AltcoinSon Dakika: Ripple Düşmanı SEC'den, Kim Kardashian'a Ceza!

Son Dakika: Ripple Düşmanı SEC’den, Kim Kardashian’a Ceza!

SEC'den popüler oyuncuya altcoin shill cezası.

Takip et blank

Kripto para sektörünün gündeminde yer almaya devam eden bir kurum olan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) uzun bir süredir Ripple (XRP) ile yürüttüğü dava nedeniyle yatırımcıların tepkisini çekiyor.

Amerika Birleşik Devletlerinde popüler bir oyuncu olan Kim Kardashian’da son günlerde SEC kıskacından kurtulamamış durumda.

Kripto para sektörü hakkında kritik kararlar almaya devam eden SEC, Kim Kardashian’ı EthereumMax tarafından ortaya çıkartılmış bir altcoin‘in reklamını yasa dışı bir şekilde yaptığı için 1.26 milyon dolar ile cezalandırdı.

İlk etapta her ne kadar bu miktar daha yüksek olsa da, Kardashian’ın SEC’e karşı yumuşak ve uzlaşmacı bir tavır sergilemesi, ceza miktarının düşmesini sağladı.

EMAX token’lerin reklamını yapmak için EthereumMax’dan 250 bin dolarlık bir ödeme alan ünlü oyuncu, bu reklam çalışmasından şuan itibariyle 1 milyon dolar zarar etmiş durumda.

Sosyal medya hesabı üzerinden EMAX token’larının satın alınabilmesi için bir Web sitesi linki paylaşan Kardashian, bugün itibariyle SEC’in cezalarına boyun eğdi.

1.26 milyon dolar bir para cezasının haricinde üç yıl boyunca hiçbir kripto para biriminin reklamını yapamayacak olan popüler oyuncu, bu alınan kararların ardından sektörden uzaklaşacağı tahmin edilmekte.

SEC başkanı Gensler ise konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“bugün Kim Kardashian’ı yasadışı bir şekilde bir kripto menkul kıymetini lanse etmekle suçladık.”

“Bu vaka, ünlüler veya etkileyiciler kripto varlık menkul kıymetleri de dahil olmak üzere yatırım fırsatlarını desteklediğinde, bu yatırım ürünlerinin tüm yatırımcılar için doğru olduğu anlamına gelmediğini hatırlatıyor.”

“Yatırımcıları, kendi finansal hedefleri ışığında bir yatırımın potansiyel risklerini ve fırsatlarını değerlendirmeye teşvik ediyoruz.”

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

CZ Açıkladı: Bitcoin Borsası Binance, Bu Altcoin’lere Yatırım Yapıyor!

Kripto para sektörü benimsenmeye devam ediyor. Atılan adımlar sayesinde birçok firma artık dijital varlıklar ile ödemeleri destekliyor. Her ne kadar ödemeler artış gösteriyor olsa...

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin, Bugün Değerini 2’ye Katladı!

Kripto para sektörüne yatay hareketler hakim olduğu görülüyor. Her ne kadar sektördeki volatilite çok düşük olsa da, bazı saatlerde balinalar dönem dönem bazı altcoin'lere...

Bu Ethereum (ETH) Rakibi Altcoin, Her An Yükselişe Geçebilir!

Kripto para sektörünün lider altcoin'i olan Ethereum (ETH), her ne kadar geçmiş yıllarda rakipsiz olsa da, son boğa döngüsünde birçok dişli rakibi ortaya çıkmış...

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Faiz Artışı Yaklaşıyor!

Kripto para sektörü 2022 yılı itibariyle ciddi miktarda değer kaybetti. Zirve seviyesinden yüzde 75 oranında çöküş yaşayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), halen...

Türk Bitcoin Fenomeni Sattı, Bu Altcoin Değerini 6’ya Katladı!

Türk kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir fenomen olan Enes Turan (Paradotor), bugün itibariyle gündemde yer aldı. Popüler analistin geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir...

Bitcoin Kahini Poppe, XRP ve Bu 2 Altcoin’i Değerlendirdi!

Kripto para sektörünün popüler analistlerinden bir tanesi olan Michael Van De Poppe, sektörü yorumlamaya devam ediyor. Uzun bir süredir Bitcoin'de boğa olduğunu açıklayan Poppe,...