blank
AltcoinSolana (SOL) Kurucusu Açıkladı: "Ethereum'a Rakip Değiliz"

Solana (SOL) Kurucusu Açıkladı: “Ethereum’a Rakip Değiliz”

Solana için teknik analiz..

Takip et blank

Bir çok kripto para yatırımcısı Solana’da ki sert yükselişlerin ardından “Ethereum’un Katili” gibi sıfatları SOL’a yakıştırmaya  başlamıştı. Solana ağının Ethereum’un ağından hem daha hızlı hem de daha az maliyetli olması sebebiyle bir çok kripto para yatırımcısı “Ethereum’un devri sona eriyor” şeklinde düşüncelere kapılmaya başladı.

blank

Solana Kurucusu Raj Gokal bu konular üzerine açıklamalarda bulundu. Gokal’a göre Solana Ethereum’a rakip değil tam aksine onunla birlikte büyümek isteyen bir proje olarak adlandırdı.

Solana’ya “Ethereum Katili” gibi yakıştırmaların çok yanlış olduğunu dile getiren Raj Gokal, böyle yakıştırmaları gördükçe çok üzüldüğünü dile getirdi.

Solana gibi ama sonuçta ethereum olmayan ağlar, bir şeyler başardığında veya ciddi bir şekilde büyüdüğünde bunun yerleşik ağlara karşı bir şey olarak görülmesi beni üzüyor ve hayal kırıklığına uğratıyor.

Kripto para yatırımcılarının ve analistlerin ortak fikri olan “Ethereum Ölüyor” düşünceleri hakkında da açıklamalarda bulunan Raj Gokal, “Ethereum öldürülemez, bu imkansız” ifadelerini kullandı.

Raj Gokal Solana’nın şuan da her ne kadar Ethereum’un yatırımcılarını kendi bünyesine çekmeyi başarsa da bu olayı Ethereum’u bitirmek için değil de tam aksine onunla beraber büyümek için yaptıklarını söylüyorlar.

Solana İçin Kritik Seviyeler Neler?

Yayın saati itibariyle 231 dolar seviyelerinde bulunan Solana, yatırımcılarına kazandırmaya devam ediyor. Ara destek seviyesi olan 230 doların hemen üstünde bulunan Solana, ilerleyen günlerde yapacağı yükselişler de ilk hedefi, tepeleri birleştirdiğimizde oluşan trend çizgisi olan 250 dolar seviyesi olacaktır.

Trend çizgisinin 250 dolara denk gelmesi ve hemen üstünde bulunan 259 dolar ana direnç seviyesi bulunması bu seviyelerden güçlü bir ret gelmesinin en önemli sinyallerinden bir tanesi gibi gözüküyor.

Bu seviyelere kadar yükselişin ardından reddedilmesi durumunda ilk takip edeceğimiz ana destek seviyesi 220 dolar seviyesi olması bekleniyor. Fiyatın bir süre boyunca 250 dolar ve 220 dolar arasında akümüle olmasını bekleyen kripto para analistleri, 259 dolar seviyesinin kırılmasıyla sert yükselişler görebileceğimizi vurguluyorlar.

blank

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 YORUM

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Twitter’ın Kasım Ayı Tablosunda Shiba Inu Zirveye Oynuyor!

Sosyal mecralarda Shiba Inu ve memecoinlere olan ilgi büyüyerek devam ediyor. Kripto para yatırımcılarının ilgisinin artarak devam ettiği Shiba Inu, Twitter'da en fazla bahsedilen...

“Cardano (ADA) Boğa Koşusuna Hazır” Sözün Sahibi Van Poppe!

Bitcoin (BTC) 53.500 - 54.500 dolar arasında kendine yön belirlemeye çalışırken, genel kripto piyasası da toparlanmak için BTC'nin yapacağı bir sonraki hamleyi izliyor. Kripto...

BTC, ETH ve ADA Teknik Analizi – 28 Kasım 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin'in son düşüşü aslında boğaların da tökezlemesine neden oldu ve genel olarak bütün kripto para sektörünü düşüş sardı. Bitcoin'in bu...

İşlerin Kötü Gittiği Cardano (ADA) İçin Önemli Açıklama!

Cardano (ADA), 7 günlük sürede %22 gibi inanılmaz bir değer kaybı yaşadı ve bütün kripto para sektöründe en sert düşen top 10 coinlerinden birisi...

Michael Saylor: “Türkiye Kurtulmak İstiyorsa, Bitcoin Almalı!”

Türk Lirası ABD Doları karşısında son 3 ayda %35'ten fazla değer kaybetmiş durumda. Alım gücünün her gün daha fazla azalması Türk vatandaşlarının belini bükmeye...

Boğalar Savaşı Kazandı! Bitcoin (BTC) Haftaya Ralli İle Başladı!

26 Kasım tarihinde Güney Afrika’da yeni bir korona virüs varyantı olan Omicron’un ortaya çıktığı açıklanmıştı. Pandemi sürecinin daha da kötüye gideceği endişesi Bitcoin’de (BTC)...