AltcoinSon 1 Haftada En Çok Kazdıran 5 Altcoin: Yükselişleri Sürecek mi?

Son 1 Haftada En Çok Kazdıran 5 Altcoin: Yükselişleri Sürecek mi?

CELR - COTI - XDC - REN - LUNA analizi..

Takip et blank

Bitcoin (BTC) güvenli destek bölgesindeki her akümüle olduğunda belirli altcoinlere yükseliş için fırsatlar veriyor. Bu yazımızda, sizlere geçen hafta içerisinde en çok yükselen beş altcoini sırasıyla açıkladık..

CELR

CELR, 15 Eylül’deki 0,093 dolarlık direnç alanından çıkışından bu yana yükseliyor. 21 Eylül’de kırmızıyla belirtilen alanın altına bir sarkma yapan CELR, sonrasında hızlı bir şekilde toparlanma yaparak yatırımcılarını memnun etti.

Bu durum, 26 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.198 dolara yol açtı.

CELR daha sonra 0.154 dolar alanını destek olarak kazanmayı başardı. Bu, bir önceki düşüşü baz alırken, 1.61 dolar olan Fibonacci seviyelerine ulaştı. Bir sonraki direnç ise 2,61 dolar seviyesindeki Fibonacci bölgesi olani olan 0,239 dolarda bulunuyor.

blank

COTI

COTI, alçalan bir direnç çizgisinden kurtuldu ve 7 Eylül’de yeşil olarak belirtilen bölgeyi kendine destek olarak aldığından bu yana sürekli olarak artıyor. Bu seviyelerden sonra yukarı hareketine devam etti ve 25 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,66 dolara ulaştı.

COTI şu anda 0,48 dolar yatay destek alanının üzerinde işlem görüyor ve bu seviyeyi destek olarak zaten doğruladı. Yükseliş eğilimini sürdürürse, bir sonraki direnç 0,91 dolarda bulunacak ve bir önceki düşüşünden alınan ölçüyle 1.61 dolar seviyesi ilk direnç bölgesi olarak karşımıza çıkıyor.

blank

XDC

XDC, 22 Haziran’dan bu yana artan bir destek çizgisinin üzerinde bulunuyor. Şimdiye kadar olan süreçte, en son 21 Eylül’de olmak üzere belirtilen çizgiyi kendine destek olarak kabul ettirdi.

Destek bölgesinden yaptığı sıçramadan sonra XDC daha kısa vadeli bir azalan direnç çizgisinden (kesikli) kurtuldu. Bu yükseliş grafiğinde artan MACD ve RSI tarafından uygun ölçüde gözlemlendi.

XDC’nin en yakın direnç seviyesi 0.158 dolarda bulunuyor. Bu seviyenin üzerine çıkmayı başarırsa, muhtemelen tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru hareket edebilir.

blank

REN

REN, 0,62 dolar direnç alanından kurutuldu ve bu seviyeyi destek olarak kazandıktan sonra yeşil renkle işaretlenen bölgeden yukarı doğru hareket ediyor.

Ancak 24 Eylül’de 1,22 dolarlık direnç bölgesinden reddedildi. Bu durum bir önceki düşüşe göre 0,618 Fibonacci seviyesinde önemli destek olarak belirtiliyor. Düşüşe bağlı olarak da RSI seviyesinde düşüş oldu.

Öyle ki, REN için 1.22 dolar olan direnç seviyesini geçinceye kadar trend tam olarak yükseliş olarak değerlendirilemez.

blank

LUNA

LUNA, tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 45 dolara 11 Eylül tarihinde ulaştı. Yeni ATH’den bu yana azalan bir direnç çizgisi oluşturmaya devam ediyor. Bu seviye 21 Eylül tarihinde 23.95 dolara kadar düştü.

LUNA en düşük seviyeye ulaştığında bir anda fiyatta yukarı yönlü bir sıçrama yaptı ve elde ettiği yükselişle alçalan direnç çizgisinden kurtuldu. Ayrıca şu anda destek görevi gören 36 dolarlık yatay alanını da geri kazanmayı başardı.

MACD ve RSI, kayda değer bir güç göstermeseler bile nispeten yükseliş gösteriyor. MACD pozitif ve RSI 50’nin üzerinde bulunuyor. Başka bir yukarı yönlü hareket gerçekleşirse, en yakın direnç alanları tüm zamanların en yüksek seviyesi 45 dolar ve 58 dolar olarak karşımıza çıkacaktır.

blank

Toplam olarak tokenlerin elde ettiği yükseliş oranları:

  1. Celer Ağı (CELR) : %96,76
  2. COTI (COTI): %47.74
  3. XDC Ağı (XDC): %40.08
  4. Ren ( REN ) : %38.10
  5. Toprak (LUNA) : %21,34
Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Ethereum (ETH) Bu Tarihte, Altcoin’lerde Boğayı Başlatabilir!

Kripto para sektörünün lider altcoini olan Ethereum, Temmuz ayı itibariyle çok sert bir yükseliş trendi başlatmıştı. Bu yükselişler sayesinde ise Bitcoin'in de değer kazanmaya...

Bitcoin’de (BTC) Düğmeye Basıldı, Operasyon Başlıyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son günlerde beklenenden çok daha yatay hareketler sergiliyor. ABD - Çin gerilimi ve Kosova - Sırbistan çatışmaları nedeniyle...

Binance CEO’su CZ: Servetimin Yüzde 1’i Bitcoin’de, Yüzde 99’u İse..

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, müşterilerine tavsiyeler verdiği görülüyor. Ayı sezonunda yatırımcıların korkuya kapılmaması gerektiğini vurgulayan...

Sıcak Gelişme: ABD’den Gelen Bu Haber, Bitcoin’de (BTC) Düşüşü Başlattı!

Lider kripto para birimi Bitcoin bugün itibariyle 22.800 dolar kritik destek seviyesi üzerinde akümüle olduğu görülüyordu. Geçtiğimiz saatlere kadar ayıların baskısı bu destek seviyesini...

Kahin Analist: Bitcoin (BTC) Bu Seviyeye Kadar Yükselecek, Sonra Çökecek!

Lider kripto para birimi olan Bitcoin kritik günlerden geçmeye devam ediyor. Amerikan Merkez Bankası (FED) tarihinin en agresif faiz artış politikasını uygularken, BTC'de bu...

Bu Metaverse Altcoin’inden, Kritik Bitcoin (BTC) Atılımı!

Kripto para sektörünün trendinin metaverse ürünleri olduğu biliniyor. Her ne kadar bu altcoinler çok büyük bir potansiyel barındırıyor olsa da, halen beklenen derecede büyük...