Altcoin SushiSwap'ın İnişli Çıkışlı Geçmişi ve Gelecekteki Beklentileri - SUSHI Teknik Analizi

SushiSwap’ın İnişli Çıkışlı Geçmişi ve Gelecekteki Beklentileri – SUSHI Teknik Analizi

SUSHI'nin tarihçesi, temel - teknik analizi ve hedefleri..

Takip et blank

UniSwap protokolünden bir sonraki adım olarak tasarlanan SUSHISWAP, merkeziyetsiz finans olan DeFi çılgınlığının son zamanlarda en çok göze çarpan projelerinden birisi konumunda. İçinde bulunduğu volatil piyasada, hangi seviyelerde olacağı iyice merak konusu oldu.

PoS’un en iyilerinden birisi olan SUSHI en büyük rakibi olarak kabul edilen “UNIswap’ı geride bırakabilecek güce sahip olarak görülüyor.

Peki SUSHI, zaman içerisinde ne gibi fiyatlanmalara maruz kaldı?

SUSHI, En Yüksek Seviyesinden %96.38 Düşüş Yaşadı

Eylül 2020 tarihinde kripto para piyasasına giriş yapan SUSHI, ilk günden itibaren satış baskısıyla karşı karşıya kalıp 2020 Kasım ayına kadar düşüş trendini korudu ve olabilecek en dip seviyeyi gördü.

6.080 dolar ile piyasa giriş yapan SUSHI token, açılışının ardından 15.970 dolara kadar yükseliş gösterip hızlı bir başarı elde etmişti. Bu sert yükselişin ardından aniden gelen düşüş dalgalarının sebepleri farklı yorumlandı.

Bazı analistlere göre; ”Chef Nomi’nin şahsi hataları yüzünden”  bazı analizlere göre de; ”UNIswap’ın kopyası bir sistem olduğu için” haftalarca düşüş trendi yaşadı. Fiyat 0.472 dolara kadar geriledi ve SUSHI kurucusu resmi hesabından, yaşanan bu düşüşe dair yatırımcılarından özür diledi.

Ancak 13 Kasım 2020’den itibaren hızlı bir yükseliş ivmesi kazanarak inanılmaz bir geri dönüş hikayesi yazdı.

Peki Bu Düşüş Neden Yaşandı?

blank

İsmini bir Hearth Stone kartından alan SUSHI token, 28 Ağustos 2020’de Chef Nomi isimli geliştiricisinin twitter hesabından çağrı yaptı. Bu davet ile TrailOfBits, PeckShields, OpenZeppelin ve Consenys gibi şirketlere kontratlarını denetleyebilecekleri bir proje olduğu bildirildi.

Bu durum pek bir işe yaramamış olacak ki ünlü geliştirici Chef Nomi exit scam yapmakla suçlandı ve SushiSwap kontrolü Bankman Fried’a sevk edildi. Bir çok ünlü yatırımcıya göre Chef Nomi’nin yanlış SUSHI tarifi masadaki yatırımcıya tat vermedi ve bu durum fiyatın ciddi anlamda düşmesine neden olmuştu.

Yükseliş Ne Zaman Başladı?

Kasım 2020’den itibaren yükseliş ivmesi kazanmasıyla beraber fiyatın tekrar eski seviyelerine doğru geldiği görüldü. Haberin yayın saati itibarıyla oluşan çanak formasyonu çalışırsa, ilk hedef 23.40 dolar olmakla beraber çanak derinliği kadar yükselme beklentisi mevcut.

Yükseliş trendinin devamı durumunda ise 30 dolar ikinci hedef olarak karşımıza çıkabilir. Ancak gerileme görülür ve yeni bir düşüş trendi başlar ise fiyat tekrardan açılış fiyatı olan 6 dolar seviyelerine kadar düşmesi beklenebilir.

blank

Fibonacci Hız Direnç Fanı Analizi

100 günlük fiyat ortalamasının üzerine çıkmayı başaran SUSHI’nin kritik seviyelerde olduğu görülmektedir. ATH sonrası yaşanan düzeltme (kâr satışı) ile FIB kanallarına entegre bir şekilde mum hareketlerine devam edilmiş. Yatay pozisyonda seyir eden grafik ise alıcı ve satıcının kararsızlığını gösteriyor.

Şayet piyasada Bitcoin kaynaklı bir olumsuz durum yaşanır ise, görülmekte olan destek trendleri direnç haline dönüşecektir. Düşüş harici benimsenen ilk senaryo ise günlük grafikte oluşan Çanak formasyonu hedefi olmakta.

blank

İçinde bulunduğumuz 2021 boğa sezonunun da etkisiyle birlikte bir çok altcoin de olduğu gibi SUSHI’nın de yatırımcıları tarafından yükseliş beklentisi olması muhtemeldir ancak unutmamalıyız ki piyasada yön yapıcı olarak bilinen en önemli unsur ve yatırımcıların en çok takip etmesi gereken Bitcoin (BTC)’dir.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 YORUM

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ripple (XRP) Fiyatında Yeni Hedefler Ne? – XRP Yeniden Bir Düşüş Dalgası Yaşar Mı?

Bugün itibariyle uzun süredir sancılı bir dönem geçiren ve yatırımcılarının karın ağrısı çektiği Ripple (XRP), nihai hedef olan 1 doların üstüne çıktı. Bu yükselişle...

SON DAKİKA: Ripple Davasında XRP Lehine, SEC Aleyhine Önemli Karar!

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP, inanılmaz bir haftaya giriş yaptı. Haftanın başından beri yükselen ve kısa sürede 1...

Bitcoin (BTC) Milyarderinden Türk Lirası İçeren “Kaos” Uyarısı: Her Şey Değişecek

Finans piyasalarının ünlü ismi ve Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz, kripto para sektörünü de etkileyebilecek bir kaosun yaklaştığını belirtti. Novogratz: Bitcoin'in Yükselmesi Her Zaman İyi...

Ripple (XRP) İçin Beklenen Sinyal, Dünyaca Ünlü Analistten Geldi

Bir zamanlar toplam piyasa değeri açısından ikinci sıraya kadar yükselip Ethereum'u (ETH) bile yerinden eden XRP, davanın etkileri sebebiyle dibi gördü. XRP fiyatı Ripple'a...

Jed McCaleb 2021’de Ne Kadar XRP Sattı ve Daha Ne Kadar Satacak?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple'ı dava ederken üst düzey iki yöneticiyi de unutmadı. Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ve eski CEO'su Chris...

Ethereum (ETH) 2000 Doların Altına Düştü! – ETH’de Gidişat Ne Durumda?

Kripto para piyasasının Bitcoin (BTC) tarafında yeni bir ATH’nin beklendiği ve bu bekleyişin oldukça sıkıcı bir hâl aldığı şuana BTC’nin %5’lik düşüşü ayrı bir...