Binance Coin (BNB) Tether 3 Sıra Birden Kaybetti: Binance Coin (BNB), Polkadot (DOT) ve Cardano'nun...

Tether 3 Sıra Birden Kaybetti: Binance Coin (BNB), Polkadot (DOT) ve Cardano’nun (ADA) Yükselişi!

Kripto para piyasasındaki sıra kavgası kızışıyor.

Takip et blank

Son haftalarda sönmeye başlayan kripto para rallisinin alevi, Tesla’nın Bitcoin yatırımı yapması haberiyle adeta tekrar alevlendi. O günden beri tam gaz yükselişlerine devam eden Bitcoin, adından ciddi anlamda söz ettirse de aslında BTC’yi bile gölgede bırakacak yükselişler yaşandı.

Henüz birkaç gün önce hacme göre en büyük 3. kripto para konumunda olan Tether (USDT), üç sıra birden gerileyerek altıncılığa yerleşti.

Coinler arasındaki sıra kapma yarışında en öne çıkan kripto para şüphesiz Binance Coin (BNB) oldu. Geçtiğimiz birkaç gün içerisinde Bitcoin’in kırdığı rekorlara Binance Coin (BNB) de ayak uydurmaya başladı ve BNB yaklaşık 300 dolar seviyesinden günlük kapanış yaptı.

blank
Kaynak: TradingWiew’den alınmıştır. BNB / USDT 1 aylık grafiği baz alınmıştır

Muhteşem bir ay yaşayan BNB, şubat ayının bitimine 10 gün kalmasına rağmen aylık periyotta tarihindeki en yeşil mumu yaktı ve yaklaşık %700 oranında yükseliş kaydetti.

BNB fiyatındaki artış ve bununla birlikte gelen FOMO, kripto para piyasalarında olan sıralama değerlerini de alt üst etti.

Rallisine hala devam eden BNB, yayın saatiyle 280 dolar seviyelerinden alıcı arıyor. Son 24 saatlik hacmi 3 milyar 800 milyon dolar olan BNB tokeni, 42 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaştı. En önemli kripto varlıklarından olan stabilcoin Tether’i (USDT) tahtından indirdi ve piyasa hacmine yaklaşık 7 milyar dolarlık bir fark attı.

blank

Sıra değişimleri bununla da sınırlı kalmadı. BNB’nin hemen arkasından dördüncülüğe Polkadot (DOT) yerleşirken bunu beşinci sırayla Cardona (ADA) takip etti. Son zamanlarda üçüncülüğe tekrar çıkmayı başaran XRP ise bu yükselişlere ayak uyduramadı ve yedinci sıraya kadar geriledi.

Peki bu kripto paralar arasında eşi görülmemiş bir yükseliş yaşayan BNB’nin arkasında ne var?

BNB’nin bu denli yükselişinin arkasında şüphesiz Binance borsası var. Günlük olarak 300.000 yeni kayıt alan ve dünyanın en büyük borsalarından olan Binance’in kripto parası Binance Coin, ciddi bir yatırımcı akınıyla karşılaşmış durumda.

Zira Binance platformu üzerinde; az komisyon ödemek isteyen veya birtakım Stake ödülleri kazanmak isteyenler ellerinde BNB tutmak zorunda. Bu da BNB’ye ciddi bir talep patlaması yaşatıyor.

Ayrıca Ethereum ağının ciddi anlamda yoğunluk ve yüksek komisyonlara maruz kaldığı bu dönemde, ETH ağına rakip olan ve komisyonlarda BNB kullanıp çok daha masrafsız işlem yapılmasına olanak sağlayan Binance Smart Chain, BNB fiyatını yükselten en önemli faktörlerin başında geliyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

XRP Fiyatı, Dava Öncesinde Hareketlendi: Balinalar Ne Öğrendi?

Kripto para piyasası her pazartesi olduğu gibi 22 Şubat tarihine de kırmızı başladı. Bitcoin fiyatının son 24 saat içerisinde %1,8 değer kaybetmesi, ETH'nin %4,...

SEC ve Ripple (XRP) Arasında Karşılıklı Suçlamalar..

Ripple (XRP) fiyatında oluşan yüksek volatilite yatırımcılarını mağdur etmeye devam ediyor. XRP ile Amerika merkezli Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) arasındaki davada ön...

Ripple’a (XRP) Bir Kötü Haberde MoneyGram’dan Geldi

Bugün 22 Şubat ve Aralık ayından bu yana beklenen, XRP aleyhindeki ön duruşma davasından ne yönde karar çıkacağı merak edilmekte. Tüm yatırımcıların gözü kulağı...

Ripple, 14 Bölgeye Özel “Kazanma Hamlelerini” Açıkladı

Ripple'a açılan menkul kıymet davasının ön duruşması bugün gerçekleştirilecek. Bütün XRP yatırımcıları bu olaya odaklanmış durumdayken Ripple Labs tarafından beklenmeyen bir gönderi yayınlandı. Ripple, 14...

Son Dakika: XRP ve SEC Arasındaki Davadan İlk Açıklamalar Gelmeye Başladı!

Ripple'a açılan menkul kıymet davasının ön duruşması bugün başladı. İsteyen herkesin telefonla izleyici olarak katılabildiği davadan gelişmeleri aktaran Jesse Hynes ise, Ripple'ın aslında açılan...

Elon Musk Twitleri Kafa Karıştırdı! Sıra Dogecoin’de mi?

Her paylaştığı olay olan dünyanın en zengin insanı ve aynı zamanda büyük bir Bitcoin (BTC) yatırımcısı Elon Musk, twitter üzerinden dogecoin ile ilgili gönderiler paylaştı. 3 gönderiden oluşan bu paylaşımların ne...