blank
BorsaSON DAKİKA: Binance CEO'su CZ'den, CFTC Açıklaması Geldi!

SON DAKİKA: Binance CEO’su CZ’den, CFTC Açıklaması Geldi!

Binance CEO'su CZ'den kritik sözler.

Takip et blank

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance ve kurucusu CZ, bugün itibariyle CFTC tarafından dava edildi. Bu davanın duyurulmasının ardından sonra ise lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) volatil bir şekilde değer kaybetti.

Binance CEO’su CZ, geçtiğimiz dakikalarda Binance’in resmi internet sitesi üzerinden bu dava hakkına şu sözleri paylaştı:

“Bugün, CFTC ile iki yılı aşkın bir süredir işbirliği içinde çalışmamıza rağmen, CFTC beklenmedik ve hayal kırıklığı yaratan bir sivil şikayette bulundu.”

“İlk incelemede, şikayette gerçeklerin eksik bir şekilde anlatıldığı görülüyor ve şikayette iddia edilen konuların çoğunun nitelendirilmesine katılmıyoruz. Zamanında ancak tam yanıtlar verebilecek olsak da, aşağıda birkaç önemli noktayı ele alacağız.”

“Uyumluluk ve ABD Blokları için Teknoloji . Binance.com uyumluluğu sağlamak için sınıfının en iyisi teknolojiyi geliştirmiştir. Binance.com, zorunlu bir KYC programı uygulayan ilk küresel (ABD dışı) borsadır ve bugün KYC ve AML’de en yüksek standartlardan birine sahip olmaya devam etmektedir. ABD kullanıcılarını uyruğa (KYC), IP’ye (ABD dışında yaygın olarak kullanılan VPN uç noktaları dahil), mobil operatöre, cihaz parmak izlerine, bankaya para yatırma ve çekme işlemlerine, blockchain para yatırma ve çekme işlemlerine, kredi kartı kutu numaralarına ve daha fazlasına göre engelliyoruz.”

“Binance’ten daha kapsamlı veya daha etkili sistemler kullanan başka bir şirket olmadığını biliyoruz.”

“Emniyet Teşkilatıyla İşbirliği ve Şeffaflık. Binance, hem ABD’de hem de küresel olarak şeffaflık ile düzenleyiciler ve kolluk kuvvetleri (LE) ile işbirliği yapmaya kararlıdır. Binance’in şu anda Uyum ekiplerimizde çoğu kanun uygulama ve düzenleyici kurum geçmişine sahip 750’den fazla kişi bulunmaktadır. Bugüne kadar 55.000’den fazla LE talebini ele aldık ve US LE’nin yalnızca 2022’de 125 milyon $’dan fazla ve şimdiye kadar 2023’te 160 milyon $’dan fazla fonu dondurmasına/el koymasına yardımcı olduk.”

“ABD ve dünyadaki diğer düzenleyici kurumlara saygı duymaya ve onlarla işbirliği yapmaya devam etmeyi amaçlıyoruz.”

“Kayıtlar ve Lisanslar. Binance.com, 16 ile dünya çapında en fazla lisansa/kayıt sayısına sahiptir ve kullanıcı topluluğumuz tarafından büyük saygı görmektedir.”

Ticaret. Binance.com hiçbir koşulda kâr amaçlı ticaret yapmaz veya piyasayı “manipüle etmez”. Binance birkaç durumda “alım satım yapar”. Gelirlerimiz kriptoda. Fiat veya diğer kripto para birimlerindeki harcamaları karşılamak için zaman zaman bunları dönüştürmemiz gerekiyor.”

“Şahsen, Binance’te iki hesabım var: biri Binance Card için, diğeri kripto varlıklarım için. Kendi köpek mamamızı yiyorum ve kripto paramı Binance.com’da saklıyorum. Ayrıca kişisel harcamalarımı veya Kart için ödeme yapmak için zaman zaman kripto dönüştürmem gerekiyor.”

“Binance.com’un çalışanlar için 90 gün ticaret yapmama kuralı vardır, yani en son satın alma işleminizden sonraki 90 gün içinde kripto para satmanıza izin verilmez veya bunun tersi de geçerlidir. Bu, herhangi bir çalışanın aktif olarak ticaret yapmasını önlemek içindir. Ayrıca çalışanlarımızın Vadeli İşlemlerde işlem yapmalarını da yasaklıyoruz. Ayrıca, liste ayrıntıları, Launchpad vb. gibi özel bilgilere erişimi olan herkes için katı politikalarımız vardır. Bu madeni paraları almalarına veya satmalarına izin verilmez.”

“Ben de bu politikaları katı bir şekilde uyguluyorum. Ayrıca Binance Launchpad, Earn, Margin veya Futures’a hiç katılmadım. Zamanımı en iyi şekilde kullanmanın, kullanıcılarımıza hizmet veren sağlam bir platform oluşturmak olduğunu biliyorum.”

“Binance olarak tüm sorunlara dostane çözümler ararız. Tüm dünyadaki düzenleyiciler ve devlet kurumlarıyla işbirliği yapıyoruz. Mükemmel olmasak da, kendimizi genellikle mevcut düzenlemelerin gerektirdiğinden daha yüksek bir standartta tutuyoruz. Ve her şeyden önce, kullanıcılarımız tarafından her zaman doğru olanı yaptığımıza inanıyoruz. Paranın özgürlüğüne giden bu yolculukta her şeyin kolay olmasını beklemiyoruz. Zorluklardan çekinmeyiz.”

“Sarsılmaz desteğiniz için teşekkür ederiz!”

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

5 Yorum

  1. Ya bu FED, SEC bunlar da işin içinde ya. Alınca her türlü pumplama yapıyor. Böyle düşecekse geçen seferki yerinden yükselmemesi lazımdı. Şimdi mallarını boşalınca da FUD haberleri piyasaya sürüyorlar. Lanet olası kansızlar. Umarım birgün bu yaptıkları kursağında patlar

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Emre Aksoy: Bitcoin’de (BTC) Büyük Yıkım Geliyor, Hazırlanın!

Kripto para yatırımcıları zor bir gün geçiriyor. ABD düzenleyici kurumu CFTC'nin Binance ve kurucusu CZ'ye dava açması ve terör ile suçlaması lider kripto para...

Binance CEO’su CZ’den Bitcoin’de Mega Boğa Sinyali! İşte O Paylaşım..

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, kripto sektörüne yön vermeye devam ediyor. Piyasanın en önemli figürlerinden bir tanesi olan...

Bitcoin’de Düşüş Devam Edecek mi? İşte Kritik Seviyeler..

Birçok kripto para yatırımcısı bugün itibariyle zor bir gün geçiriyor. Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) düşüş üstüne düşüş yaşaması, altcoin'lerin de tekrardan değer...

SON DAKİKA: Bitcoin Borsası Binance Çöktü! Fonlar Güvende mi?

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, geçtiğimiz dakikalarda yeni bir tweet paylaştı. Son paylaşılan tweet'de borsada spot ticaret yapılamadığını...

SON DAKİKA: Coinbase, Bu Altcoin’i Listelemeye Hazırlanıyor!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Coinbase, geçtiğimiz dakikalarda bir duyuru paylaştı. Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC)...

Bugün Bitcoin’in Ufak Yükselişi, Binance’deki Bu Altcoin’leri Uçurdu!

Bugün itibariyle kripto para sektöründe daha çok boğaların hakim olduğu görülüyor. Her ne kadar lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) devasa miktarda değer kazanamamış...