AltcoinTaraftar Tokenlarında Son Durum Ne? – JUV, BAR ve PSG Analizi!

Taraftar Tokenlarında Son Durum Ne? – JUV, BAR ve PSG Analizi!

Hareketlenen taraftar tokenlarının önde gelenleri JUV, BAR, PSG teknik analizi…

Takip et blank

Daha önce kripto para piyasası düşüş yaşarken piyasanın tersine hızlı yükselişler yaparak ilgiyi üzerlerine çeken taraftar tokenları, bir süredir oldukları uyku evresinden yeniden yükselişe geçti.

blank

Bu yükseliş sürecinin yeniden öncüsü olan Juventus (JUV), adeta bir döngü gibi yeniden yükselişin öncüsü olarak son üç günde %69’un üzerinde bir yükseliş gördü. Benzer bir yükselişi sadece %25’lik yükselişle Barcelona (BAR) ve %12’lik yükselişle Paris Saint German (PSG) takip ediyor.

Juventus’da (JUV) %20’lik İğne!

Mayıs ayındaki yükseliş sürecinde 29,5 dolara kadar yükselen ve ardından uyku sürecine giren Juventus (JUV), ara ara yaptığı yukarı hamlelerle günlük grafik üzerinde büyük iğnelerle dikkat çekiyor.

blank
Juventus (JUV) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu iğneler yüzünden yatırımcıların endişeyle yaklaştığı JUV, bugünün mumunda da benzer bir görüntüyü oluşturarak %20’lik bir iğneye imza atıyor. Destek kısmında JUV, 22 Haziran’daki 6,36 dolarlık dip seviyesinden bu yana gelen bir beyaz yükselen trend çizgisini takip ediyor. Eylül ayında bu trend çizgisine birden fazla kez deneme yaptığı görülen JUV, aynı zamanda MA100’ü ifade eden 11,46 dolardan aldığı güçle hızla yükselişe geçti.

Şimdilik yükseliş sonrası alımın riskli olduğu düşünülen JUV’un 15,46 dolar üzerinde mum kapatmasıyla bu seviye altında stop olunacak şekilde pozisyon alınabilir. Uzun vadeli yatırımlarda ise beyaz trend çizgisine kadar 15,46 ve 13,51 dolar seviyelerinde alım ve trend altı stoplu bir şekilde devam edilebilir.

Barcelona (BAR) Yeni Başladı!

Juventus’tan (JUV) sonra gelen Barcelona (BAR), dünün günlük mumunu MA20 (16,75 Dolar) üzerine kapatmasıyla birlikte kırmızı düşen trend çizgisini hızla kırmayı başardı.

blank
Barcelona (BAR) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu kırılımın ardından MA100 seviyesi olan 19,03 doları iki defa denediği görülen BAR’ın yükseliş sürecine yeni başladığı düşünülüyor. Fibonacci 0.382 seviyesi olan 17,09 dolarda veya 18,49 dolar üstünde mum kapanışı yapmasıyla değerlendirilebileceği düşünülen BAR, yayın saati itibariyle 18,20 dolar üzerinden alıcı buluyor.

RSI tarafında da kırılıma yakın olan BAR’ın ilk direnç seviyesinin 20 dolar civarı olacağı ve sonraki direnç seviyelerinin de 21,87 ve 24,40 dolarlar olması bekleniyor. Bu süreçte fiyatta gerileme olması ve yeşil trend çizgisi altında mum kapanışı gelmesi stop olma işareti olarak değerlendirilebilir.

PSG’ye Hacim Lazım!

JUV ve BAR’ın yanı sıra henüz harekete başlamadığı ve yükseliş sırasının onda olduğu düşünülen PSG, günlük grafikte kırmızı düşüş trendini kırmış bulunuyor.

blank
Paris Saint German (PSG) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu kırılım sonrası yeşil yükselen trendi ve yatay destek seviyesi olan 24,32 doları korumaya devam eden PSG, yükseliş için hacim eksikliği yaşıyor. Bu seviyelerde değerlendirilebileceği belirtilen PSG’nin ilk etapta 28 doları ve ardından 32 – 34,58 – 36,61 ve nihai hedefi olarak düşünülen 39 dolara ilerlemesi beklenebilir. Bu strateji altında ise stop seviyesi olarak yeşil trend altında dikkatli olarak 21,42 dolar altı kapanışlar, stop olmayı gerektirebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Shiba Inu (SHIB), Coinbase’de Rekor Kırdı!

Dogecoin (DOGE) sessizliğini korurken Dogecoin'in kopyası olan bir kripto para birimi, Coinbase kripto para borsasında rekor kırdı. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi...

Patlamaya Hazırlanan NEO’da Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Açık kaynak kodlu olarak oluşturulan ve Çin’in Ethereum’u olarak bilinen NEO, yükselişi sonrası Bitcoin’in (BTC) gölgesi altında kalan altcoinler arasında yer alıyor. Coinmarketcapte 3,3 milyar...

Balinaların Ethereum Transferleri Dikkat Çekti: Ne Olacak?

Lider kripto para birimi Bitcoin'in 54.000 doların üzerine çıkarak yeniden 1 trilyon dolarlık değere ulaştığı anlarda Ethereum (ETH) transferleri de dikkat çekiyor. Ethereum Transferleri Rekor...

Cardano (ADA) İçin Her Şey Yeniden mi Başlıyor: İşte Yeni Seviyeler

Lider kripto para birimi Bitcoin'in 51.000 dolara kadar yükselmesi ilk başta heyecan oluştursa da altcoin yatırımcıları yavaş yavaş BTC'nin yükselmesinin aslında altcoinler için ilk...

Ünlü Analist, Bitcoin’den Sonra Yükseliş Sırasını Açıkladı: Altcoin Sezonu Ne Zaman?

Kripto para sektörü lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) hareketlenmesi ile beraber yeniden canlandı. Altcoinler bir miktar ezilse de yatırımcıların çoğu mayıs ayı öncesindeki...

Shıba Inu (SHIB) Gider de DOGE Durur Mu? – Dogecoin Teknik Analizi!

Bir şakayla başlayıp 33,45 milyar dolarlık piyasa değerine kadar gelen ve bir yıl içinde %9.000’lere varan yükseliş gören Dogecoin (DOGE), kendisi gibi bir diğer...