Bitcoin (BTC)SON DAKİKA: ABD Başkan Adayı, Bitcoin (BTC) Satın Aldı! İşte Açıklamaları..

SON DAKİKA: ABD Başkan Adayı, Bitcoin (BTC) Satın Aldı! İşte Açıklamaları..

ABD başkan adayı Robert Kennedy Jr, kripto piyasasını desteklemeye devam ediyor.

Takip et blank

ABD başkan adayı Robert F. Kennedy Jr. , son dönemlerde lider kripto para birimi Bitcoin‘e (BTC) verdiği destekler ile tanınıyor. ABD başkanı olması halinde kripto teşviklerini artıracağını vurgulayan Kennedy, kripto varlıkları destekliyor.

Son dakikalarda gelen bilgilere göre ABD başkan adayı Robert Kennedy Jr, 14 adet Bitcoin (415 bin dolar değerinde) satın alarak BTC portföyünü büyüttü.

ABD başkan adayı Robert Kennedy Jr, son açıklamasında 7 adet çocuğu için 2’şer adet BTC aldı. Robert Kennedy Jr bu BTC’leri almak için ise Monsanto’ya açtığı davadan gelen geliri kullandı.

Daha öncede Bitcoin yatırımları olduğunu söyleyen Robert F. Kennedy Jr., geçtiğimiz dakikalarda Amerikan Merkez Bankasının (FED) para politikaları ve bankacılık sistemi hakkında ise şu sözleri aktardı:

“Bankalar sadece işletmeler değildir, aynı zamanda ödeme sistemini koruyan bir tür görevlilerdir. Kamu hizmetleri olan su, kanalizasyon veya elektrik gibi, bankalar da politik inançlarınız nedeniyle hesaplarınızı dondurup veya iptal etme hakkına sahip değildir.”

“FED ve Hazine, ödeme sisteminin sistemik önemini tanır ve bu nedenle bankaların iflas etmesine izin vermezler, aksine banka başarısızlıklarını büyük bir özenle yönetir ve likidite krizlerinde bankaların ayakta kalmasını sağlamak için ellerinden geleni yaparlar.”

“Bu durum bir tür dolaylı sübvanse sağlanması anlamına gelir. Buna karşılık, bankaların halka hizmet etme görevi bulunmaktadır. Bankalar ve ödeme platformları, hukuki süreç olmaksızın hesapları dondurarak veya iptal ederek muhaliflerin cezalandırılması amacıyla kullanmamalıdır.”

Hukuki sürecin göz ardı edilerek hesapları donduran veya iptal eden bankalar, FED’in hizmetlerine erişim ve federal mevduat sigortasına uygunluk gibi özel korumalardan mahrum bırakılmalıdır.

FED’in (teorik olarak) bağımsız olması nedeniyle, bu konuda FED’e meydan okuyacak cesur Kongre üyelerine ihtiyaç duyulacaktır.

*Son gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bir Bitcoin Borsası Daha Hacklendi: Borsadan Yüklü Transfer Oldu!

Güvenlik şirketi Cyvers'ın bildirdiğine göre, ünlü kripto para borsası Remitano, son dönemde bir siber saldırıya maruz kaldı ve toplamda 2.7 milyon dolar değerinde varlık...

Bitcoin Yükselirken, Dev Banka FED’in Gelecek Faiz Kararları Hakkında Tahminde Bulundu: Faiz Artışları Bitti...

ABD TÜFE verilerinin açıklanmasının ardından, finans sektöründen FED beklentileriyle ilgili raporlar gelmeye devam ediyor. Dün enflasyon verisinin beklentinin üzerinde açıklanması gelecek faiz kararı tahminlerini...

Ünlü Analist Bitcoin’in Son Durumunu Değerlendirdi: Bitcoin İçin Kritik Seviyeler Neler?

Geçtiğimiz günlerde kripto para borsası FTX, iflas mahkemesinden onay alarak 3.4 milyar dolarlık kripto varlığını satabilme yetkisi aldı. Bu varlıkların 1.2 milyar doları Solana...

Bitcoin Borsası Binance TR, Bakıma Girecek: İşte Tarih ve Saati

Dünyanın en büyük borsalarından olan Binance'in Türkiye kolu Binance TR, planlı bir bakım duyurdu. 19 Eylül Salı günü gerçekleşmesi beklenen bakım sırasında borsada yaklaşık 1...

Ethereum Staking Platformu Lido Finance Bu İki Altcoini Kullanacak

Ethereum staking platformu Lido Finance (LDO) wstETH'yi Cosmos'ta başlatmak için Neutron ve Axelar altcoinlerini seçti Yapılan açıklamada, bu işbirliğinin Cosmos ekosisteminde likit staking için zincirler...

Bitcoin Neden Düşüyor?

Geçtiğimiz dakikalarda açıklanan ve günlerdir gündemde olan FTX borsası, elindeki Bitcoin ve Altcoinleri satmak için mahkemeden izin istemişti. Son dakika olarak paylaştığımız haberimizde korkulan oldu...