Bitcoin (BTC)SON DAKİKA: ABD Başkan Adayı, Bitcoin (BTC) Satın Aldı! İşte Açıklamaları..

SON DAKİKA: ABD Başkan Adayı, Bitcoin (BTC) Satın Aldı! İşte Açıklamaları..

ABD başkan adayı Robert Kennedy Jr, kripto piyasasını desteklemeye devam ediyor.

Takip et blank

ABD başkan adayı Robert F. Kennedy Jr. , son dönemlerde lider kripto para birimi Bitcoin‘e (BTC) verdiği destekler ile tanınıyor. ABD başkanı olması halinde kripto teşviklerini artıracağını vurgulayan Kennedy, kripto varlıkları destekliyor.

Son dakikalarda gelen bilgilere göre ABD başkan adayı Robert Kennedy Jr, 14 adet Bitcoin (415 bin dolar değerinde) satın alarak BTC portföyünü büyüttü.

ABD başkan adayı Robert Kennedy Jr, son açıklamasında 7 adet çocuğu için 2’şer adet BTC aldı. Robert Kennedy Jr bu BTC’leri almak için ise Monsanto’ya açtığı davadan gelen geliri kullandı.

Daha öncede Bitcoin yatırımları olduğunu söyleyen Robert F. Kennedy Jr., geçtiğimiz dakikalarda Amerikan Merkez Bankasının (FED) para politikaları ve bankacılık sistemi hakkında ise şu sözleri aktardı:

“Bankalar sadece işletmeler değildir, aynı zamanda ödeme sistemini koruyan bir tür görevlilerdir. Kamu hizmetleri olan su, kanalizasyon veya elektrik gibi, bankalar da politik inançlarınız nedeniyle hesaplarınızı dondurup veya iptal etme hakkına sahip değildir.”

“FED ve Hazine, ödeme sisteminin sistemik önemini tanır ve bu nedenle bankaların iflas etmesine izin vermezler, aksine banka başarısızlıklarını büyük bir özenle yönetir ve likidite krizlerinde bankaların ayakta kalmasını sağlamak için ellerinden geleni yaparlar.”

“Bu durum bir tür dolaylı sübvanse sağlanması anlamına gelir. Buna karşılık, bankaların halka hizmet etme görevi bulunmaktadır. Bankalar ve ödeme platformları, hukuki süreç olmaksızın hesapları dondurarak veya iptal ederek muhaliflerin cezalandırılması amacıyla kullanmamalıdır.”

Hukuki sürecin göz ardı edilerek hesapları donduran veya iptal eden bankalar, FED’in hizmetlerine erişim ve federal mevduat sigortasına uygunluk gibi özel korumalardan mahrum bırakılmalıdır.

FED’in (teorik olarak) bağımsız olması nedeniyle, bu konuda FED’e meydan okuyacak cesur Kongre üyelerine ihtiyaç duyulacaktır.

*Son gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

SON DAKİKA: ABD Enflasyon Verisi Açıklandı! Bitcoin (BTC) İçin İyi mi Kötü mü?

Bugün itibariyle geleneksel finans piyasalarının ve kripto para sektörünün gözleri ABD'den gelecek kritik ekonomi verilerine çevrilmişti. Geçtiğimiz dakikalarda ise ABD Merkez Bankasının (FED) faiz politikasının ana...

SON DAKİKA: Binance’de Listeli Bu Altcoin, Büyük Bir Duyuru Yapacak!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'de listelenmiş bir altcoin olan Wanchain (WAN), geçtiğimiz dakikalarda gündeme geldi. Wanchain ekibinin gizemli paylaşımı WAN fiyatını olumlu...

Bitcoin (BTC) ve Altcoin’lerde Tarihi Gün Geldi Çattı! Bugün Neler Olacak?

Bugün itibariyle kripto para sektöründe ve geleneksel finans piyasalarında hareketli dakikaların yaşanacağı tahmin ediliyor. ABD enflasyon verileri ve ABD Merkez Bankasının (FED) faiz kararı,...

SON DAKİKA: FED Kritik Faiz Kararını Açıkladı! Bitcoin İçin İyi mi Kötü mü?

Geleneksel finans piyasalarda ve kripto para sektöründe bugün itibariyle ABD'den gelen enflasyon verileri takip edildi. Enflasyonun beklenti altında (%3.3) açıklanması, kripto varlıkların yukarı yönlü...

DİKKAT: Bitcoin’de (BTC) Bu Seviye Kırılırsa Ani Düşüşler Yaşanabilir!

Kripto para sektöründeki kaotik süreç devam ediyor. Çok kritik bir noktaya gerilemiş olan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), birçok yatırımcının sektöre dair endişelerinin...

Bitcoin Ayısı Capo, BTC’deki Son Düşüşleri Yorumladı!

Kripto para sektöründe yine satıcıların baskın olduğu bir gün yaşanıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) ve altcoin'lerin son düşüşleri yatırımcıların piyasadan uzaklaşmasına neden...