AltcoinStellar (XLM) Kritik Trend Desteğinde! – İşte Önemli Seviyeler

Stellar (XLM) Kritik Trend Desteğinde! – İşte Önemli Seviyeler

Stellar (XLM) fiyat analizi…

Takip et blank

Yılın en yüksek seviyesi olan 0.7985 dolardan düşüş trendinde 0.273 dolara %65’lik bir gerileme yaşayan ve bu dip seviyesinden %36 yükseliş yaşayan Stellar (XLM), yayın saati itibariyle 0.378 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Günlükte Kritik MA200 Desteği!

Eski Ripple(XRP) kurucu ortaklarından Jed McCaleb tarafından hayat geçirilen ve XRP’nin rakibi olan ancak XRP ile olan korelasyonuyla bilinen Stellar (XLM), günlük grafikte önemli bir seviye olan MA200 üzerinde fiyatlanıyor.

Son 2 haftadır yaşanan düşüşlerde altına iğne atmış olsa da kapanışlar MA200 üzerinde kalmaya devam eden XLM için güncel olarak bu seviye 0.3598 dolara denk geliyor. Yükseliş trendi boyunca 0.36 dolar seviyesini hep koruyan XLM’in bu seviyeyi korumaya devam ettiği sürece direnç olarak görev gören MA100 seviyesini denemesi bekleniyor.

blank
Stellar (XLM) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Grafik üzerinde uygulanan fibonacci düzeltmesinde de önemli bir bölge olan 0.457 – 0.474 dolar aralığıyla eşleşen MA100’ün (0.479 Dolar) XLM üzerinde ciddi bir baskısı bulunuyor. Bu seviye üzerinde kapanışlar gelirse XLM’in yeniden ATH seviyesi olan 0.798 dolara kadar yükseldiği görülebilir.

Günlükte son olarak göstergeler tarafında RSI’ın 50 altında olması alıcıların güç bulamadığını gösterse de MACD, satış baskısının giderek azaldığına işaret ediyor. Ancak her zaman ki gibi piyasanın lideri Bitcoin’nin (BTC) yapacağı hareketlerin bütün altcoinleri etkilediğini unutmamak gerekiyor.

4 Saatlikte Büyük Bir Simetrik Üçgen!

Yaşadığı düşüş sonrasında oluşturduğu mumlarla 4 saatlik grafikte bir simetrik üçgen formasyonu oluşturan XLM, üçgen içinde oluşan düşüş trendinde kırılım gösteriyor.

Formasyon içerisinde oluşan ve düşüş trendini gösteren beyaz trend çizgisini yukarı yönlü kırmayı başaran XLM, bu trend çizgisine başarılı bir retest gerçekleştiriyor. Bu retest sonrası XLM’in 0.385 dolar üzerine çıkarak üçgenin üst kanadı olan kırmızı trend çizgisine doğru ilerlemesi bekleniyor.

blank
Stellar (XLM) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

XLM’in bu kırmızı trend çizgisini kırmasının ardından fiyatın 0.434 – 0.442 dolar aralığına doğru yükselmesi beklenirken bu bölgede bir satış baskısıyla karşılaşması olası olabilir. Ayrıca BTC yeniden düşüş yönlü hareket eder ve XLM bu formasyonun desteği olan yeşil trend çizgisini kırarsa yeniden 0.273 dolara kademeli bir düşüş gerçekleştirebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Guggenheim CIO’sundan Kripto Para Yatırımcılarına Hafta Sonu Uyarısı!

Guggenheim CIO'su Scott Minerd, kripto para sektörünün sinir uçlarıyla oynayan açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. Minerd, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada kripto para yatırımcılarının özellikle hafta...

Düşüşe Karşı En Dayanıklı Altcoinlerden Cardano’da (ADA) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Kripto para piyasasında “Ethereum Katili” olarak bilinen coinlerin başında gelen Cardano (ADA), piyasada yaşanan düşüşlerde diğer altcoinlere göre yaptığı daha hafif düşüş hareketleriyle farkını...

Ünlü Analist Flood Açıkladı: Bu Altcoinler, Rekor Döngüye Girebilir

Kripto para piyasası, Bitcoin'in (BTC) bir kere daha 34.000 doların altına inmesi ile kızıla büründü. Bitcoin basın saati itibarıyla 35.850 dolardan işlem görüyor ve...

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’dan Yatırımcıları Kızdıracak Açıklama: Bitcoin’den (BTC) Uzak Durun

JPMorgan'ın CEO'su Jamie Dimon, dünya genelinde büyük bir ilgi gören ve sürekli yatırımcı artışı görülen kripto para piyasası ve Bitcoin'den insanların artık uzak durmaları...

Ripple’ın Yeni Girişimi Dikkat Çekti: Kadro Büyüyor

ABD merkezli blockchain devi Ripple, kritik kadroları doldurmaya ve ekibin genişletmeye devam ediyor. Ripple şu an için XRP Ledger'ı merkez bankalarının radarına sokacak girişimlerde...

SICAK GELİŞME: Ripple İçin “Oyunu Bitirecek” Karar Belli Oldu – Zafer Ripple’ın!

SEC ve Ripple arasındaki yasal mücadelede önemli bir karara daha imza atıldı. SEC'nin Ripple Hakkındaki Son İtirazı Reddedildi Ripple, SEC'nin XRP hakkında soruşturma yürütmesine rağmen adil...