blank
AnalizTether (USDT) Hamlesi Bitcoin’deki Ralliyi Başlatacak mı? – BTC Fiyat Analizi!

Tether (USDT) Hamlesi Bitcoin’deki Ralliyi Başlatacak mı? – BTC Fiyat Analizi!

Bitcoin (BTC) fiyatında son durum…

Takip et blank

Her geçen gün giderek yaklaşan yıl sonu ve giderek büyüyen Bitcoin (BTC) zirve hedefleri sırasında, Tether (USDT) firmasından önemli bir adım geldi.

blank

Bugün öğlen saatlerinde kripto paralarda nakit ihtiyacını karşılayan ve dijital dolar olarak bilinen Tether (USDT) firması kendi hazinesi için 1 milyar dolar bastı.

Whale Alert’e takılan bu durum, piyasadaki nakit ihtiyacının arttığı düşüncesini oluşturuyor. Ayrıca bir diğer neden olarak da yaklaşan FED toplantısından çıkacak olumsuz bir karar karşısında Tether’in önlem aldığı ifade ediliyor.

Şayet FED toplantısından Tether’in yeni bir USDT basımı yapması yasaklanması yönünde karar çıkarsa, kripto para piyasasında bir sarsılma görülebilir.

Ancak böyle bir durum olmaz ve faiz konusunda da sabit politika devam ederse, kripto paralarda yükselişlerin önü açılmış olacaktır. Ki Tether’in USDT bastığı haberiyle %5’e yakın yükselen BTC, yayın saati itibariyle 63,450 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Zirveden Gelen Düşüş Trendi Kırıldı!

Geçtiğimiz ay güzel bir performans gösteren ve ünlü analist Plan B’nin hedeflerine ulaşan BTC, bir önceki ATH seviyesini kırarak 67,000 doları gördü.

4 saatlik grafik özelinde yeni ATH seviyesi olan 67,000 dolardan sonra yaklaşık 2 haftadır düşüş trendinde olan BTC, bugün itibariyle bu düşüş trendini kırdı. Grafik üstünde görülen kırmızı düşüş trendini ve aynı zamanda MA100 (61,779 Dolar) seviyesini kıran BTC, hızla yükselerek 64,270 dolara dokundu. Bu noktada 63,500 – 63,800 dolar aralığında dirence takılan BTC’nin gerilediği görülüyor.

blank
Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu gerilemenin kırılan trende bir retest hareketi olabileceği düşünülerek 62,410 – 61,326 dolar seviyelerinden kademeli olarak alım yönlü pozisyon alınabilir. Kısa vadede ise 63,000 dolar seviyesinin kırılması bu bahsedilen desteklere gerilemeye neden olabilir.

Kırılan düşüş trendini yeniden ele aldığımızdaysa rallinin fitilinin ateşlendiği düşünülüyor. Fiyat 60,000 dolar altında kapanış yapmadığı sürece piyasada yönün yukarı olduğu belirtiliyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Robinhood Önemli Testlerini Dogecoin’le (DOGE)Yaptı!

Robinhood’un baş işletme görevlisi Christine Brown, twitter üzerinden alfa test aşamasıyla ilgili görüntüler paylaştı. Bu fotoğrafta en çok dikkat çeken nokta yapılan testlerin Dogecoin...

Metaverse’nin Yükselen 5 Yıldızı: Olağan Üstü Ralli Yapıyor!

Dünyada tedarik zincirinde artan aksaklıktan dolayı ekonomik ve finans alanında büyük sıkıntıların yaşandığını görüyoruz. Dolayısı ile bu durum birçok ülkenin ekonomik ve toplumsal olarak...

Ripple Balinası 10 Milyon XRP’yi Borsadan Çekti! Teknik Analiz

Bir çok yatırımcının odak noktası olan Ripple (XRP) yatay seyrine devam ediyor. Yatırımcılar arasında artık Ripple'ın bir stablecoin oldu gibi söylemler dolaşsa da balinalar...

El Salvador’un Son Hamlesi, Bitcoin’in Fiyatını 1 Milyon Dolara Taşıyacak!

Lider kripto para birimi Bitcoin'i meşru para birimi olarak kabul eden dünyadaki ilk ülke konumundaki El Salvador, kesinlikle attığı adımlarla ses getirmeye devam ediyor. Lider...

Cardano (ADA) ve TRX Tehlikede mi? CEO’dan Sert Yanıt!

ABD'nin popüler kripto para borsalarından birisi olan eToro, dün gece yaptığı açıklamasında regülasyonlarla ilgili endişeler nedeniyle hem Cardano hem de Tron'u platformdan kaldıracağını vurguladı. ABD...

Elon Musk’tan Dogecoin Yatırımcılarına “Borsalardan Çekilin” Çağrısı!

Bir süredir Elon Musk ile Binance arasında ki gerginlik devam ediyordu. Binance'nin Dogecoin işlemlerini askıya alması Elon Musk'ın çok canını sıkmış gibi gözüküyor. Bir...