AltcoinTaraftar Tokenlarında Son Durum Ne? – JUV, BAR ve PSG Analizi!

Taraftar Tokenlarında Son Durum Ne? – JUV, BAR ve PSG Analizi!

Hareketlenen taraftar tokenlarının önde gelenleri JUV, BAR, PSG teknik analizi…

Takip et blank

Daha önce kripto para piyasası düşüş yaşarken piyasanın tersine hızlı yükselişler yaparak ilgiyi üzerlerine çeken taraftar tokenları, bir süredir oldukları uyku evresinden yeniden yükselişe geçti.

Bu yükseliş sürecinin yeniden öncüsü olan Juventus (JUV), adeta bir döngü gibi yeniden yükselişin öncüsü olarak son üç günde %69’un üzerinde bir yükseliş gördü. Benzer bir yükselişi sadece %25’lik yükselişle Barcelona (BAR) ve %12’lik yükselişle Paris Saint German (PSG) takip ediyor.

Juventus’da (JUV) %20’lik İğne!

Mayıs ayındaki yükseliş sürecinde 29,5 dolara kadar yükselen ve ardından uyku sürecine giren Juventus (JUV), ara ara yaptığı yukarı hamlelerle günlük grafik üzerinde büyük iğnelerle dikkat çekiyor.

blank
Juventus (JUV) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu iğneler yüzünden yatırımcıların endişeyle yaklaştığı JUV, bugünün mumunda da benzer bir görüntüyü oluşturarak %20’lik bir iğneye imza atıyor. Destek kısmında JUV, 22 Haziran’daki 6,36 dolarlık dip seviyesinden bu yana gelen bir beyaz yükselen trend çizgisini takip ediyor. Eylül ayında bu trend çizgisine birden fazla kez deneme yaptığı görülen JUV, aynı zamanda MA100’ü ifade eden 11,46 dolardan aldığı güçle hızla yükselişe geçti.

Şimdilik yükseliş sonrası alımın riskli olduğu düşünülen JUV’un 15,46 dolar üzerinde mum kapatmasıyla bu seviye altında stop olunacak şekilde pozisyon alınabilir. Uzun vadeli yatırımlarda ise beyaz trend çizgisine kadar 15,46 ve 13,51 dolar seviyelerinde alım ve trend altı stoplu bir şekilde devam edilebilir.

Barcelona (BAR) Yeni Başladı!

Juventus’tan (JUV) sonra gelen Barcelona (BAR), dünün günlük mumunu MA20 (16,75 Dolar) üzerine kapatmasıyla birlikte kırmızı düşen trend çizgisini hızla kırmayı başardı.

blank
Barcelona (BAR) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu kırılımın ardından MA100 seviyesi olan 19,03 doları iki defa denediği görülen BAR’ın yükseliş sürecine yeni başladığı düşünülüyor. Fibonacci 0.382 seviyesi olan 17,09 dolarda veya 18,49 dolar üstünde mum kapanışı yapmasıyla değerlendirilebileceği düşünülen BAR, yayın saati itibariyle 18,20 dolar üzerinden alıcı buluyor.

RSI tarafında da kırılıma yakın olan BAR’ın ilk direnç seviyesinin 20 dolar civarı olacağı ve sonraki direnç seviyelerinin de 21,87 ve 24,40 dolarlar olması bekleniyor. Bu süreçte fiyatta gerileme olması ve yeşil trend çizgisi altında mum kapanışı gelmesi stop olma işareti olarak değerlendirilebilir.

PSG’ye Hacim Lazım!

JUV ve BAR’ın yanı sıra henüz harekete başlamadığı ve yükseliş sırasının onda olduğu düşünülen PSG, günlük grafikte kırmızı düşüş trendini kırmış bulunuyor.

blank
Paris Saint German (PSG) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu kırılım sonrası yeşil yükselen trendi ve yatay destek seviyesi olan 24,32 doları korumaya devam eden PSG, yükseliş için hacim eksikliği yaşıyor. Bu seviyelerde değerlendirilebileceği belirtilen PSG’nin ilk etapta 28 doları ve ardından 32 – 34,58 – 36,61 ve nihai hedefi olarak düşünülen 39 dolara ilerlemesi beklenebilir. Bu strateji altında ise stop seviyesi olarak yeşil trend altında dikkatli olarak 21,42 dolar altı kapanışlar, stop olmayı gerektirebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Ethereum (ETH) Bu Tarihte, Altcoin’lerde Boğayı Başlatabilir!

Kripto para sektörünün lider altcoini olan Ethereum, Temmuz ayı itibariyle çok sert bir yükseliş trendi başlatmıştı. Bu yükselişler sayesinde ise Bitcoin'in de değer kazanmaya...

Bitcoin’de (BTC) Düğmeye Basıldı, Operasyon Başlıyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son günlerde beklenenden çok daha yatay hareketler sergiliyor. ABD - Çin gerilimi ve Kosova - Sırbistan çatışmaları nedeniyle...

Binance CEO’su CZ: Servetimin Yüzde 1’i Bitcoin’de, Yüzde 99’u İse..

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, müşterilerine tavsiyeler verdiği görülüyor. Ayı sezonunda yatırımcıların korkuya kapılmaması gerektiğini vurgulayan...

Kahin Analist: Bitcoin (BTC) Bu Seviyeye Kadar Yükselecek, Sonra Çökecek!

Lider kripto para birimi olan Bitcoin kritik günlerden geçmeye devam ediyor. Amerikan Merkez Bankası (FED) tarihinin en agresif faiz artış politikasını uygularken, BTC'de bu...

Bu Metaverse Altcoin’inden, Kritik Bitcoin (BTC) Atılımı!

Kripto para sektörünün trendinin metaverse ürünleri olduğu biliniyor. Her ne kadar bu altcoinler çok büyük bir potansiyel barındırıyor olsa da, halen beklenen derecede büyük...

Bitcoin Düşerken, Bu Altcoin’den Kritik Duyuru Geldi!

VeChain Vakfı, bugün itibariyle VeCarbon platformlarını desteklemek için Amazon Web Services (AWS) ile yeni bir ortaklığa imza attı. Kripto para sektöründe ciddi miktarda ses...