AltcoinSon 1 Haftada En Çok Kazdıran 5 Altcoin: Yükselişleri Sürecek mi?

Son 1 Haftada En Çok Kazdıran 5 Altcoin: Yükselişleri Sürecek mi?

CELR - COTI - XDC - REN - LUNA analizi..

Takip et blank

Bitcoin (BTC) güvenli destek bölgesindeki her akümüle olduğunda belirli altcoinlere yükseliş için fırsatlar veriyor. Bu yazımızda, sizlere geçen hafta içerisinde en çok yükselen beş altcoini sırasıyla açıkladık..

blank

CELR

CELR, 15 Eylül’deki 0,093 dolarlık direnç alanından çıkışından bu yana yükseliyor. 21 Eylül’de kırmızıyla belirtilen alanın altına bir sarkma yapan CELR, sonrasında hızlı bir şekilde toparlanma yaparak yatırımcılarını memnun etti.

Bu durum, 26 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.198 dolara yol açtı.

CELR daha sonra 0.154 dolar alanını destek olarak kazanmayı başardı. Bu, bir önceki düşüşü baz alırken, 1.61 dolar olan Fibonacci seviyelerine ulaştı. Bir sonraki direnç ise 2,61 dolar seviyesindeki Fibonacci bölgesi olani olan 0,239 dolarda bulunuyor.

blank

COTI

COTI, alçalan bir direnç çizgisinden kurtuldu ve 7 Eylül’de yeşil olarak belirtilen bölgeyi kendine destek olarak aldığından bu yana sürekli olarak artıyor. Bu seviyelerden sonra yukarı hareketine devam etti ve 25 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,66 dolara ulaştı.

COTI şu anda 0,48 dolar yatay destek alanının üzerinde işlem görüyor ve bu seviyeyi destek olarak zaten doğruladı. Yükseliş eğilimini sürdürürse, bir sonraki direnç 0,91 dolarda bulunacak ve bir önceki düşüşünden alınan ölçüyle 1.61 dolar seviyesi ilk direnç bölgesi olarak karşımıza çıkıyor.

blank

XDC

XDC, 22 Haziran’dan bu yana artan bir destek çizgisinin üzerinde bulunuyor. Şimdiye kadar olan süreçte, en son 21 Eylül’de olmak üzere belirtilen çizgiyi kendine destek olarak kabul ettirdi.

Destek bölgesinden yaptığı sıçramadan sonra XDC daha kısa vadeli bir azalan direnç çizgisinden (kesikli) kurtuldu. Bu yükseliş grafiğinde artan MACD ve RSI tarafından uygun ölçüde gözlemlendi.

XDC’nin en yakın direnç seviyesi 0.158 dolarda bulunuyor. Bu seviyenin üzerine çıkmayı başarırsa, muhtemelen tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru hareket edebilir.

blank

REN

REN, 0,62 dolar direnç alanından kurutuldu ve bu seviyeyi destek olarak kazandıktan sonra yeşil renkle işaretlenen bölgeden yukarı doğru hareket ediyor.

Ancak 24 Eylül’de 1,22 dolarlık direnç bölgesinden reddedildi. Bu durum bir önceki düşüşe göre 0,618 Fibonacci seviyesinde önemli destek olarak belirtiliyor. Düşüşe bağlı olarak da RSI seviyesinde düşüş oldu.

Öyle ki, REN için 1.22 dolar olan direnç seviyesini geçinceye kadar trend tam olarak yükseliş olarak değerlendirilemez.

blank

LUNA

LUNA, tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 45 dolara 11 Eylül tarihinde ulaştı. Yeni ATH’den bu yana azalan bir direnç çizgisi oluşturmaya devam ediyor. Bu seviye 21 Eylül tarihinde 23.95 dolara kadar düştü.

LUNA en düşük seviyeye ulaştığında bir anda fiyatta yukarı yönlü bir sıçrama yaptı ve elde ettiği yükselişle alçalan direnç çizgisinden kurtuldu. Ayrıca şu anda destek görevi gören 36 dolarlık yatay alanını da geri kazanmayı başardı.

MACD ve RSI, kayda değer bir güç göstermeseler bile nispeten yükseliş gösteriyor. MACD pozitif ve RSI 50’nin üzerinde bulunuyor. Başka bir yukarı yönlü hareket gerçekleşirse, en yakın direnç alanları tüm zamanların en yüksek seviyesi 45 dolar ve 58 dolar olarak karşımıza çıkacaktır.

blank

Toplam olarak tokenlerin elde ettiği yükseliş oranları:

  1. Celer Ağı (CELR) : %96,76
  2. COTI (COTI): %47.74
  3. XDC Ağı (XDC): %40.08
  4. Ren ( REN ) : %38.10
  5. Toprak (LUNA) : %21,34
Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ethereum (ETH) Kurucu Ortağı Vitalik Buterin: “Bitiş Çizgisine Geldik”

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum'un (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, genellikle çok az ancak öz açıklama yapması ile...

Önce Elon Musk, Şimdi ise TRX Ceo’su Justin Sun’dan Çin ve Bitcoin Yorumu!

Dünyanın en zengin isimlerinden olan Tesla CEO'su Elon Musk, kripto para sektörünü son dönemde bir hayli meşgul eden Çin yasakları hakkında konuştu. Musk, 28...

Cardono’dan (ADA) Yatırımcılarına Yeni Müjde: Büyük Anlaşma Yapıldı!

Merkeziyetsiz finans alanında yaptığı yatırımlar ve ortaklıklar ile gündemden düşmeyen Cardano (ADA), kripto piyasasında adından daha çok bahsettirmeye devam edecek gibi görünüyor. ADA blok zincirinin...

Avalanche’de (AVAX) Boğa Sinyali! – AVAX Teknik Analizi!

Türkiyedeki yatırımcıların gözde coinlerinden biri olan ve coinmarketcapte 14,6 milyar dolarlık piyasa değeriyle 12. sırada yer alan Avalanche (AVAX), yayın saati itibariyle 65,45 dolar...

Milyarder Novogratz, Bitcoin’in (BTC) Sıradaki Rallisi İçin Tarih Verdi

Galaxy Digital'in ünlü CEO'su ve milyarder yatırımcı Mike Novogratz, sıkı bir Bitcoin fanatiği olarak da biliniyor. Novogratz, özellikle Bitcoin'in 20.000 dolar üzerine yeniden çıkacağını...

Bitcoin (BTC) Yeni Bir Rekor Kırdı!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) özellikle son haftalarda ciddi bir fiyat düşüşü yaşasa da altyapısal gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Bitcoin ağındaki Layer...