Bitcoin (BTC)Tanınmış Araştırma Şirketi, Ethereum'un (ETH) Bitcoin (BTC) Karşısında Neden Değerlendiğini Açıkladı

Tanınmış Araştırma Şirketi, Ethereum’un (ETH) Bitcoin (BTC) Karşısında Neden Değerlendiğini Açıkladı

Bu yıl içerisinde ETH'nin 10.000 dolar hedefi ve 2 aylık performansı.

Takip et blank

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), bugün (1 Mayıs) sabah 08:00 saati itibarıyla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.870 dolara ulaştı. ETH’den beklentiler bununla da sınırlı kalamayacak gibi duruyor ve yıl sonu beklentileri 10.000 dolar seviyelerine doğru yol almaya devam ediyor.

Zira ünlü bir Kripto Piyasası pazarı araştırma şirketi olan FundStrat tarafından tahmin edilen rakamlar da 10.000 doların üzerine işaret ediyor.

Ethereum’un 2 Aylık Performansı

ETH, Bitcoin’in (BTC) yakın zaman içerisindeki ciddi düşüşlerine karşı ayakta kalarak yatırımcılarına güven verdi ve kazanç sağladı. Son iki ay içerisinde BTC’den bağımsız bir ilerleyiş kat ederek %122’nin üzerinde artış kaydeden ETH’nin güçlü çıkışları sayesinde altcoinlerde payına düşeni elde ederek, yükselişlerine hız verdiler.

blank
Kaynak: Tradingview’den alınmıştır. 1 günlük ETH / USDT grafiğidir.

Bitcoin’in 2 Aylık Performansı

Son iki ay içerisinde ciddi düzeltmeler yaşayıp piyasada panik havası oluşturan BTC, akıllara ”boğa sezonu artık son mu buldu?” sorusunu getirmişti. 25 Nisan tarihinde 46.930 dolar seviyelerini gören BTC’nin bu düşüşlerine, ETH eşlik etmeyerek adeta bağımsız çıkışlar elde etti. Son iki ay içerisinde BTC’nin yükseliş performansı en yakın rakibinin çok gerisinde kaldı ve %33 olan artış seviyelerini aşamadı.

blank
Kaynak: Tradingview’den alınmıştır. 1 günlük BTC / USDT grafiğidir.

ETH’nin gösterdiği bu performans sonrasında son 1 aylık süre içerisinde ETH / BTC paritesi, %70’in üzerinde değer kazanarak son zamanların rekorunu kırdı.

blank
Kaynak: Tradingview’den alınmıştır. 1 günlük ETH / BTC grafiğidir.

Tüm bu yaşananlardan çıkarılan sonuç ise piyasanın tekrar yukarı yönlü hareket etmesini sağlayan coinin Ethereum olduğunu bizlere gösteriyor. Zira BTC’nin sert düşüşlerinde ciddi şekilde tutunan ETH, en kritik anlarda bile yatırımcılara dönüş sinyalleri vermiş ve piyasadaki paniğin yatışmasına sebep olmuştu.

Ethereum’un bu güçlü duruşuna kurumsal yatırımcılar da kayıtsız kalmadı. FundStrat araştırma şirketi geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir araştırma notunda şu açıklamalara yer verdi:

“Nisan 2020’den itibaren fazlaca dirençli ve kuvvetli olan ethereum tavsiyemizi, Bitcoin karşısında sürdürüyoruz”.

Araştırma şirketi açıklamalarına ETH’nin şu avantajlarına değinerek devam etti:

  • Kripto dünyası Bitcoin’den Ethereum’a ve DeFi sistemi (merkezi olmayan finans) gibi Web 3.0 uygulamaları olan diğer segmentlere kayıyor.
  • Geçen yıl bilançosunda önemli ölçüde büyüyen Ethereum ağında, yeni finansal uygulamalar geliştirildiği için ETH yükselişe geçti ve bu devam edecek.
  • Bu uygulamalar ve ekosisteminde barındırdığı işletmeler ile piyasa değerinin 3 katı oranında işlem gören Bitcoin’e kıyasla Ethereum ağı için çok daha yüksek seviyeler bekleniyor.
  • Kripto muhasebesi açısından hisse senetlerini satın almak için kullanılan gelir, daha az işletme maliyeti ve kazanç elde eden bir şirket ile aynı konumda bulunuyor. Bu, yakılan ücretlerden kaynaklanan ETH arzındaki düşüş enflasyonu aştığında, ağı bir şirket gibi karlı hale gelecek.

FundStrat ayrıca Bitcoin’in bu yıl 100.000 dolara ulaşmasını ve toplam kripto para birimi piyasa değerinin 5 trilyon dolara ulaşmasını bekliyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Son 24 Saatte Borsalarda Yüksek Bitcoin (BTC) Ve Stablecoin Hareketliliği! – Bu Neye İşaret?

Bilindiği üzere geçen hafta Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’in Elon Musk’ın desteklediği düşünülen köpek coinleri olarak da bilinen AKITA ve SHIB’i dumplamasıyla kripto para...

XRP Davasından Yeni Karar Çıktı: Ripple, Son Talebinde Haksız!

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davada yeni bir gelişme yaşandı ve XRP fiyatı sert çakıldı. Ripple davasına bakan Sulh...

Deutsche Bank Analistleri, Bitcoin (BTC) Fiyatının Sert Düşüşünü Yorumladı: Düşüş Sürecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC); 64.800 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC fiyatın buradan kademeli olarak 50.000 dolara kadar çekilse de...

Ünlü Analist, Şu An Olması Gereken Değerin “Çok Altındaki” Altcoini Açıkladı

Kripto para piyasasının yaşadığı deprem yavaş yavaş etkilerini kaybediyor. Kripto para yatırımcıları ise etkileri azalan bu düşüşün devamında yeniden rekor kırabilecek kripto paraları aramaya...

Ünlü CEO, Dipten Alım Sinyalini Verdi: Milyonlarca Dolarlık BTC ve ETH Aldı

TRON CEO'su Justin Sun, bugün belki de en önemli gelişmelerden birisi ile anılıyor. Kripto para piyasasının tepetaklak olduğu ve Bitcoin (BTC) başta olmak üzere...

Rubenstein Cevapladı: Hükümetler, Kripto Paraları Durdurabilir mi?

Çin, ABD ve Hong Kong'tan gelen kripto paralarla ilgili haberler, kripto para piyasasında büyük bir paniğe yol açtı. Kripto para birimlerinin ağır şekilde regüle...