabanlı bir oyun sanal dünyası olan The Sandbox’ın yerel tokeni SAND olarak ön plana çıkıyor.

blank

İkili Dip Formasyonu!

Piyasada NFT furyasıyla beraber çıkan ve NFT dalında 9. sırada olan SAND, 300 milyon doların üzerindeki piyasa değeriyle yayın saati itibariyle 0.455 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Binance’in Haziran ayı için NFT planıyla yükseliş beklentisinin arttığı coinlerden biri olan SAND, BTC’deki düşüş nedeniyle tam olarak beklenen performansı gösterememiş olsa da oldukça kuvvetli duruyor. Teknik anlamda günlük zaman diliminde SAND grafiğine bakıldığında bir ikili dip formasyonu görülüyor.

blank
The Sandbox (SAND) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Grafik üzerinde uygulanan fibonacci düzeltmesine göre önemli bir destek alanı olan 0.381 – 0.41 dolar aralığından iki defa sektiği görülen SAND, bu sayede bir ikili dip oluşturmuşa benziyor. Fiyatın 0.45 dolar üzerinde günlük mum kapanışı yapmasıyla hızla diğer direnç seviyesi olan 0.502 üzerine çıkması bekleniyor.

Burada trend için önemli olan seviyenin ise 20 günlük hareketli ortalamaya denk gelen 0.536 dolar olduğu belirtiliyor. Bu seviye üstündeki kapanışlarda ise ikili dip formasyonunun boyun çizgisi olan 0.69 – 0.725 dolar aralığına doğru bir yükseliş beklenebilir. Ve fiyatın bu kırmızı bölgeyi kırmasıyla ikili dip formasyonunun aktifleştiğini ve SAND’in yeni bir tepeye doğru gidebileceğini söyleyebiliriz.

Göstergeler tarafında RSI ve fiyat arasında oluşan pozitif uyumsuzluk ve StochRSI’ın oversold yani aşırı satım bölgesinde olması, fiyattaki yükseliş beklentisini artırıyor. Orta ve uzun vadeli yatırımcılar, buradaki beyaz yükselen trend çizgisinin aşağı yönlü kırlımı ve fiyatın 0.381 altına inmesiyle stop olma yoluna gidebilirler.

4 Saatlikte Düşüş Kanalı!

SAND için 4 saatlik grafikte önce göstergelerden başlarsak, RSI ve MACD göstergeleri açısından momentumun pozitif olduğu söylenebilir. Ayrıca grafikte SAND’in MA20 seviyesi olan 0.44 dolarda destek bulduğu görülüyor.

Grafikteki bir diğer bakış açısına göre SAND, her defasında orta bandında satış yediği bir düşüş kanalı içerisinde bulunuyor. Son hamlesiyle bu düşüş kanlının üst bandını deneyen SAND, kanalı kırmak için fırsat kolluyor.

blank
The Sandbox (SAND) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

0.47 dolar üzerinde yapacağı kapanışların bu kanalın kırılımına yol açabileceği ve fiyatın bir sonraki direnç alanı olan 0.55 – 0.56 dolar aralığına doğru ilerleyebileceği belirtiliyor. Bu noktada 4 saatlik grafikte önemli bir seviye olan MA200 (0.545 Dolar) fiyatı karşılıyor.

Burada yaşanabilecek satış baskısıyla fiyat kırmış olduğu kanalın üst bandına retest için geri dönüş yapabilir. Sonrasında buradan yeniden güç bulması beklenen SAND, bu alanı kırma girişiminde bulunabilir. Alım yapmak isteyen yatırımcılar bu düşüş kanalının kırılmasını veya kırılıp daha sonra yeniden test edilmesini bekleyebilirler.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınız bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ünlü Analistten Dogecoin (DOGE) Hakkında Kritik Açıklama

Kripto para piyasası şu an için çok sert bir düşüş yaşıyor gibi gözükmekte ve Bitcoin'in %8 gerilediği anlarda birçok altcoin bunun çok daha üstünde...

Ripple’a (XRP) Bir Darbe Daha: SEC, İstediğini Vermiyor!

Ripple davasına bakan Bölge Hakimi Sarah Netburn, davayı etkileyecek çok önemli kararlardan birisine imza attı. Netburn, Ripple'ın özellikle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu...

Bu Altcoin, Bütün Düşüşe Rağmen Patlayabilir!

Kripto para piyasası, Bitcoin'in 40.200 dolara kadar gerilemesi ile beraber büyük bir kaos yaşıyor ve altcoinler bundan çok kötü etkilenmekte. Birçok altcoin dip noktaya...

Ethereum (ETH) Teknik Analizi Tehlike Uyarısı Veriyor!

Kripto para piyasasının günlerdir yaşadığı düşüşten en çok altcoinler ve spesifik olarak da Ethereum (ETH) etkilendi. Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto...

Binance, Bir Ülke İçin Daha Alım Satımı Kapatıyor!

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası konumundaki Binance, bir ülkede daha alım ve satımı kapattığını resmen duyurdu. Dünyanın dört bir yanından...

Ünlü Analist Pizzino Açıkladı: Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX) ve Diğer İki Altcoin Boğa Koşusuna...

Kripto yatırımcısı ve trader Jason Pizzino, altkoin piyasası hareketlenmeye devam ederken DOT, AVAX, ATOM ve SUSHİ’yi yakın takibine aldığını belirtti. Youtube platformunda 210.000 aktif aboneye...