blank
AltcoinTezos’a Entrepreneur First Desteği Geliyor! – XTZ Teknik Analizi

Tezos’a Entrepreneur First Desteği Geliyor! – XTZ Teknik Analizi

Tezos Blockchain’i üzerine şirket kurma girişimi XTZ fiyatını kurtaracak mı?

Takip et blank

Eşler arası işlemleri yürütebilen, akıllı sözleşmeler dağıtabilen ve merkezi olmayan Blockchain yapısına sahip olan Tezos (XTZ), önemli bir yatırıma ev sahipliği yapmayı planlıyor.

blank

Kurucu ekibin yeteneklerine yatırım yapmaya odaklanan dünya lideri bir topluluk olan Entrepreneur First, twitter hesabı üzerinden Tezos (XTZ) ile ilgili öenmli bir açıklamada bulundu.

Yapılan resmi duyuruya göre Entrepreneur First, yüksek performanslı bir blockchain platformu olan Tezos üzerine bir “şirket kurma” çerçevesi planlıyor. Bu plan doğrultusunda Entrepreneur First ekibi, ilk aşama için 2022 – 2023’te platformun araçlarından yararlanılabileceğini belirtiyor.

Oluşturulacak platformun Blockchain ve ademi merkeziyetçilik segmentine yeni potansiyel kurucular getirmesi bekleniyor. Bunun için yeni girişimcilerin ilk turunun Mayıs 2022’ye kadar fırsatı olduğu ve başarılı olmaları halinde finansman, uzmanlık ve mentor desteği alacağı açıklandı. Peki bu platformun XTZ fiyatına etkisi ne yönde olabilir?

Yükseliş Trendi Kırıldı Ama…

Diğer altcoinlerin tersine düzeltmeler yaparak temmuz ayından bu yana sürekli bir yükseliş trendi yaşayan XTZ, günlükte 9 – 10 Kasım mumlarında yaşanan düşüşle bu yükseliş trendini aşağı kırdı.

Kırılan bu trendin ardından SuperTrend indikatörünün destek seviyesi olan 5.72 dolar, XTZ fiyatını tutmaya devam ediyor. Ancak MA100 seviyesi olan 5.856 dolar altında kalan fiyatın SuperTrend desteğini kaybetmesiyle MA200’e denk gelen 4.758 doları denemesi beklenebilir.

blank
Tezos (XTZ) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Ayrıca teknik olarak 4 Ekim’deki zirve seviye olan 9.171 dolardan gelen düşüş trendi etkisi altında olan XTZ’nin son bir ay içinde oldukça hacimsiz hareket ettiği görülüyor.

Uzun vadede fiyatın MA200 üzerindeki duruşunu devam ettirmesi, XTZ’de yukarı yönlü hareketleri tetikleyerek 12 dolarlık bir ATH’i hedefleyebilir.

Son olarak temel anlamda oldukça olumlu bir haber olan bu platformla uzun vadede Tezos fiyatının yükseleceği öngörülürken XTZ, yayın saati itibariyle 5.72 dolar üzerinden alıcı buluyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Robinhood Önemli Testlerini Dogecoin’le (DOGE)Yaptı!

Robinhood’un baş işletme görevlisi Christine Brown, twitter üzerinden alfa test aşamasıyla ilgili görüntüler paylaştı. Bu fotoğrafta en çok dikkat çeken nokta yapılan testlerin Dogecoin...

Metaverse’nin Yükselen 5 Yıldızı: Olağan Üstü Ralli Yapıyor!

Dünyada tedarik zincirinde artan aksaklıktan dolayı ekonomik ve finans alanında büyük sıkıntıların yaşandığını görüyoruz. Dolayısı ile bu durum birçok ülkenin ekonomik ve toplumsal olarak...

Ripple Balinası 10 Milyon XRP’yi Borsadan Çekti! Teknik Analiz

Bir çok yatırımcının odak noktası olan Ripple (XRP) yatay seyrine devam ediyor. Yatırımcılar arasında artık Ripple'ın bir stablecoin oldu gibi söylemler dolaşsa da balinalar...

Shiba Inu Alım Fırsatı mı Veriyor? SHIB Teknik Analizi

Dünyada 1 milyar yatırımcıya ulaşmış olan Shiba Inu Türkiye'de de büyük rağbet görmeye devam ediyor. Bir çok yatırımcı bu memecoin'e yatırım yapmayı isterken hangi...

Shiba Inu (SHIB) Yatırımcılarına Müjde! SHI Stablecoin Geliyor

Shiba Inu kurucusu Ryoshi'den yatırımcıları sevindiren haber geldi. Shiba Inu yatırımcıları ve destek grupları büyümeye devam ederken, Shiba Inu için yeni inovasyonlar piyasaya sürülüyor. Bu...

Cardano (ADA) ve TRX Tehlikede mi? CEO’dan Sert Yanıt!

ABD'nin popüler kripto para borsalarından birisi olan eToro, dün gece yaptığı açıklamasında regülasyonlarla ilgili endişeler nedeniyle hem Cardano hem de Tron'u platformdan kaldıracağını vurguladı. ABD...