blank
Solana (SOL)Solana'da (SOL) Zincir İçi Veriler, Ralli İşareti Veriyor!

Solana’da (SOL) Zincir İçi Veriler, Ralli İşareti Veriyor!

Solana, işlem sayılarında rekor kırmaya devam ediyor..

Takip et blank

Solana, hiç şüphesiz 2021 yılına damga vuran kripto paraların en ön saflarında yer aldı. Spot piyasadaki performansı, altcoini dünyanın en iyi beş kripto para biriminden biri haline getirdi. Ancak Solana orada durmadı ve rekorlarına rekorlar kattı. Öyle ki, 2022 yılının gelmesine sayılı günler kala başka bir başarıya daha imza attı.

2021 Yılı Solana Performansı

Yıl sona ererken Solana Vakfı, çevresel etkiyi en aza indirme ve 2021 için Karbon Nötrlüğü sağlama girişiminin bir parçası olarak kendisini epey zorladı.

Solana, bugüne kadar 47 milyardan fazla işlem gerçekleştirmesine rağmen, halihazırda enerji açısından verimli bir zincir olarak kabul gördü ve bu kabul bütün başarıların anahtarı oldu.

Aşağıdaki tabloda, SOL’ün 25.12.2021 tarihine kadar gerçekleştirmiş olduğu işlem sayısı yer almakta:

blank

Foundation tarafından açıklanan enerji kullanım bilgilerine göre Solana, işlem başına yalnızca 1,9 kJ güç kullanırken, Ethereum ve Bitcoin benzerleri işlem başına sırasıyla 777 milyon ve 7,41 milyar Joule kullanıyor. Bu da enerji tasarrufu konusunda SOL’ü üstün kılıyor.

SOL, DeFi cephesindeki üstünlüğünü başlattığında, kendisine kriptodaki en önemli blok zincirlerinden biri olarak yer edindi. Daha sonra bu yıl uzun bir yol kat ederek, blok zincir ağında büyük bir başarı elde etti. Zincirin TVL’si sadece dokuz ayda 148 milyon dolardan 15,1 milyar dolarla zirveye ulaştı.

blank

Ek olarak, dün Sacramento Kings Solana’da NFT’lerini başlatan ilk NBA takımı oldu.

Bu duyuru ile son 10 gün içinde zaten %22,25 artan Solana için yeniden bir yükselişin işareti olacaktır. SOL şu anda ATH’sinden sadece %26,38 uzakta.

Artı olarak, fiyat grafiklerine göre bu hafta MACD’nin yükseliş yönlü hareketinde bir aydır görülmeyen bir grafik oluştu. SOL’ü değerlendiren uzmanlar ise bu grafiğin yükselişe işaret ettiğini öngörüyor.

blank

Öte yandan, yeni yatırımcılar çekmek söz konusu olduğunda Solana eski günlerini arar durumda. Fiyatındaki beklenen ralli bir türlü gerçekleşmediğinden dolayı yatırımcıları oldukça sabırsız bir halde. Bu sebeple yeni yatırımcıyı çekmek bir yana, mevcut yatırımcılarını elinde tutması üstün bir başarı olarak kabul edilebilir.

blank

Ancak unutulmamalı ki, Solana’nın güçlü sosyal medya varlığı ve artan proje bazlı geliştirme faaliyeti, ileriye dönük düşüş eğiliminin etkisiz hale getirip, bir anda beklenen ralliyi gözler önüne serebilir.

blank

Haberimizin basım saati itibarıyla 191.12 dolar seviyelerinden kendisine alıcı arayan SOL, yatırımcılarının görmek istediği seviyeden hayli uzak.

Mevcut grafik değerlendirmelerine göre SOL’ün 214 dolar olan ilk karşılaşacağı kritik direncini kırması her şeyi değiştirebilir. Bu seviyeyi desteğe çevirdiğinde, Solana’nın yükseliş rallisine gireceğine kesin gözle bakılmakta.

*Yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin (BTC) Yeniden “Gözünü Kararttı”: İşte Kritik Veriler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 43.000 dolar denemesinden sonra yeniden tam anlamıyla gözünü kararttı. 41.725 dolara hızlı bir iniş gerçekleştiren BTC, son bir...

Uzman Analist Poppe, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) Ve 2 Altcoini Yorumladı!

Popüler kripto para analisti Michael Van de Poppe, kripto para piyasası toparlanırken, Bitcoin, Ethereum, Ripple ve 2 altcoin hakkında tahminlerini takipçileri ile paylaştı. Son zamanlardaki...

XRP İçin Karar Anı Geldi: Fiyat Hangi Yöne Gidecek?

Kripto para sektörü son günlerde yeniden bir umut ışığı gördü ve Bitcoin (BTC) kısa süre önce 44.500 dolara kadar iğne attı. BTC'nin bu yükselişine...

Milyarder Jeff Gundlach, Bitcoin (BTC) Almak İçin 25.000 Doları İşaret Etti!

DubleLine Capital'in kurucusu milyarder Jeff Gundlach, Bitcoin'in fiyatının aşırı yüksek olduğunu söyleyerek kripto varlık hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. ''Bond King'' olarak da tanınan Gundlach,...

El Salvador’dan Sonra Bir Ülke Daha Bitcoin (BTC) Aldı!

El Salvador, lider kripto para birimi Bitcoin'i (BTC) ülkede meşru para birimi ilan ederek kesinlikle büyük bir yeniliğe imza attı. BTC'nin artık dolaşımdaki paralardan...

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) Yatırımcılarına Müjdeyi Verdi!

Elon Musk'ın CEO'su olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla, web sitesinin kaynak koduna göre Dogecoin'i (DOGE) bir ödeme yöntemi olarak test ediyor. Twitter'da ''Tree of...