Binance Coin (BNB)Son Dakika: Bitcoin Borsası Binance Hacklendi mi? BNB Çöküyor..

Son Dakika: Bitcoin Borsası Binance Hacklendi mi? BNB Çöküyor..

Binance borsasındaki fonlar güvende mi?

Takip et blank

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, son saatlerde zor bir süreçten geçmeye başlamış durumda. Binance’in yerel coini BNB‘de, yaşananlardan etkilenerek ciddi bir şekilde değer kaybetmekte.

BscScan üzerinde tespit edilen 2 milyon BNB’lik (570 milyon dolar) aktarım, yatırımcıların korku ile birlikte BNB satışı yapmasına neden oldu.

Şuan itibariyle Twitter üzerinde yer alan iddialar, Binance borsasının hacklenmesinin yanı sıra Binance Smart Chain zincirine bazı saldırıların olduğunu göstermekte.

Bu aktarımların Binance Chain’den Binance Smart Chain’e çapraz zincir transferi olduğu görülüyor. Bu transferlerin devasa olması ise şuan itibariyle bir BNB FUD’unun oluşmasına neden oluyor.

Binance’in kurucusu ve CEO’su CZ ise bu yaşananlara rağmen halen yeni bir açıklama yapmadı. Birçok kripto para fenomeni, analist ve yatırımcı şuan fonların güvende olup olmadığını merak ediyor.

Şimdilik bireysel yatırımcıların fonlarının tehlikede olmadığı düşünülüyor olsa da, bu aktarımlara ve BNB’de yaşanan düşüşlere CZ’nin cevap vermemesi ise korkuyu artırmakta.

Binance’in yerel coini BNB, bu haberlerin ve iddiaların ortaya atılmasının ardından hızlı bir şekilde düşüş yaşamaya başladı.

Her ne kadar yüzde 5’lik bir düşüş kripto para sektörü için yüksek olmasa da, bu düşüşü yaşayan coinin BNB olduğunu unutmamak gerek.

Okurlarımızın, BNB hack iddialarına karşılık Binance yetkililerinden resmi bir açıklama gelmeden yeni bir atraksiyon almamaları önerilir.

blank

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

4 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

CZ Açıkladı: Bitcoin Borsası Binance, Bu Altcoin’lere Yatırım Yapıyor!

Kripto para sektörü benimsenmeye devam ediyor. Atılan adımlar sayesinde birçok firma artık dijital varlıklar ile ödemeleri destekliyor. Her ne kadar ödemeler artış gösteriyor olsa...

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin, Bugün Değerini 2’ye Katladı!

Kripto para sektörüne yatay hareketler hakim olduğu görülüyor. Her ne kadar sektördeki volatilite çok düşük olsa da, bazı saatlerde balinalar dönem dönem bazı altcoin'lere...

Bu Ethereum (ETH) Rakibi Altcoin, Her An Yükselişe Geçebilir!

Kripto para sektörünün lider altcoin'i olan Ethereum (ETH), her ne kadar geçmiş yıllarda rakipsiz olsa da, son boğa döngüsünde birçok dişli rakibi ortaya çıkmış...

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Faiz Artışı Yaklaşıyor!

Kripto para sektörü 2022 yılı itibariyle ciddi miktarda değer kaybetti. Zirve seviyesinden yüzde 75 oranında çöküş yaşayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), halen...

Türk Bitcoin Fenomeni Sattı, Bu Altcoin Değerini 6’ya Katladı!

Türk kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir fenomen olan Enes Turan (Paradotor), bugün itibariyle gündemde yer aldı. Popüler analistin geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir...

Bitcoin Kahini Poppe, XRP ve Bu 2 Altcoin’i Değerlendirdi!

Kripto para sektörünün popüler analistlerinden bir tanesi olan Michael Van De Poppe, sektörü yorumlamaya devam ediyor. Uzun bir süredir Bitcoin'de boğa olduğunu açıklayan Poppe,...